1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. 1. Bisiklet Spor Çalıştayı Ve Ç.Çumra Belediye Spor Bisiklet Takımı!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

1. Bisiklet Spor Çalıştayı Ve Ç.Çumra Belediye Spor Bisiklet Takımı!

A+A-

8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Antalya Belek’te 1. Spor Çalıştayı yapıldı.
Birincisi düzenlenen Spor Çalıştayına Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübünün ilgisi, Çalıştaya verdiği önemle bir nevi çalıştaya damga vurdu.
Türkiye’nin İlk İlçe Bisiklet Takımı olarak 1996 yılında yarışmalara katılan Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Bisiklet Takımı 20 yıldır Türk Bisiklet Milli Takımına milli sporcular kazandırmaktadır.
Türkiye Bisiklet Federasyonunun kuruluşundan bugüne bisiklet sporu ile özdeşleşen Konya İlimiz son Bisiklet Federasyonu seçimlerinde milli bisikletçimiz Erol Küçükbakırcı’nın Bisiklet Federasyonu Başkanlığına seçilmesiyle Konya İli olarak Bisiklet Sporuna verdiği önemi göstermiştir.
Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Bisiklet Takımı olarak başta Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Çumra Belediye Başkanı ve Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübümüzün Fahri Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’un destekleri kulübümüz bisiklet sporunda başarılarına devam edecektir.
Konya Bisiklet Sporunun yuvası olma unvanıyla tekrar başarıdan başarıya koşacaktır. Bisiklet sporu yapmış ve Milli Takım seviyesinde birçok başarıya imza atmış olan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı olan Erol Küçükbakırcı ile bisiklet sporu atılım ve başarılarla tanışacağız.
İlk adım olarak Antalya’da düzenlediği Spor Çalıştayında;

--- Anrenör gelişim semineri,
--- Hakem gelişim semineri,
--- Mekanisyen gelişim semineri düzenlenmiştir.

Bunların yanı sıra Prof. Dr. Ruştü Güner tarafından doping ile ilgili kullanılmaması gereken yasaklı maddeler içeren ilaçların zararları hakkında bilgi verildi.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı yaptığı konuşmada; Türkiye’de bisiklet sporunun hak ettiği yerde olmadığını, eski başarıları da kabul etmiyoruz. Fransa turunda koşabilecek, olimpiyatlarda hakkıyla koşabilecek ve dünyada ses getirebilecek bir takım yapma yolunda çalışmaları başlattık. Ortak akılla ve devlet büyüklerimizin verdiği destekleri başarıya yansıtacağız.
“Bisiklette evden okula okuldan eve” projesi ve altyapı ile ilgili bisiklet yollarının artması için Belediyelerimizi ziyaret edip okuldan eve evden okula projesi ile ilkokuldan başlayan altyapı oluştuktan sonra mevcut bisiklet sporu yapan sayımızı artıracağız. Destekle birlikte muhakkak başarı kendiliğinden gelecektir.
Antalya’da yapılan Spor Çalıştayında Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulüp Başkanı Dr. Ömer Yıldırım ve Kulüp antrenörümüz ve aynı zamanda Türk Bisiklet Milli Takım Antrenörü İsmail Uğurlu katılarak bisiklet sporuna kulüp olarak verdiğimiz önemi gösterdik.
Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü yerel ve ulusal medyanın ilgisini çekmiş ÜLKE TV kulüp başkanımız Dr. Ömer Yıldırım ile röportaj yapmıştır. Çatalhöyük Çumra Belediye Spor dün olduğu gibi bisiklet sporunda her zaman var olacak başarıları ile bisiklet sporuna katkıda bulunmaya devam edecektir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.