1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 19 Yaşındayız !
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

19 Yaşındayız !

A+A-
Ünlü bir din bilginine sormuşlar.
“Zaman nasıl geçiyor ?”
“Geç şu nehirin kenarına otur, suyun akışını izle!”
Elinizde bulundurduğunuz gazete yarın 18 yılını doldurmuş olarak 19 yılına girecek.
Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi:
“Yaş 35 yolun yarısı eder.”
Ancak medyanın yaşı  yoktur. Gazeteci emekli olmaz. Yol uzun.
Şimdi düşünmek lazım.
18 yıl önce bu gazete hangi düşünce ile, hangi şartlarda ve ne mübadeleler sonrasında buraya geldi.
Çalışanı ile, matbaası ile, muhabiri ile, patronu ile…
Gazetenin çizgisi belli.
Sağduyu ile, mutedil, ülke ve millet çıkarlarını ön planda tutan ve bu çizgiden ödün vermeden bugünlere gelen bir gazete. Aynı çizgi ile yoluna sapmadan devam edecektir. Haberde, yorumda, yazılarında doğrudan yana, ülke çıkarları, millet menfaati yönünde ilerlemeye devam edecektir. Gazete bu gücü önce Allah’tan sonra siz okuyucularından ve başta kurucuları Celalettin Boyalı ve Yusuf Gürbüz’ün azmi ile bu günlere ulaştı.
HAKİMİYET gazetesi mensubu olarak savunduğumuz çizgi belli. Bugün en mutlu günümüz. Her zaman  din, millet, bayrak, cumhuriyet ve demokrasinin sesi olunmuş, olmaya da devam edilecektir.
Hakimiyet Gazetesi GÜRBÜZ ve BOYALI’nın önderliğinde 18 yıl önce adalet, demokrasi, cumhuriyet ve doğruluk gibi temel kavramlardan taviz vermeden, doğruları savunarak cesaretle ve sabırla yoluna devam etmiştir ve etmeye de devam edecektir.
HAKİMİYET Gazetesi her zaman Hakk’ın, haklının yanında ve halkın sağduyusuna  tercüman olarak , vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası, Dinimiz İslam’ın yüceliği, şanlı bayrağımızın kutsallığına inanarak yoluna  devam edecektir. Her zaman bu ilkelerle halkın gazetesi olacağız.
Bugün  dünya ve Türkiye olarak zor bir dönemeçten geçmekteyiz. Türkiye’nin önünde önemli sorunlar var. Bu sorunların akılcı biçimde, hukuk çerçevesince, insani duygular içinde çözülmesini, hükümetin bir an önce kurulmasını, terörün durdurulmasını istemekteyiz ve bu nokta fikri katkı yapmaya hazırız ve devam ediyoruz.
HAKİMİYET Gazetesi  ailesi, okurları ve hakla bütünleşmiş biçimde, kardeşçe, el ele, gönül gönüle, inanarak mutlu bir toplum istemekteyiz.
HAKİMİYET Gazetesi olarak yayın yaşamı boyuncu olduğu gibi, yarınlarda da Türk ve Müslüman topumun başkasının özgürlüğüne zarar vermeyecek şekilde özgürlüğünden, birlikten, bütünlükten, huzurdan, güven içinde, varını –yoğunu bu ülke, bu insanlar, bu bayrak, bu din ve Cumhuriyet uğruna ortaya koymaya devam edecektir.
HAKİMİYET Gazetesi olarak kavgaları, savaşı, kısır çekişmeleri, anlamsız ve  zıtlaşmaları bitirmeden yanadır. Bu yolda üzerine düşen görevi layıkıyla ve toplumu aydınlatmaya devam edecektir.
Ne mutlu bu düşüncelere sahip olanlara, ne mutlu bayrağımızı, dinimizi, vatanımızı savunanlara, ne mutlu milletin bütünlüğü için, huzuru için çalışanlara. Aydınlığa, barışa, kardeşliğe yürüyenlere.
Ne mutlu insana insan gibi davranan, inancımıza hizmet edenlere, saygı duyanlara, erdemliliğe yürüyenlere.
Birde teşekkür edelim. Bizlerin bu kutsal görev yolculukta yürüyüşümüze katkı yapan, destek veren Konyalılara ve okurlarımıza sonsuz teşekkürler.
 
 
Bu yazı toplam 139 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.