1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 17 Yaşındayız!
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

17 Yaşındayız!

A+A-

Bugün gençlik çağımızın başındayız.
Durun, durun ben değil,
Ben yaşımdan da, başımdan da, yaptığım işten dolayı da mutluyum. Bunamadım. Aklım başımda.
Dikkat ederseniz çoğul kullanıyorum.
Artık “çocuk “ olmaktan çıktık.
Artık yoğurdu yumrukla yemekten çoktan kurtulduk.
Her şeyi bilerek, düşünerek, istişare ederek, halkın ve hakkın yanında olarak, sizlerden aldığımız destek ile dün olduğu gibi, bugünde aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz.
Yani TC kanunlarına göre gerçekten genciz.
Yani 17 yaşına, 17. Yayın hayatımıza girdik.
İnançlıyız, çağdaşız, medeniyiz.
Bayrağımızı, Dinimizi, Vatanımızı, Milletimizi seviyoruz.
Haberde öncü,
Yorumda hür,
Spor’da farklı bir yapıdayız.
Hep doğrunun, hep haklının ve Konya’nın Konyalının yanındayız.Onların sesi, onları gözü, onların kulağıyız.
Hâkimiyet Gazetesinden bahsediyorum.
Kısa bir süre önce burada başladığım görevim ile birlikte bende HÂKİMİYET gazetesinin bir ferdi olarak gazetenin bu mutlu gününde kendimi mutlu hissediyorum.
Tabi ki, buralara kolay gelinmedi. 16 yıl önce bu mesleğin emekçileri, fedakarları azimle, inançla ve doğru bildikleri yöntemle yola çıktılar. Bu Konya ve meslek sevdalıları Celalettin Boyalı ile Yusuf Gürbüz’dür. Kafa kafaya, bir yürek, bir yumrum olup, Konya’da 16 yıl önce yola çıkan bu genç insanlar, ayrıca birlikte çalışmanın da güzel bir örneğini sergilediler ve yola devam ediyorlar. Bu sektörün zorluklarını, sıkıntılarını bilenlerdenim. Ancak Hâkimiyet daha da zor gelmiştir. Kurucuları bu günlere tırnaklarıyla hayata tutunarak gelmiştir. Elbette gazetenin bu noktaya gelmesinde çalışanların, emekçilerin ve kurucularının payı büyüktür ama, asıl pay ise siz okuyucuların Hakimiyete inanarak destek vermesiyle bu günlere ulaşılmıştır.
Hâkimiyet her zaman demokrasinin ve Hâkimiyet önce Allah, sonra Halkındır düsturuyla halkın sesi, Konyalının, bölge halkının sesi olmuştur.
Bunun yanı sıra özgürlüğün, çağdaşlığın, gelişmenin iyi doğru, gerçek haberciliği, asparagas haberden ve halkı kandırmaktan uzak daima doğru ve daima gerçekleri size sunmayı üstlenmiştir.
Bundan 16 yıl önce özgürlük, adalet, demokrasi gibi temel kavramları, olağanüstü şartlar altında savunarak yola çıkan Hâkimiyet, bu günde aynı yolda bıkmadan, yorulmadan, halkla bütünleşerek devam etmektedir ve edecektir de…
Yaşadığımız şu günlerde görüyoruz ki, Dünya ve Türkiye yeniden önemli olayları izlemektedir. İçeride “Çözüm süreci” komşularımızdan Suriye ve Mısır’da ateş, baskı, barut, ölüm…
Avrupa ülkeleri bir başka hesaplar peşinde. Dünya’nın önünde 21. Yüzyılda insanlık sıkıntılı. Barış içinde yaşamak çok daha zor.
Hâkimiyet ailesi bu sıkıntıların giderilmesi yolunda kendince çalışma yaparak, aydınlık, huzurlu, halk ile bütünleşmiş olarak, teknolojik yeniliklerle hakkı ve haklıyı savunarak en iyi yapmanın hesapları içindedir.
Yayın hayatı içinde Toplumun özgürlüğü, topluma doğru haber, doğru yorum, dil, din bütünlüğü, Bayrağımıza saygı, Vatanımıza saygı, Milletin huzuru, güvenliği için elinden gelen gayreti gösterecektir.
Ve Hâkimiyet olarak kavgaları, kısır çekişmeleri, anlamsız ve çağ dışı zıtlaşmaları sona erdirmek, bütünleşme ve birleştirmede öncü olmak, bu yolda çaba sarf etmek için yayınını sizden aldığı güçle sürdürecektir.
Ne mutlu ki, özgürlüğe, doğruluğa, adalete, demokrasi inancına devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için çalışanlara…
Ne mutlu Aydınlığa, barışa, kardeşliğe ve kanın akmamasını sağlamak isteyenlere…
Ne mutlu ki, inancımızı rahatça yaşatanlara, Erdemli yürüyüş içinde olanlara…
Sizin sesinizle doğduk, Sizin desteğinizle yürüdük ve sizin desteğinizle büyüyerek yola devam edeceğiz.
Bugün 17. Yayın yılındayız.
 

Bu yazı toplam 194 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.