1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. 2014, Ülkemizin Şahlanış Yılı Olacak
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

2014, Ülkemizin Şahlanış Yılı Olacak

A+A-

Yarın yeni bir yıla adım atıyoruz. Yeni yılın başta ülkemize, insanımıza, ailemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bugün içinde bulunduğumuz yarın dışında kalacağımız yıl açıkçası pek tatsızdı. Her ayında bir takım mihraklarca desteklenen oyunlar oynandı. İç ve dış düşmanlarımız hedefi 2013 yılı için tasarlamışlar. Onca zorlamalarına rağmen AK Parti hükümetini deviremediler. Ne olursa olsun 2013 yılı içerisinde bu iktidara son verilmeliydi. Çünkü yaptıkları icraatlar çok ileri gitmeye başlamıştı. Dış güçlerin canını sıkmaya yetecek çok sayıda icraatın altına imza atmanın pahalı bir bedeli vardı. Ve bu bedel ödenmeliydi. İşte tüm çabalar istikrarlı yolda ilerleyen bir Türkiye’nin varlığından duyulan endişe eksenliydi. Çünkü başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu adı altında ülkemizi çok ileri adımlara taşıyacak ve batı dünyasını geride bırakacak ciddi projeleri vardı. Bölgesinde yakın tarihte söz sahibi olacak yeni bir uyanış vardı. Geçmişte Osmanlı İmparatorluğu’nun devamı olacak olan bir devletin yeniden uyanması kendilerine sıkıntı yaratacaktı. Bu yılın başından itibaren buldukları her fırsatı değerlendirmeye başladılar. Hükümeti yaralayacak bir şeyler bulmalıydılar. Oyunun büyüğünü yılın tam ortasında planlamışlar ve Gezi olayları ile bu işe bir nokta koymayı düşünmüşlerdi. Olmadı. Onların hesabını en büyük hesap sahibi bozmuştu. Yeniden ayaklanmak için eylül ayına planlamalar yapmışlardı. Oda olmadı. Fakat bu iş bu yıl içinde bitmeliydi. Yılın son ayının ikinci yarısında sözde yolsuzluk ve rüşvet operasyonu planladıkları diğer bir dümendi. Şimdi bu oyunun içerisindeyiz. Ama inanıyorum ki bu oyundan da en kısa zamanda kurtulacağız.
Çünkü oynanan senaryolara en büyük otorite müdahil olmaya başlamıştır. Münafıkların ve kafirlerin oyununu en iyi bozacak mercii alemleri yaratan rabbimizdi.
İşin kötüsü şu oldu. Milletin zihninde dinimizi temsil ettiği düşünülen malum cemaatin gelişmelere alet olması. Hatta işin içinde a’dan z’ye yer almaları. Bunu ne kadar inkar etseler de kisveler ortaya dökülmüştür. Bu oyundan kaçmak ve bu oyunun içinden sıyrılmak yok artık. Eninde sonunda bu vatana ihanetin hesabını verecekler. Emperyalist güçlerin güdümüne girerek şu ya da bu şekilde alet olarak bu milletin geleceğini karartacak kadar gözlerini karartmalarının bedeli var.
Oynadıkları oyun aleyhlerine döndü. Halkımızın bir anda AK Parti karşıtı bir tepkiye gireceğini ve ortalığın şiddetli bulanacağını beklediler. Ama anladılar ki bu halk artık eski halk değildi. Millet vatanına ve başbakanına ölümüne sahip çıkıyordu. Afalladılar. Zaman gazete abone iptallerinden tutun da dershanelerinden çocuklarını çekmeye, Bank Asya’da ki hesapların iptaline kadar giden bir tepki içerisinde boğulacakları hiç hesapta yoktu.
Şimdi bazı yazarlarına bakıyorum da geri adım atmaya başladılar. Sözde barış adı altında ya da bu işle hiç alakaları olmadığı gibi bir safsata ile işin içinden sıyrılamayacaklar. Çünkü gelişmeler zahiren ayan beyan ortaya çıktıktan sonra kendilerine gönül vermiş nice temiz kalpli cemaat mensupları, öğrencileri, öğretmenleri de çözülmeye başlayacak. Cemaatin miadının başlangıcını lütfen 17 Aralık 2013 olarak not edin.
Asıl hedefin ülkemizin istikrarı olduğunu halk çok iyi anlamıştır. Uyanışa katkıda bulunan Fethullah Gülen’e de bu satırlardan teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum (!) Evet, kendisi halk uyanışında farklı amaca hizmet hedefi yatsa da bir hayra vesile olmuştu.
Yaptıklarının ülke ekonomimize kaybettirdiği dev rakamlara baktığınız zaman sizce kim bu işten kazançlı çıkmıştır?
Elbette ki batı dünyası, İsrail ve Amerika…
Peki diyelim ki birileri nefsine uymuş olsun ve yolsuzluk sebebiyle gözaltına alınsın. Gider adalete hesabını verir ve cezasını çeker. Ama henüz iddia aşamasındayken dahi direk suçlayıcı ifadelerle bu devletin başarılı hükümetine direk cephe alarak devirme girişiminin ülkemiz hayrına ne gibi bir katkısı olabilirdi? Koskoca bir hiç…
O halde ülkede hizmet verdiği 11 yıl boyunca yatırım üstüne yatırım yapan bir iktidarı devirdiğiniz zaman yerine geçecek hangi hükümet;
Ülkemizi baştanbaşa kuşatan çift yol yatırımlarını yapardı ki?
Hangi hükümet;
IMF’nin borcunu sıfırlayıp, borç verecek bir güce ulaştırabilirdi ki?
Hangi hükümet;
Askeri vesayeti sona erdirebilirdi ki?
Hangi hükümet;
İstanbul’a Avrupa’nın en büyük havalimanı yatırımının temelini atabilirdi ki?
Hangi hükümet:
Türk Hava Yolları’nı dünyanın en büyük şirketlerinin gücüne getirebilirdi ki?
Hangi hükümet;
Marmaray projesini bu kadar kısa zamanda devreye alabilirdi ki?
Hangi hükümet;
Üçüncü boğaz köprüsünün ve Kanalistanbul’un temelini atabilirdi ki?
Hangi hükümet;
Kamuda başörtüsü yasağını kaldırabilirdi ki?
Hangi hükümet;
İmam hatip okullarını açabilirdi ki?
Bu hangiler bitmez, sevgili okurlarım. Bu vatana iyi sahip çıkalım. Birilerine yalakalık ve maşalık yapanların oyununa gelmeyelim.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.