1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. 15 TEMMUZ ŞEHİTLER GÜNÜ VE İKİYÜZLÜ BATI
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ ŞEHİTLER GÜNÜ VE İKİYÜZLÜ BATI

A+A-

Yarından sonra ülkemiz için önemli bir gün. Milletçe iç ve dış hainlere karşı tek yürek olup hadlerini bildirdiğimiz 15 Temmuz Şehitler gününde o karanlık gecede hainler tarafından acımadan, gözünü kırpmadan katledilerek şehitlik mertebesine ulaşan tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyorum.  
İslam ülkelerinin geleceğini şekillendirme noktasında hatırı sayılır bir mesabede olduğumuz zahirdir. İşte bu gerçek karşısında önlem almayı üzerine vazife gören batı dünyası dini olgular perspektifinden yaklaştığı tüm gelişmelerle ayağımıza çelme takma girişimlerini ısrarla sürdürmektedir. Konunun farklı yönlerden açıklamaları ve farklı yorumlar olabilir. Ama özünde li ana etken budur.
Yıllardır üstüne basa basa ısrarla savunduğum gibi gelişim yolunda atacağımız her adım karşısında çılgına dönen bir batı dünyası vardır. Sömürgeciliği alışkanlık haline getirmiş yıllardır Afrika toplumlarının kanını emen emperyalist batının ısrarla yapmaya çalıştığı her zaman kendisine muhtaç, dediğinden dışarı çıkmayan her zaman ve zeminde sömürüp dilediği gibi dizayn edebileceği bir doğu toplumları oluşturmak istemesidir.
Almanya’yı ibretle takip ediniz. Ekonomik alanda bizden oldukça ileri konumda olan bu ülkenin bugün yaptığımız her atılımın zamanla gelişme gösterip karşılarında kendileriyle rekabet düzeyine adım atacak bir muhatap görmek istemiyor. Onların zihinlerine kazınan 1970’li yılların acınası Türkiye’si ve üç kuruş kazanmak için kendi ülkelerine giderek yerleşen gurbetçilerin ülkesinin zamanla karşılarına bir güç olarak çıkması karşısında yaşanan endişelerdir. 
Bugün Almanya’nın ulaştığı ekonomik boyuta bir anda ulaşıvermemiz mümkün olmayabilir. Ama her atılımın bir ilk adımı olacaktır. O ilk adımın atılmasıyla da geleceğin aydınlık Türkiye’si ortaya çıkacaktır. Bu mantığın kurutulması ve ilk adımın tez elden engellenmesi uğruna Almanya’nın girdiği yolları yıllardır ibretle takip etmekteyiz. FETÖ’nün Amerika’dan sonra yerleştiği ikinci ülke Almanya’dır. Bunu sırasıyla diğerleri takip etmektedir. 
Yapılan son seçimin ardından Almanya’nın Türkiye’nin mülteci politikasına dönük müspet açıklamalarda bulunarak top çevirmesinin başlıca sebebi yeni bir oyun kurmaktır. Şu anki politikası da çevir kazı yanmasın yönündedir.
Ülke olarak kalıcı çözüm üretecek yönde bir siyaset geliştirmek zorunluluğumuz var. Özellikle gelişmiş Avrupa ülkelerinin ağız birliği etmişçesine alçak çıkışları karşısında net bir duruş ortaya koymalıyız. 
Siyasetini pek tasvip etmemekle birlikte bazı tespitlerini önemsediğim Doğu Perinçek’in düşüncelerini doğru ve yerinde buluyorum.
Sayın Perinçek diyor ki; “Türkiye-Amerika savaşı devam ediyor. Bu süreci anlamak için en önemli tespit budur. Bu Ergenekon ve Balyoz sürecinde başladı. Amerika, Türk ordusunu, komutanlarının hapse attı. O zaman bizi ve parti yöneticilerimizi de hapse attılar. Toplumda Atatürkçü, vatansever kesimlerin önderlerini hapse attılar. O bir savaştı. Orada tüfek atmadan yürütülen bir savaş vardı. Türk ordusunu tüfek atmadan teslim alan bir politika izledi. Silivri duvarlarının yıkılması ile Türkiye topraktan ayağa kalkmaya başladı. Arkasından çok kritik bir olay olarak Fethullah Terör Örgütü’nün üzerine yüründü. Bu Türkiye için çok önemliydi. Yargıdan ve polisten temizlenme konusunda çok önemli adımlar atıldı.” 
İşte bu tespit, yaşananları özetler niteliktedir. Düşmanına zehri altın kupada sunan batı dünyasının tezlerini ne mutluluk ki Türkiye’miz çözmüştür. Fakat yaşanan olayların farkında olan ya da olmayan diğer İslam ülkelerinin mesnetsiz siyasi yaklaşımları aydınlığa giden yolu tıkamakta ve belki de geleceklerini yok edecek kumarı oynamaktadırlar.

Bu yazı toplam 450 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.