1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 20. Yıla Girerken
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

20. Yıla Girerken

A+A-

Türk genci için 20 yaşına girmek askerlik çağına girmektir. En verimli, en delikanlı, en üretken yaşımızdayız.
Koskoca 19 yıl geride kaldı. Bugün HÂKİMİYET GAZETESİ 20. Yılına başladı. Böyle bir gazetenin neferi olmak nasıl bir duygu diye sorarsanız cevaplayayım:
Çok güzel bir duygu.Arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içinde bu gazetenin sizlere ulaşmasında tek yürek, tek yumruk geceli gündüzlü çalışırken, patronumuz Yusuf Gürbüz’ün bize bu yolda desteğinine de teşekkür ediyoruz. Konyalılarada sanırım bizi bizden daha iyi tanımaktadır.
Büyüklerimizin bir sözü vardır:

“Akıl yaşta değil, baştadır”
Bizim HAKİMİYET’TE herkes kendince bilgili, tecrübeli ve en doğruyu bulma yolunda, okuyucularımıza ulaştırma yolunda canhıraş çalışıyor. 19 yıl geride kalırken, köhneleşmeden, dinamik, diri, canlı ve doğru yolda ilerleyişimiz sizlerle birlikte devam edecektir.
19 yıl önce Hakimiyet gazetesi yayın hayatına hangi heyecan, hangi ilke ve hangi düşünce ile başlamışsa bugünde aynı ilkeleri derinleştirerek, sağlamlaştırarak, inandığı yolda sağlam ve dik adımlarla devam ediyor.

Napolyon demiş ki:
“Bana yüz bin silahı olan bir ordu yerine, akıllı, ülke çıkarlarını, millet çikarlarını düşenen üç gazete çıkartın yeter.
HAKİMİYET ailesi olarak biz bu gücü oluşturmanın onurunu yaşamaktayız. Her şey sizlerin desteği ile oldu tabi ki, bunun da bilincindeyiz. Sizin sesiniz, sizin duygunuz, sizin kulağınız- gözünüz olmakla yolumuza devam edeceğiz. Bu yolda emek veren, destek verenleri şükranla anıyor, bu gazetenin edebiyete intikal etmiş neferlerine Allah’tan rahmetler , çalışanlarına da uz un ömürler diliyorum. Sizlerin de aynı duygular içinde olduğunu biliyorum.
Hakimiyet Gazetesi yayın hayatına başlarken ilkeleri belli idi.

Doğruluk,Dürüstlük,
Haklıdan ve haktan yana yayın yapmak, doğrudan ve haktan, haklıdan yana olmaktı. Bugün aynı yolda yoluna devam ederken, bu ilkelerini daha da kalınlaştırmış şekilde devam etmektedir.
Kurulduğu günden bu güne kadrolar, yazarlar, çizerler değişmiş olabilir. Ancak inandığı ilkelerinde ve inançlarında hiçbir sapma olmamıştır.
Halkın yanında,Hakkın yolunda,
Doğru’nun destekçisi olarak Yüce Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile yolumuza devam edeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayınız.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.