1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 16. Müsiad Expo’da Konya Rüzgarı
16. Müsiad Expo’da Konya Rüzgarı

16. Müsiad Expo’da Konya Rüzgarı

16. Müsiad Expo’ya 14 firma katılan Konya, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde farkını ortaya koydu. Konya’nın yükselen markalarına ilgi yoğundu.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından 2 yılda bir düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO’nun 16’ncısı 9-12 Kasım 2016 tarihleri boyunca İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapıldı. Fuarda, Konya Şeker, Lusna Makina, Petek Plastik, Tümosan, Mikron İş, Yükselen Metal Kalıp, Kombassan Gıda, İttifak Holding bünyesindeki, İmaş, Selva ve Seha Yapı, 3.İstanbul, Özbey Hijyenik Ürünleri ve Hamme Makina 1250 m²’lik alanda açılan stantlarla Konya’yı temsil etti. Ortadoğu ve Afrika’dan gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan firmalar fuarın yoğunluğunda memnun.

İlgiden Memnunuz
Konya Şeker: Açtığı stantla fuarda göz dolduran Konya Şeker’e ziyaretçilerin yoğun ilgisi oldu. Gıdadan enerjiye birçok alanda faaliyet gösteren ve Türkiye’nin yükselen devleri arasında yer alan Konya Şeker stantta ziyaretçilerine etkinlik alanlarının tamamını buluşturdu. Yoğun ilgiyle karşılaştıklarını belirten stant sorumlusu Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin stant içerisinde bulunan Konya Şeker markası altındaki markalara ve hizmetlere çok sık uğrayarak bilgi aldıklarını ve tanışma protokolü yaptıklarını belirtti.

Fuar göz dolduruyor
Lusna Makina: İlaç fuarı olmamasına rağmen fuara katıldıklarını belirten Lusna Üretim Müdürü Ali Çavda, buna rağmen ilgiden memnun olduklarını belirtti. Fuarın göz doldurduğunu dile getiren Çavda, “Lüsna olarak, süt sağım ve zirai ilaçlama makinaları alanında faaliyet gösteriyoruz. Şirket olarak böylesi büyük organizasyonlara katıldığımız için mutluyuz.”ifadelerini kullandı.

Ortadoğu ve Afrika’dan yoğun ilgi var
Petek Plastik: Beklentilerin üzerinde bir fuar geçirdiklerini belirten Satış Sorumlusu Sait Mavi,’’ Petek Plastik olarak Müsiad’a 3.kez katılıyoruz ve en yoğun geçen fuar bu oldu. İhracat ağırlıklı çalışan şirketimiz açısından Afrika’dan gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisi bizi mutlu etti. Orta Doğu’dan gelen ziyaretçilerle de birlikte dolu bir fuar geçiriyoruz.’’ İfadelerini kullandı. Mavi, fuarda kurulacak bağlantılarla ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacak anlaşmaların yapılma fırsatının olduğunu da sözlerini ekledi.

Dış pazarın gelişimi açısından önemli
Tümosan: Fuarda iki ayrı holde açtığı stantla ziyaretçilerine kapıları aralayan Tümosan yoğun ilgiyle karşılaştı. Satış sorumlusu fuardan memnun olduklarını ve gerek Türkiye açısından gerekse Konya açısından önemli olduğunu ifade etti. Fuara gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve ikili ilişki kurma açısından bir fırsat olduğunu söyleyen satış sorumlusu, bu tarz etkinliklerin dış pazarın gelişimi açısından önemli olduğunu belirtti.

Piyasanın canlanmasına vesile olacak
Kombassan: Fuarlarda iç pazarın değil dış pazarın daha fazla önem arz ettiğini söyleyen Kom Gıda Türkiye Satış müdürü Enes Yaşar, fuardan memnun olduklarını ve ilginin yoğun olduğunu belirtti. Piyasanın canlanmasına vesile olacağından fuarın önemli olduğunu söyleyen Yaşar, bu etkinliklerle Konya’yı elit markalar seviyesine ulaştırma hedefinde çalışacaklarını dile getirdi. Yaşar ayrıca fuarı düzenleyen kurumlara da teşekkür etti.

Fuara talep yoğun
Özbey Hijyenik Ürünleri: 2000 yılından beri faaliyet gösterip 25 ülkeye ihracat yapan Özbey Hijyenik Ürünleri gelen ziyaretçileri ağırlıyor. İç Pazar Satış Müdürü Sadık Tüfekçi, fuara katıldıkları için mutlu olduklarını, Afrika’dan ve Orta Doğu’dan talep olduğunu ve fuarda ziyaretçilerden geri dönüş aldıklarını belirtti.

Beklentilerin üzerinde geçiyor
Hamme Makina: Fuarın beklentilerin üzerinde geçitğini ifade eden Genel Müdür Abdullah Dedeoğlu, “Yurt dışı heyetleri çok yoğun durumda. Stantımıza ilgiden memnunuz. Müsiad’daki ilk katılımımız fuara ve bundan çok mutluyuz. Fuarda sektörümüzle ilgili direk talep yok. Metalle sektöründe uğraşan ziyaretçiler geri dönüş yapıyor. Daha çok Afrika’dan ilgi görüyoruz. Orta Doğu daha çok inşaat sektörüyle ilgilendiği için çok fazla bir talep yok. Buna rağmen çok fazla ilgi var.’’ Sözlerini sarf etti. Dedeoğlu ayrıca fuarın beklentilerin çok üstünde olduğunu ve bu durumdan çok mutlu olduklarını söyledi.

Tüm iş alanları için önemli
Yükselen Metal Kalıp: Evolux markasıyla fuarda stant açan Yükselen Metal Kalıp ziyaretçilerine kucak açtı. Satış Pazarlama Müdürü Ali İslamoğlu, Yurt dışından ciddi anlamda ziyaretçi geldiğini dile getirdi. Orta Doğu ve Afrika özelliklede Cezayir’den ziyaretçilerle buluştuklarını ve iletişim haline geçtiklerini belirten İslamoğlu,’’ fuar sayesinde tüm iş alanlarında canlanma yaşanacak. Geri dönüşlerinde alınmasıyla birlikte fuar hedefine ulaşacak.’’ Sözlerini sarf etti. İslamoğlu ayrıca Müsiad’a ve organizasyonu yapan tüm kurumlara teşekkürlerini dile getirdi.

Afrika’dan yoğun ilgi
Mikron İş: Kumlama Makinaları, taşıma sistemleri, taşkırma makinaları, eleme sistemleri, maden makinaları gibi birçok alanda faaliyet gösterip ziyaretçilerini stantta ağırlayan Mikron-İş Afrika’dan yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Mikron-İş firma sahibi Mehmet Akif Tekdere, “Fuar verimli geçiyor. Afrika’dan gelen ziyaretçilerle tanışıyoruz ve iletişim haline geçiyoruz. Bizim için önemli bir fuar oldu. Beklentilerin üstünde bir yoğunlukla karşı karşıyayız. Fuar organizasyonunu Müsiad ve diğer kurumlara teşekkür ediyorum.”fadelerini kullandı.

Türkiye’nin ekonomisine güç katacağız
Bünyesinde bulunan, Seha Yapı, İmas ve Selva şirketleriyle fuara katılan ve stantlarıyla ilgi durağı olan İttifak Holding ziyaretçilerine dolu bir fuar deneyimi yaşattı. İttifak Holding Kurumsal İletişim Direktörü Abdullah Ecevit Öksüz, gıdadan inşaata birçok alanda faaliyet gösterdiklerini belirtti.
Selva: Selva markasıyla fuarda yerlerini aldıklarını söyleyen Kurumsal İletişim Direktörü Abdullah Ecevit Öksüz,’’ gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlıyoruz. Karşılıklı iletişimle Orta Doğu ve Afrika’dan gelen ziyaretçilerle ihtiyaçlarını karşılaya bilmek adına neler yapacağımızı anlatıyoruz. Böylelikle yapacağımız olası ihracatla ülke ekonomisine güç katacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Konya’yı tanıtıyoruz
Seha Yapı: İttifak Holding bünyesinde Zermeram Projesi’yle büyük bir heyecan oluşturan Seha Yapı fuarda açtığı stantla göz dolduruyor. Kurumsal İletişim Direktörü Abdullah Ecevit Öksüz, Zermeram’ın büyük bir proje olduğunu ifade etti. Öksüz, “Zermeram Projesi’yle fuarda stant açmamızın en önemli nedeni, buraya gelen ziyaretçilere Konya’yı tanıtıyoruz. Konya’nın yaşanabilirlik seviyesinin yüksekliğini bu projeyle en iyi şekilde belirtiyoruz ve gözler önüne seriyoruz. Bu vesileyle de ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyoruz. Fuarın yoğunluğundan ve ilgiden gayet memnunuz.”diye konuştu.

Fuar tanıtım açısından çok önemli
İmas Makina: İttifak Holding bünyesindeki İmas Makina, imalat yaptığı 3 markayla fuarda yerini aldı. Milleral,Cuteral,Viteral markalarıyla anahtar teslim yel değirmen tesisleri ve değirmen makinaları, metal kesiminde kullanılan şeritli testere tezgahları ve anahtar teslim yem tesisleri ve yem makinalarının imalatını ve ihracatı yaptıklarını ifade eden İmas Makine Testere Satış Sorumlusu Hüsnü Yusuf Köroğlu, fuarda Orta Doğu ve Afrika’dan yoğun ilgi gördüklerini belirtti. Köroğlu, fuarın bu denli yoğun geçmesini ve şirket bünyesindeki ürünlerin tanıtımının sağlanmasından dolayı mutluluklarını ifade etti.

3. İstanbul, Başakşehir’de yükselecek
3.İstanbul: İttifak Holding bünyesinde bulunan Seha Yapı’nın, Alzamid ve Fuzul şirketlerinin ortak yapımıyla gerçekleşen 3. İstanbul Başakşehir Projesi Konya’nın Türkiye içindeki sektörde gelişimi açısından başarılı bir proje olarak görülüyor. İttifak Holding Kurumsal İletişim Direktörü Abdullah Ecevit Öksüz, “1200 konut,200 ticari iş merkezi ile proje Ocak 2017’de başlayıp 2019’un ilk üç ayında teslim edeceğiz. Yoğun taleple karşı karşıyayız. Fuarda da ilgi oldukça yoğun durumda. Bu durumdan oldukça memnunuz.”değerlendirmesinde bulundu./Erol Karatepe

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.