Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

16 NİSAN

A+A-

Evet, yarından sonra Türk Milleti olarak sandığa gideceğiz.

Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişten sonra yönetim sistemi ile ilgili karar vereceğiz.

Ya “HAYIR” deyip, bugünkü sistemle yola devam edeceğiz, ya da “EVET” deyip yeni bir dönemin kapısını aralayacağız. Aralayacağım diyorum, çoünkü yeni dönem 2019 yılında devreye girecek.

Bence hangisi olursa olsun ama, öncelikle Türkiye kaybetmesin.

Ülke insanı kaybetmesin.

Düşmanlarımız bize gülmesin, bizi boyunduruk altına almak için çalışamasın. Bayrağımız dalgalansın, ezanımız dinmesin.

Ülkemizde 80 milyon insanla bin yıldır nasıl yaşadıysak, bundan böylede ilelebet kardeşçe yaşayalım. Dileğim bu…

Gelelim Referanduma,

Yaşadığım Konya’da kimseye diyet borcu olmaksızın, siyasi beklentilerden uzak, sadece memleket ve millet adına, bayrağımız adına, gerçekleri ortaya koyak için mücadele eden insanların bi şekilde önünün kesilmek istenmesi, ihanet çetelerine, hainlere, ülkemizi bölmek isteyenlere, insanlarımızı bir birine düşman  etmek isteyenlerin  değirmenine iyi düşünerek, elimizi vicdanımıza koyarak su taşımamalıyız.

O nedenle 16 Nisan önemlidir…
O nedenle her vatanseverin canla başla çalışması zorunludur..
Millet adına, Türkiye adına Konya’nın havasını soluyup suyunu içen insanların adına, kamu görevi yapan bizler zaman zaman
hizmetle-siyasetin örtüşmeye çalıştığı, bu örtüşmenin engellenmek istendiğini tarihe not düşüyoruz.
O nedenle 16 Nisan önemelidir.
Geçtiğimiz 15 Temmuz’da ülke önemli bir süreçten geçti.Bize büyük bedel ödetti. Şehitler verdik. Sıkıntı yaşadık. Allah bize bir daha yaşatmasın. İnsanlar bedenlerini, kurşunlara göksünü gerdi, tankların önüne siper etti.

Türkiye Cumhuriyeti,Suriye,Irak,Libya yada Mısır olmaktan son anda  kanını, canını veren vatanperverlerle, yiğitlerle kurtarıldı. O günleri unutmadık, unutmayacağız.

O nedenle 16 Nisan ve referandum önemlidir. Herkes medenice oyunu vijdanını sesini dinleyerek vermelidir.
İktidarın nimetlerinden faydalanıp,şer cephesine karşı mücadele veren insanların eleştirilerini kulak arkası edenler,”Basın özgürlüğünün sınırları sanki kanunlarla değil,kendi tahammül sınırlarıyla belirlenmiş” gibi davranmaya devam etmesi, referandum sonrası değişimlerin işareti olarak algılanmalı..
O nedenle 16 Nisan önemlidir.

 

Kılçıklı yazılar birilerinin boğazına takılabilir. Toplumsal içerikli yazıların bir amacıda budur zaten.Kimseye şirin gözükme gibi bir çabam olamaz.Böyle bir caba bu mesleğe de ihanet olur.Önümüzdeki dönemde İsteyene liyakati vermek değil,layık olanların o koltuklara oturmasının önü açılmalıdır. Takiyyye yapmaya gerek yok. Hamasete hiç gerek yok.
O nedenle 16 Nisan önelidir.
Şunun bunun adamı
dalavereleri hadiseye hakim olmayacak, ülkenin değerlerine,inançlarına,tarihine, ilmine,irfanına kalpten bağlı, namuslu,çalışkan, menfaatperestler önünde eğilip bükülmeyecek, nefsine yenik düşmeyecek insanlar bir adım öne çıkacaktır ve çıkmalıdır da .O nedenle 16 Nisan önemli..
Teklif üretebilenler, ufku açık,yönetim koltuklarını zengin olma vesilesi,iş takipçiliği, ihale avcılığı olarak görenler kendilerine yer arayacak. Bunlara dur demek için 16 Nisan önemlidir.

Vıcık vıcık yağcılık yapanlar tek tek ayıklanacak,ne konuştuğunu bilen, her kapı arkasında başka kişiliğe bürünmeyen, sözünde duran, yerli fakat evrensele hakim insanlar görevlendirilmelidir.O nedenle 16 Nisan önemli.
İnançlı, ahlaklı, faziletli, gayretli, memleket sevdalısı, namuslu, şerefli,haysiyetli mütevazı fakat vakur insanlar şimdi sokaklarda mücadele veriyor.

O nedenle 16 Nisan önemli diyorum.
Şunu unutmayalım,

Çirkin hayat yoktur. O hayatı çirkinleştiren, çekilmez hale getiren insanlar vardır. Bunlar ya hırsından,

Ya kompleksinden,

Ya da cahilliğinden hayatı çirkinleştiriyorlar.

Bunlara fırsat vermeyelim. Bu nedenle 16 Nisan önemlidir.

 

Bu yazı toplam 547 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.