1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 15 Temmuz hafızalara kazınacak
15 Temmuz hafızalara kazınacak

15 Temmuz hafızalara kazınacak

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığında ulusal ölçekte ’15 Temmuz Direnişi Karikatür Yarışması’na kayıtlar başladı. 15 Temmuz’a kadar devam edecek yarışmada 15 Temmuz direnişinin hafızalara kazınması hedefleniyor.

A+A-

Ümit ÖZEL

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde 2017 yılı kültürel etkinlikleri 25 Şubat itibariyle başladı. 2017 yılı sosyal ve kültürel etkinlikleri ile iletişim ve eğitim alanında farkındalık oluşturmasını amaçlandıklarını aktaran Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, sanatsal ürünlerin kimsenin söylemeye cesaret edemediği şeyleri söyleyebildiğini hem de bunların unutulmaz bir tesire sahip olduğunu vurguladı. Başkan Erten, 15 Temmuz’da da Türkiye’ye ihanet edenlerin, sivil ve masum insanları şehit edip, gazi bıraktığını ifade ederek, bu kahramanlıkların ve ihanet gecesinin unutulmasını asla istemediklerini belirtti.

ŞANLI DİRENİŞ UNUTULMASIN

15 Temmuz gecesi yaşanan ihanet girişiminin ve o gece vatanları uğruna kendini feda etmeyi göze alanların, hafızalara kazınmasını istediklerini söyleyen Başkan Erten, ‘Ulusal Çapta 15 Temmuz Konulu Karikatür Yarışması’ hakkında bilgiler veridi. TYB Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, “Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve paydaşımız Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenen ‘Ulusal Çapta 15 Temmuz Konulu Karikatür Yarışması, 15 Temmuz darbe girişimine direnişin hafızalarda yer etmesi ve aziz şehitlerimize ve gazilerimize bir vefa maksadıyla tertip edilmektedir. Bu yarışma ve ortaya çıkacak eserler, 15 Temmuz darbe girişiminin milletimize ve ülkemize verdiği zararı nasıl bir yanlış ve düşmanca, vatan hainliği yapıldığını kalıcı bir şekilde insanımıza ve yeni neslimize anlatacak sanat ürünleri olacaktır.

5 BİN LİRA ÖDÜL VERİLECEK

Yarışmada birinciliğe ulaşan karikatür sahibine 5 bin, ikinciye 3 bin 500, üçüncüye 2 bin ve jüri özel ödülü olarak ise bin lira verileceğini aktaran Başkan Erten, yarışmaya katılım şartlarını ve yarışma kurallarını şu şekilde anlattı; “Yarışma 15 Temmuz konulu karikatürlere açıktır, her sanatçı tek eserler katılabilir, eserin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir, yarışmadan sonra oluşturulması planlanan kitap için eserlerin kullanım hakkı TYB’nin inisiyatifindedir, dereceye giren eserlerin telif hakkı TYB’ye aittir, jüri üyelerinin yakınları yarışmaya katılamazlar. Ayrıca yarışmamız 6 Mart tarihi itibariyle TYB Konya Şubesi internet sitesinden yayınlanarak başlamış olup, 15 Temmuz itibariyle sona erecektir.”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.