1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. 15 TEMMUZ’UN 1.YILI
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ’UN 1.YILI

A+A-

Rabbime Hamd olsun. Kapkara, cibilliyeti bozuk, Siyonist uşağı darbe zihniyetinin hezimete uğratıldığı 1 yılı geride bırakıyoruz.

O gece Cumhurbaşkanımızın direnmek için sokağa çıkın sözleriyle bir anda şahlanan, sıkıyönetim, sokağa çıkma yasağı takmayan,  Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşın iman gücü sayesinde bugün rahat bir hayat yaşıyoruz, eğer bugün burada bu yazıyı yazabiliyorsam, şehit kardeşlerimizin üstün cesareti ve istiklal mücadelesinde tanka, tüfeğe, her türlü uçan alçak hava araçlarına bedenini ortaya koyması sayesinde yazabiliyorum.

Eğer bugün demokrasi bu ülkede yönetim şekli olmaya devam ediyor, binlerce, on binlerce bu zihniyete destek vermeyen insan boş çukurlara canlı ya da ölü greyderlerle sürülmemişse vatan, bayrak, sevdalısı hür geldim, hür yaşarım diyen bu kahraman insanların sayesindedir.

Meclisin mMilletvekilleri hayatlarını mutlu ve huzurlu ortamda sürdürüyorlarsa, bugün sokakta adalet diye adaletsizliği çağıran, özgürlük diye teröristlerle kol kola yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki her türlü franksiyon, Ankara’dan İSTANBUL’a rahat bir şekilde yürüyebiliyorlarsa 15 Temmuz kahramanı genci, yaşlısı, kadını, erkeği, askeri, polisi kendini her türlü soysuzluğa göğüslerini siper etmeleriyle yapabiliyorlar.

250 şehidimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Yaralanan, birtakım uzuvlarını bu kahpelerin açtıkları kurşunlarla, ezdikleri tankla, attıkları bombalarla kaybeden kardeşlerimize de tekrar tekrar minnetlerimi sunuyorum.

İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım.

Allah hepsinden bir kez daha razı olsun.

Bu bir yıllık süre içerisinde devlet olarak bu kardeşlerimizin geride kalanlarına ne kadar sahip çıktık?

Şehit olan ve yaralanan vatandaşlarımızın ailelerine devlet olarak vadettiğimiz tazminatları ödedik mi?

Maaşları bağlandı mı?

Eğitim çağındaki evlatlarının eğitim hayatını garanti altına aldık mı?

Şehit yakınlarına vadedilen iş imkanları sağlandı mı?

Aksi bir durumu düşünmek bile istemiyorum, Millet olarak istemeyiz.

Sadece 15 Temmuz değil, tüm şehitlerimizin hakkını bizler ödeyemeyiz. Devlet, Baba sevgisi ve Ana şefkati ile geride kalanları kucaklamalıdır.

Bu hain tablonun bir yüzü…

Diğer yüzü devlet olarak hangi konumdayız.

Yaklaşık bir yıldır operasyonlar devam ediyor, hala görevden almalar, gözaltılar memurluktan azledilmelerde devam ediyor.

Bu arada affedersin yanlışlık olmuş deyip geriye dönen birçok kamu görevlisi de mevcut.

Yeni bir darbe olma ihtimali var mıdır?

Bir çok zaman bu soru vatandaş tarafından soruluyor…

Eğitim yapan uçaklar bile vatandaşı yerinden kaldırıyor.

Acaba mı sorusu hep zihinlerde…

Yani bu iş bitti mi, yoksa burası Türkiye her an her şey olabilir mi?

Yarınki hayati önem taşıyan sorularıma bir hükümet veya Adalet ve Kalkınma Partili veyahut Cumhurbaşkanlığından bir sözcü cevap verebilirse o zaman ne olacağını daha iyi anlama fırsatını yakalarız.

Not: Yarın yayınlanacak yazımı mutlaka herkesin okumasını, okunmasını sağlamasını temenni ederim. Çünkü bu soruları sormazsak, görüşümüz ne olursa olsun parti teşkilatlarından başta olmak üzere, İktidardan, Sayın Cumhurbaşkanı’ndan bu soruların cevabını alamazsak evlatlarımıza adaletli, güvenli, tertemiz bir gelecek sunamayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 632 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.