1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 15 Temmuz Milad Olsun
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Milad Olsun

A+A-

Türkiye, darbeler ve çalkantılar geçiren ülkelerden birisidir.
Türkiye Ortadoğu ülkeleri arasında lider bir ülkedir.
Türkiye misyonu, inancı ve tarihi ile örnek bir ülkedir. Yaklaşık bin yıldır bu topraklarda özgürce, adalet örneği bir ülkedir.
Zaman zaman çalkantılar, olumsuzluklar, çekişmeler siyasi kavgalar olmuştur. 30 yıldan fazla zamandır Türkiye çeşitli adlardaki terör örgütleriyle mücadele vermektedir.
İnanıyorum ki ,15 Temmuz darbe girişimi arınmanın da miladı oldu

Görünen o ki;
15 Temmuz darbe girişimi, devletin Fethullahçı terör örgütü mensuplarından temizlenmesine yönelik de bir milat oldu. Milleti bir bütün haline getirdi. Siyasileri bir arada, bir masa etrafında topladı. Özellikle eksik bile olsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son liderler toplantısı milletin istediği tablo idi.
Çünkü böylesi belkide Cumhuriyet tarihinde ilk kez görülüyor.

Anayasa’nın;
İlgili maddeleri gereğince OHAL ilan edilmesiyle birlikte, Özal döneminde çokça görülen Kanun Hükmündeki Kararname’ler de devreye girmeye başladı.

Nitekim;
İlk çıkan kararname uygulamaya girdi ve yurt genelinde tam 2 bin 500 civarında kurum ve kuruluş kapatıldı.Kapananlar arasında Konya’dakilerde bulunmaktadır.

Bu rakamlar;
İnanılmaz büyük rakamlar.

Aynı zamanda;
Ülkeyi askeri darbe girişimiyle ele geçirmeye çalışan bu sözde cemaatin, sonradan terör örgütü özel sektörde ve sosyal alanda ne kadar büyüdüğünü de gösteriyor.
Bunların temizlenmesi gerekmektedir. Asker, polis, öğretmen kılıklı ,devlet, vatan, bayrak ve millet düşmanları birer birer temizlenmelidir.Tabi ki sivrisineklerle mücadeleden çok, işin kaynağına, kovanın arı beylerine inmek gerekir. Siyasilere inmek gerekir.
Bakıyorum da, dün “Fetullah hoca” diye adeta tapanlar, Cemaatçiler bugün kendilerini kamufle etmek için adeta yarışıyorlar. Türk Bayrağı asıyor, ilanlar verdiler. Bunlara doğrusu sadece gülmek gerekir. Sanırım bunların son hareketleri kendilerini kurtaramayacaktır. Ama yanlıştan gerçekten dönenlere de bir diyeceğim olamaz.

Bu arada;
Kamu kurumlarındaki görevden alma ve uzaklaştırmaların devam ettiğini görmekteyiz. Bunları iyi seçmek gerekir. Basit, küçük, masum kişiler yanmamalıdır.
Hani;

Meşhur bir atasözü var.
“Araba devrilince yol gösteren çok olur” diye.

Bunu;
Konya Baro Başkanı Fevzi KAYACAN için söylediklerimize, yazdıklarımıza bazı kimseler dudak bükmüşlerdi. Şimdi onun ne olduğu anlaşıldı ve içeride.
Umarım, devlet kadrolarından uzaklaştırılan bu Fethullahçı kadroların yerini bir başka cemaat ya da tarikat mensupları almaz. Özellikle öğretmenlere çok dikkat etmeli ve titizlik gösterilmelidir. Bunların çeşitli sendikaları olduğunu unutmayalım.
Biliniyor ki, şu anda bu devlet kadrolarına ağzının suları akarak bakan farklı yapılanmalar var. Hükümetin, hem kendileri hem de devletimiz için aynı hatayı yapmayacağını umuyorum.

Türkiye;
Eşi benzeri görülmemiş bir temizlikten geçiyor. TSK kuvvetleri Suriye sınırını temizleyip, süpürüyor. Allah yardımcıları olsun.
Türkiye’de büyük temizlik var.Bu arınma zaman alacak görünüyor.

Çünkü;
Siyasileri, yıllarca dini değerler kullanarak istismar eden ve amacı Türkiye’yi bir başka ülkeye teslim almak olan cemaat yapılanması, her yere nüfuz etmiş.

Sadece;
Aklıselim herkesin destek verdiği bu arınmada dikkat edilmesi gereken tek şey, kurunun yanında yaşın da yakılmaması.
 

Bu yazı toplam 446 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.