1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. 1945 TE PLANLANDI 15 TEMMUZ DA UYGULANDI!
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

1945 TE PLANLANDI 15 TEMMUZ DA UYGULANDI!

A+A-

1945 yılında dünyayı parselleyen iki süper güç olan ABD ve Rusya arasında soğuk savaş başlatıldı. Çünkü dünya parselizasyonu tamamlanmamıştı. ABD, Sovyet Rusyan’nın yıkılıp soğuk savaşaın 200o’li yıllara doğru sonlanacağını biliyordu. Bir yandan soğuk savaşın önemli aktörlerinden biri olarak çok ciddi şekilde mücadele verirken diğer yandan da 50 yıl sonrasında ki durumun planlaması ile uğraş veriyordu. Fetullah’çı terör örgüt yapısını CİA ta o tarihte yani 60 yıl önce derin ABD için çalışan gizli seçilmişler tarafından 2000’ li yıllar sonrasın da kullanılmak üzere kurulup büyütülerek kutsaliyet verilmişti. Bu örgüt çok ciddi ve çok geniş yapılı bir piyon örgüttü. Bu yapıyı temizlemeye kalkmak tabi ki ABD ye karşı durmak olacaktır. 
Fetullah Gülen’i daha çocuk yaşlarda, 15 yaşında keşfetmişlerdi. ABD’de kontrgerilla eğitimi alarak Türkiye’ye gönderilen üsteğmen Esat Kıratlıoğlu keşfetmişti onu. 1950’li yılların ikinci yarısına gelindiğinde 15 yaşlarındaki Fetullah Gülen Gladyo örgütünün özel eğitimliler ordusuna katılmıştı. Burada daha başkaları da vardı. Bu grubun içerisinde en uygun hain Fetullah Gülen olarak belirlenmişti. Fetullah Gülen haini, bir asker ve CIA tarafından eğitim verilen “Esat Keşafoğlu” tarafından nur cemaatinin başına bizzat yerleştirilmişti. Gülen’in izni ile kaleme alınan “Küçük Dünyam” adlı kitapta Esat Keşafoğlu’nadan açıkça bahis edilmiştir. 
Fetullah Gülen Pavlusu kendi yazdığı kitabında “Askerlik yaptığım yerde sürekli beni kollayan birileri vardı” diyor. Cemal Tural kışlasında askerlik yapmış. Cemal Tural ise 27 Mayıs darbeci subaylarından biridir ve Saidi Nursi’nin kabrini bizzat söküp yok eden subayın ta kendisidir. Fetullah Gülen pavlusu bu şahsiyete de övgüler düzüyor ve onun kışlasında çok rahat ettiğini itiraf ediyor. O zaman bu hainin askerde iken görevi muhaberat yani haberleşme olarak belirlenmişti. Yani ta o zaman bu konuda özel yetiştirilmeye başlanmıştı. İşte bu dönemde MİT ile de bağlantısı kurulmuştu. O günlerde ki MİT görevlilerini zaten direk ABD belirliyordu. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu daha vardır. PKK ve FETÖŞİZm aynı tarihlerde tarih sahnesine konuluyordu. Fetullah Gülen’i MİT’e alan isim 1960’lı yılların MİT Başkanı olan Korgeneral Fuat Doğu’dur. Fuat Doğu’nun Gülen’i MİT’e alma amacı, ABD’nin Yeşil Kuşak Projesi bağlamında Risale-i Nur gruplarını Komünizme karşı örgütlemek ve derin bir dini oluşum kurmaktı. Fuat Doğu, ABD de yıllarca eğitim almıi bir askerdir. Sonra ABD emriyle MİT başkanı olmuştur. 
Abdullah Öcalan’ı MİT’e alan isim ise Fuat Doğu’ dan sonra bütün 70’li yıllarda MİT başkanı olan Bülent Türker’dir. Onun amacı da o dönemde ortaya sürülen ayrılıkçı Kürt hareketini içeriden kontrol altına almak ve ABD çıkarları doğrultusunda bir Kürt hareketi tertip etmekti. Öcalan’ın eşi Kesire Yıldırım’ın babası Ali Yıldırım da bir MİT’çiydi. Ali Yıldırım Dersim savaşında istihbarat toplayarak CHP hükumetine katkı veren bir isimdir. İşte bu yollarla gizli seçilmişlerle dört bir yandan kuşatılmış olan Türkiye Cumhuriyeti, her yerinden hainlerle çevrelenmişti. MİT, Hukuk, askeriye, bürokrasi, siyaset... Sabataist, mason, CIA, Mossad... her şey iç içedir. Ne hikmetse Fetullah Gülen örgütü ve bazı benzer örgütler hiç bir darbe, muhtıradan etkilenmemiştir. Aksine bu darbeler hep yollarını açmıştır. İlginçlikte buradadır. Başımız ellerimizin arasına alıp bir kez değil bu vatan için belki de bin kez düşünmemiz gerekir görüşündeyim. Aynı zamanda bu konuda Osman Pakyürek’in kitabını okumakta fayda var diyorum. Ben çok faydalandım.
Selametle!...

Bu yazı toplam 2390 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.