1. HABERLER

  2. BURSA

  3. 10 Bin Öğrenci Doğanın Korunmasını Bu Setlerle Öğrenecek
10 Bin Öğrenci Doğanın Korunmasını Bu Setlerle Öğrenecek

10 Bin Öğrenci Doğanın Korunmasını Bu Setlerle Öğrenecek

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, Gürsu ve Kestel’deki 10 bin ilköğretim öğrencisinin ‘Çevreci Nesil Eğitim seti’ ile bilinçlenmesine katkıda bulundu.KOSAB, GÜSAB, Barakfakih Sanayi Bölgesi, Kestel Sanayi Bölgesi, Kestel...

A+A-

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, Gürsu ve Kestel’deki 10 bin ilköğretim öğrencisinin ‘Çevreci Nesil Eğitim seti’ ile bilinçlenmesine katkıda bulundu.
KOSAB, GÜSAB, Barakfakih Sanayi Bölgesi, Kestel Sanayi Bölgesi, Kestel ve Gürsu ilçe yerleşim alanları ve İsabey bölgesindeki Endüstriyel Sanayi tesislerinin bulunduğu bölgelere hizmet veren Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, öğrencilerin çevre bilincine de katkıda bulunuyor. Gürsu ve Kestel’deki 10 bin ilköğretim 4. ve 5. Sınıf öğrencisine ‘Çevreci Nesil Eğitim Seti’nin dağıtımı Gürsu Atatürk İlköğretim Okulu’ndan başladı. Setleri kendi elleriyle takdim eden Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, “Çevre bilincinin arttırılmasına yönelik bir haftayı kutluyoruz. Bu proje öğrencilerin bilinçlendirilmesi adına çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı ve tesis edecek olan gençlerdir. Bizler ise onlara bu emaneti teslim edecek olan kişileriz. Bu çalışma öncelikle milli ve manevi değerleri yetiştirecek bir faktör. Basit bir çalışma olarak görmeyin. Yeşil Çevre’nin Bursa’ya ve Gürsu’ya ne katkılar koyduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü Gürsu sanayileşmiş bir ilçedir. Dolayısı ile sanayinin olduğu bir yerde eksi noktası olan atık da oluşuyor. Bu atığı tekrar dönüştürerek doğaya ve bizim sağlığımıza zarar vermeyecek şekilde dönüşümünü sağlayan bir kuruma çok teşekkür ediyorum. Kapasitelerini de 3 katı arttırarak 150 bin metreküpe çıkarttılar. Çamur yakma tesisleri oluşturdular” diye konuştu.
Yeşil Çevre’nin sanayi atıklarını temizlediğini ifade eden Makas, “Aynı caddeleri paylaştığımız havasını soluğumuzu bu ilde büyüğü ile küçüğü ile en ince ayrıntısına kadar temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Bunu öncelikle imanın gereği olarak dikkat etmek gerekiyor. Gelecekte temiz bir çevrede gençlerin yaşaması için bir binici oluşturma gayemiz var. Bu nokta da bugün dağıtılan setlerin önemi çok büyüktür. Mutlaka onları okuyun ve okutturun” dedi.
Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın ise, “Proje alanımız içerisindeki ilköğretim okullarındaki öğrencilere çevre bilincini aşılamak adına bir set hazırladık. Bunları bugün ilk olarak pilot seçtiğimiz Atatürk İlköğretim Okulu’nda dağıttık. Bundan sonra Gürsu ve Kestel’deki diğer ilköğretim okullarına dağıtımı gerçekleştirilecek. Öğrencilerimize okullar kapanmadan tüm dağıtımı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Amacımız gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.