1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 1071'den beri milli mücadele veriyoruz
1071'den beri milli mücadele veriyoruz

1071'den beri milli mücadele veriyoruz

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, öğrencilerin daveti üzerine ziyaret ettiği okulda söyleşi gerçekleştirdi.

A+A-

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Özel Selçuklu Envar Koleji’nden bir sınıfın kendisini daveti üzerine okula bir ziyarette bulundu. Okul idarecileri ile birlikte kendisini sosyal medyadan sınıflarına davet eden öğrencileri ziyaret eden ve onlarla tanışan Başkan Altay, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek gençlerle söyleşi gerçekleştirdi. Altay, söyleşinin sonunda öğrencilerden gelen soruları da cevapladı. 

“1071’den beri bu mücadeleyi veriyoruz ” 
Türkiye’nin coğrafyası ve misyonu gereği her yirmi yılda bir kritik bir sınavdan geçtiğini dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Şu anda zorlu bir süreçten geçiyoruz. 1071’de Sultan Alparslan bu kapıyı bizlere açmıştı ve sonra içerisinde yaşadığımız ilçemize de ismini veren Selçuklu Medeniyeti bu toprakları vatan yapmak uğruna çok büyük mücadelelerde bulunmuş. Aradan yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen yakın tarihimizde de her yirmi yılda bir ağır imtihanlardan geçiyoruz. 1960 darbesi, 80 darbesi 1997’de 28 Şubat ve 15 Temmuz 2016 olmak üzere sürekli bir mücadelenin içindeyiz. Bir taraftan mücadele ediyoruz bir taraftan gelişiyoruz, büyüyoruz, güçleniyoruz. Bununla birlikte de çevremizdeki insanlara faydalı olmak için çaba sarf ediyoruz. İşte Türkiye dünyada insani yardım faaliyetinde bulunan ülkeler sıralamasında en başta yer alıyor. Nerede bir mazlum, mağdur insan varsa ona elimizi uzatmak için çaba sarf ediyoruz. Bu işleri yaparken de kişi başına 11 bin dolar milli geliri olan bir ülke olarak yapıyoruz. Hedefimiz olan 20 binlere 30 binlere ulaştığımızda bu millet neler yapar onu da herkes görüyor ve bunu da engellemek için çeşitli senaryolar bir taraftan yürütülüyor. Ama inşallah milletimizin feraseti bunun da üstesinden gelir. Çünkü yüzyıllardır mayalanmış bir geleneğimiz var" dedi. 

“Hep diri durmalıyız” 
Ülkemizin son 15 yılda büyük atılım ve gelişme kaydettiğini ifade eden Başkan Altay, genç insan kaynağına dikkat çekerek, "Bütün bunları yaparken bir yeraltı kaynağı bulmadık. Elimize bir fırsat geçti. Bu da insan kaynağımız, gençlerimiz, üretme azmimiz ve çalışkanlığımız oldu. İnşallah bundan sonra da bizi geleceğe taşıyacak şey yine aynı dinamiklerimiz olacak. Sizler bu nöbeti devralacaksınız ne kadar iyi yetişirseniz, donanımlı olursanız ülkemiz için o kadar faydalı olursunuz. Sadece ülkemiz için değil tüm dünya için faydalı olmanız gerekiyor. Çünkü ülkemizden de böyle bir beklenti var. Milletimize biçilen misyon da bu. Onun için derslerimize çalışırken dünyanın bu genel haliyle ilgili de bilgiler edinmenizde fayda var. Bizler de buna katkı sağlamak adına hem SEDEP projesini yürüyoruz hem de Selçuklu’nun Torunları Ecdadın İzinde programıyla birlikte Çanakkale programları gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl 11. Sınıftaki arkadaşlarınızı götürmüştük ve bugüne kadar toplam yirmi bin öğrenciyi Çanakkale’ye günü birlik uçak seferleriyle götürdük. Bu yıl inşallah 10. sınıflar için yeniden başlıyoruz.Burada amacımız milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek” ifadelerini kullandı. 
Programın sonunda Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen “Selçuklu Torunları Ecdadla Buluşuyor Projesi”nden faydalanan öğrenciler Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a etkinlik için teşekkür ettiler ve hediye takdiminde bulundu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.