1. YAZARLAR

  2. Mustafa ÖZYURT

  3. 18- MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN GÖNÜL BAĞLARI
Mustafa ÖZYURT

Mustafa ÖZYURT

mustafa özyurt
Yazarın Tüm Yazıları >

18- MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN GÖNÜL BAĞLARI

A+A-

      Hele bu Yuşa Tepesinin zahiri ve manevi cephesini düşündüğünüz zaman, o zümrüt yeşillikler, muhtelif ağaçların güzellikleri içerisinde bu peygamberin türbesinin BOĞAZIN KOMUTANI BENİM (manevi büyüğü manasında ) size, hoş geldiniz dercesine sizi karşıladığını hissedeceksiniz. Bu tepeden de Boğaziçi ve etrafında ki hareketlilik, bu türbeye gelen ziyaretçi bolluğu. Bu vaziyet, Müslüman Türk milletinin geçmiş ve geleceğinde büyüklerine hiç bir zaman gönül bağlarını koparmayacağını göstermektedir.       

       YUŞA/DEV  TEPESİ”NİN SIRRI HATIRALAR/ METAFİZİK HARP

      Bugün ki gibi Şeytanlaşmış Siyonistleri, Allah’ın dini üzerine ehilleştirmek üzere vazifeyle gelen Peygamberlerden Hz. Yuşa.

     Hz. Yuşa’nın Annesi, Musa Aleyhisselem’ın kız kardeşidir. Mısır’da doğdu. Musa Aleyhisselem’dan sonra İsrail oğullarını TİH Çölünden çıkarıp, dedelerinin eski yurdu olan Kenan diyarına götürdü. ARZ-I MEVUD’A (Filistin ve Şam Bölgesine) girdi. AMALİKA kâfirleriyle ve yerli kavimlerle uzun süre harp ederek, FİLİSTİN, ÜRDÜN ve ŞAM topraklarını ele geçirdi.

    Bu gün YUŞA TEPESİ olarak anılan dağın ismi vaktinde “DEV DAĞI” idi ki, HZ. YUŞA orada girdiği bir savaşta 3 bin yıl önce şehit oldu. Kabrini, Trabzonlu Şeyh Yahya Efendi ortaya çıkardı. Kaynak kişi: Cavit YALMAN D. Tarihi. 1324 (1908) Adresi: Çamlı bahçe Mh. Asker Saime sk. No. 24 BEYKOZ “Cavit beyin ifadesine göre:

      Dedem Ahmet Efendi, Yuşa Peygamberin kabrinin türbedarlarından idi. Abdülaziz’in (1850) şehzadelik dönemi idi. Seneler sonra, Dedem Ahmet Efendi, naklediyor. CAVİT YALMAN D. Tarihi. 1324 (1908). Dedemin Anneme anlattıklarını, annem da bana nakletti, ben de size aktarıyorum. Bugün, Beşiktaş’ta türbesi bulunan Şeyh Yahya Efendi, Yuşa Peygamberin kabrinin yerini tespit etmiştir. Şöyle ki:

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.