1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. 15 TEMMUZ SONRASI.. SORULAR VE BEKLEYEN CEVAPLAR
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ SONRASI.. SORULAR VE BEKLEYEN CEVAPLAR

A+A-

Kafamızı kurcalayan ancak cevap bulamadığımız onlarca hayati önem taşıyan soru var beynimizde... Bunlar neler mi, umarın bir yetkili bize çıkar açıklar..

15 Temmuz sonrası Olağanüstü hal kararı ile hükümet ne kadar cesaretli adımlar attı?

Geçen 1 yıllık süre içerisinde devletin kurumları, çetenin para kaynaklarının ne kadarını kurutabildi?

Dereyi geçerken at değiştirilmez diyerek her türlü zafiyetin hesabını zamana bırakan Sayın Cumhurbaşkanımız, acaba gereken hesabı sordu mu?

Genelkurmay Başkanımız yerinde duruyorsa, MİT Müsteşarı halen görevinde duruyorsa, Kuvvet Komutanlarında fire yoksa bu güvenlik zafiyeti nasıl açıklanacak?

Emniyet ve Askeri Birliklerde görev yapan kamu görevlilerinin tamamı taranıp, geleceğe çete mensubu bırakılmadı mı?

Daha ne kadar bu operasyonlar devam edecek?

Hiçbir ön çalışması ve istihbaratı olmayan bir devlet personel dairesi sonsuza kadar birilerini açığa alıp, birilerini göreve döndürmeye devam mı edecek?

Bir zamanlar bir avuç, sayıları 5000 kadar denip gerekli adımları zamanında atmayan, bugün bir devlet kurmaktan bahseden çapulcularla birkaç yıl sonra bu soysuzların ve diğer Avrupa’nın köpeği olmuş terör örgütlerinin güçlenerek daha korkunç eylemlere imza atmasının önüne nasıl geçilecek?

Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, İngiltere, Avusturya başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ile ABD’nin teröre hamilik yapması onlara sonuna kadar kapılarını açması, her türlü maddi ve silah yardımı yapmasına rağmen, Bizin içişlerimize karışmalarına Avrupa Birliği katılım sözleşmesinin durdurulması gibi alçakça tehditlerine karşı ne zaman harekete geçeceğiz?

Biz devlet olarak kendi sahamıza dönüp bu hain teröristler karşısında ne zaman alınması gereken yasal tedbirleri meclise getirip, idam kararını hayata geçireceğiz?

Geleceğe dönük değil, geçmişte haklarında idam kararı olmadığından verilemeyen, PKK’lı hain ve işbirlikçilerine, FEÖ çetesi ve vatan hainlerine, İslam’ı lekeleyen her türlü Yahudi uşağı adı ister DEAŞ olsun ister bir başka isimle anılsın, sürekli ülkemizi canlı bombalarla tehdit edip yakaladığımız alçakları da içine alacak bir düzenleme yapabilecek miyiz?

Yurt dışı Siyonist baronlarının himayesinde hala bu ülkeyi karıştırmaya çalışan, internet iletişimini kullanarak hala hainliklerine yenilerini ekleyen baş terörist ve onun ardından gelen her biri Allah’a değil, bir sapığa hizmet eden cibilliyetsizleri nasıl teslim alacağız veya evlatlarımızın geleceği için bu alçakları nasıl yok edeceğiz?

İstihbarat yeniden yapılanacak, İç istihbaratla dış istihbarat ayrılacaktı, çok aktif bir İç istihbarat teşkilatı yapılanmasına gidilecekti bu yapılanmaya ne oldu?

Bu nasıl bir FETÖ çetesiymiş ki, soruları rahatlıkla ele geçirip her alanda beyinleri ipoteklenmiş aktif tetikçiyi, hakimin, savcının, doktorun, askerin, üniversitenin damarlarına kadar, özel sektörün içine yerleştirebiliyor, vakıflar, dernekler, kurabiliyor. Dershaneler açıp, bankalar açıp finans sektöründe rahat bir şekilde 15-20 yıldır hayat bulabiliyor da bu çete nasıl oluyor da siyaset ayağı eksik kalabiliyor…

Mesela Adalet ve Kalkınma Partisi biz onları daha önce partimizden atıp aklanmıştık diyor…

Şimdi Hükümete soruyorum...  Bugüne kadar kaç Adalet ve Kalkınma Partili eski veya yeni görev yapmış yöneticilerinden geçmiş dönemde temizlenildiyse, bugün haklarında soruşturma açılmış, kaç tanesi ceza almış veyahut içeridedir?

Mesela Konya FETÖ çetesinin en güçlü olduğu bir büyükşehir iken bu ilde kaç Adalet ve Kalkınma Partili eski veya yeni yönetici ve bürokrat hakkında soruşturma açılmış veya halen ceza davası devam etmektedir?

MHP’yi ele geçirmeye çalışanlar bir anda çok para isteyen yeni bir çatı altında toplanıp yeni bir parti kurma hazırlığa yaparken bunların başlıcalarının FETÖ çetesi bağı ve harcadıkları ve harcayacakları finans kaynaklarında hiç mi FETÖ’cü yoktur?

Her yere kök salan bu meczup zihniyet CHP’nin, Büyük Birlik Partisi’nin, Saadet Partisi’nin ve diğer küçük partilerin içine sızmayı becerememiş midir?

Her şeması ayrı bir incelik, her bir doların üzerindeki harflerin anlamı ayrı bir grubu göstermesi, her ilde ayrı ve çok profesyonelce yapılanmayı başarmış ve dünyanın dört bir yanına örgütlenmiş bir zihniyet nasıl olmuş da Türk siyaseti içine girmeyi becerememiş veyahut bu 3-5 milletvekilleriyle sınırlı kalmıştır?

Bu soruların cevabını almadan bu millet rahat huzur yüzü görmez. Bu soruların cevabını vermesi gereken Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Hükümettir.

Evlatlarımıza güvenli, hür, bağımsız, demokrat, darbesiz, soylu bir gelecek bırakmak istiyorsak başta Konya’daki teşkilatlar olmak üzere hepimizin bu soruların cevabını bilmemiz gerekmektedir.

Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.