Mustafa ÖZYURT

Mustafa ÖZYURT

mustafa özyurt
Yazarın Tüm Yazıları >

182- MİHRAB

A+A-

Cennetü’l-Baki, on binlere sahâbeye kabristan olmuştur. Bu kabristanda gülün gülleri, Peygamberin kızları, torunu, damatları, hanımları, binlerce ensar ve muhacir vardır. Bu topluluk, Peygamber ikliminde, onun dizinde, onun sohbetinde, onun evinde, onun şefkatli ellerinde, kendilerini buldular. Orada gökteki yıldızlar gibi ümmetin hidayetine vesile olan ve her biri Uhud dağından daha yüce olan Peygamber dostları yatıyor.

Baki Mezarlığını, Uhud Şehitliğini ve Diğer Mezarlıkları Ziyaret Ederken Okunabilecek Selâm ve Dua

السَّلامُ عَلَيْكُمْ دَارَ قَوْمٍ مؤْمِنينَ وَاناَّ اِنْ شاَءَ الله بِكُمْ لاَحِقونَ . أنْتُمْ سَلَفُنا وَنحَنُ بالاِثْرِ ، يغَفْفِر الله لَناَ وَلَكُمْ ، وَيرَْحَمُ الله المُسْتَْقدِمينَ مِنْكُمْ واَلمُستَأخِرينَ، اللَّهُمَّ لا تَحْرِمْناَ أجْرَهُمْ وَلا تَفْتِنا بَعْدَهُمْ واْغفِرْ لَناَ وَلَهُمْ . اللَّهُمَّ ارْضَ عَنْهمُْ وَارْفعْ دَرَجَتَهمُْ واَكْرِمْ مَقاَمَهمُ واْجزِلْ ثَواَبَهمُ بِفَضلِكَ وَكَرَمِكَ يا اَكْرَمَ الأَكْرَمينَ . والسَّلامُ عَلىَ المُرْسَلينَ والْحَمْدُ للهِ رَبِّ العاَلَمينَ .

“Selâm size, ey müminler yurdunun sakinleri! Biz de inşallah size katılacağız. Siz bizden önce gelip göçtünüz. Biz de sizin peşinizden geleceğiz. Allah bizi de sizi de bağışlasın. Sizden öncekilerinize ve sonrakilerinize de rahmet eylesin. Allah’ım onlardan razı ol. Derecelerini yükselt, makamlarını mübarek kıl. Mükâfatlarını bol eyle. Lütfun ve kereminle ey ikram edenlerin en kerimi!”(devam edecek)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.