1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 19.Anadolu Odaları Eğitim Semineri Yapıldı
19.Anadolu Odaları Eğitim Semineri Yapıldı

19.Anadolu Odaları Eğitim Semineri Yapıldı

Konya SM.Mali Müşavirler Odası tarafından geleneksel olarak düzenlenen Anadolu Odaları Eğitim Seminerlerinin 19’ncusu Antalya Belek’te yapıldı.  

A+A-

Faaliyetlerimize Aralıksız Devam Ediyoruz
Konya SMMM Odası olarak Eğitime ve mesleki gelişime önem verdiklerini belirten Başkan Erdal;” En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır anlayışıyla Konya SMMM odası olarak mesleğimize, 2430 üyemiz ve 300 stajyerimize hizmet ederek, her zaman eğitimi ve mesleki gelişimi destekleyerek her türlü faaliyetimize devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerde bağımsız denetim,  bilirkişilik ve uzlaştırmacılık eğitimlerine ağırlık verdik.. ”
KDV uygulanabilir orana düşürülmelidir
Muhasebe mesleği ekonomik hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve Devletin vergi gelirlerinin toplanmasında, her alandaki dijital dönüşümün sağlanmasında ve mali politikaların tabana yayılmasında Mali Müşavirlerin önemli rolü olduğunu belirten Başkan Erdal;” Devletin vergi gelirlerinin toplanmasında, her alandaki dijital dönüşümün sağlanmasında ve mali politikaların tabana yayılmasında en önemli ve en ağır görevleri yerine getiren mali müşavirlerin yıllardır dile getirdikleri KDV sorununun çözümü için herhangi bir düzenleme yapılmazken, belirli meslek gruplarının hizmetlerine yönelik olarak KDV oranlarında indirime gidilmesi, bizleri son derece üzmüştür. Tüm serbest meslek faaliyetlerinde KDV uygulanabilir makul bir orana düşürülmelidir” 
Oda Başkanı Abdil Erdal’ın açılış konuşmasından sonra Türmob Genel Başkanı Masis Yontan ve Konya SMMM Odası önceki dönem Başkanları selamlama konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından seminer programında ilk gün, Gelir İdaresi Daire Başkanı Abdullah Karaboyacı tarafından Elektronik Defter ve Belge Uygulamalarını, Kamu Gözetim Kurumu Uzmanı Emre Şentürk Stok, Maddi Duran Varlıklar Ve Hasılat Kalemlerinin Muhasebeleştirilmesi Bağımsız Denetimi  anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.