1. YAZARLAR

  2. Mustafa ÖZYURT

  3. 110-TİMUR HAN
Mustafa ÖZYURT

Mustafa ÖZYURT

mustafa özyurt
Yazarın Tüm Yazıları >

110-TİMUR HAN

A+A-

Siz de batıda; sapık fırkalarla, dine muhalif olanlarla ve hak dini inkâr edenlerle; “Allah kendi yolunda(kısımları) birbirine kanatlanmış bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever” mealindeki Saf suresi dördüncü ayeti kerimesi hükmünce, güzel çalışmalar, büyük gayretler gösteriyorsunuz. Bütün gayretiniz dine yardım etmeye, İslam’ı kuvvetlendirmeye Allah’ın dininin kaide ve esaslarını yaymaya harcamışsınız. Bu sebeple bütün müminler emniyet ve huzur içinde, rahat ve isteklerine kavuşmuş hâlde yaşamaktadırlar.
        Bu güzel haberleri duymakla günden güne isteklerinize yardım edenler çoğalmakta, rahatlık ve emellere kavuşma ve emniyet içerisinde yaşama imkânları artmaktadır. Muhakkak ki, “ Allah’ın İslam nuru ile kalbine genişlik verdiği kimse, Rabbinden bir nur, hidayet üzeredir” mealindeki Zümer suresi 22.ayet-i kerimesinde bildirilen ziynetle süslenen Muhammed aleyhisselamın dininin mertebelerini ve İslam dininin esaslarını batı da; cihad, gazâ ve harp ile yücelten ve “İslam’dan başka dîn arayanın dini kabul olunmaz” mealindeki Ali İmran suresi 85.ayeti kerimesinin manasını kalbinde tutan her devlet sahibi, Hak telâdan te’yid, tevfik ve çeşit çeşit saadet, yardım ve kerametler, iyilikler görsün, her gün o hanedanın cemiyeti daha parlak ve ovağın ikbal yıldızı daha yüksek olsun. Nitekim Cenab-ı Hak, Hadid suresini 29. Ayet-i kerimesinde mealen;”Muhakkak ki, iyilik ve üstünlük Allah’ın yedi kudretindedir. Onu dilediğine verir” buyurmuştur.
        O memleketleri elinde tutan, en güzel duaların misk kokularını, güzel medihlerin temiz rayihalarını bildiren bu mukaddimeler, muhabbet ve şefkatin çokluğunu bildiren birer hediyedir. Daima nusret bahçesinin parlaklığı sebebiyle ve”Salihlerin duası kabul olunur” haberiyle salih dualar dilimizdedir. Kabul, Tevfik ve inayet Allah tealâdandır.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.