1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 2015 OUT 2016 İN
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

2015 OUT 2016 İN

A+A-
Bir yılı daha geride bıraktık, hatta öyle ki, yeni yılında ilk on günü sonlandı. Bugün ve yarından itibaren zamanın koşan adımlarına uyarak ömrümüz olursa ver elini 2017. Adettendir, yılın son günlerinde geçen yılın muhasebesi yapılır, karşılanacak yılla ilgili de hedefler belirlenir. Bunu, kişisel hayatınız için de yapabilirsiniz, işinizle ilgili de.
Herkesin kişisel hayatı yine en çok kendisini ilgilendirir. Biz ise grafikerinden, muhabirine, müdüründen, reklam ve halkla ilişkiler sorumlumuza, sekreterimizden, çaycımıza, çorbacımıza kadar oturup, ilinizde bulundurduğunuz ve Ağustos ayında 20 yaşına girecek olan HAKİMİYET GAZETESİNİ SİZE DAHA İYİ, DAHA GÜZEL VE DAHA İSTEDİĞİNİZ BİÇİMDE HABERLERİ, YORUMLARI VE KÖŞE YAZILARINI NASIL VEREBİLİRİZ diye kafa yorduk, mizanpajımızı biraz olsun değiştirip, sayfa düzenimizi, içeriğimizi bozmadan, sağlam temeller ve adımlarla, doğrudan yana, hak ve hakikatten yana değiştirdik. Çalışan arkadaşlarımızın rahatlığı ve sizleri en iyi şekilde ağırlamak için mekânımızı restore ettik. Sanırım sizde elinizdeki gazeteyi  alıcı gözle incelerseniz görmektesinizdir. Birazda ezber bozduğumuzu ve size layık olmaya çalıştığımızı belirtmek isterim.
Tabik ki,  Hz. Mevlana’nın Mesnevi’sinde bir hikâye vardır.  Burada kısaca ondan bahsederek yazımıza devam edelim.

Hz. Mevlana diyor ki :

“ Kağnıyı çeken öküzlerdir. Ancak en çok gıcırdayan ise tekerlekler.” Biz belki gıcırdıyoruz ama,  yükü çeken ise gazetenin imtiyaz sahibi Yusuf Gürbüz’dür. Ona da Allah yardımcı olsun.

 Türkiye, 2015'te hem siyasi hem pek çok yönden zor bir yıl geçirdi ama millet olarak el ele, gönül gönüle vererek aştık tüm zorlukları çok şükür. Ben de bugün HAKİMİYET gazetesi olarak 2015'te neler yapmışız, çok özetle onu hatırlatmak istiyorum sizlere. 
Genel olarak baktığımızda yaklaşık 20 yıllık yayın hayatımızdaki tüm misyonlarımızı eksiksiz yerine getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz arkadaşlarımla. Sadece haberlerimizle değil, sosyal sorumluluk projelerine desteklerimizle, iş ortaklarımız reklam verenlerin memnuniyetleriyle ve okurlarımızın bizlere gösterdiği teveccühlerden aldığımız moralle 2016'da çıtamızı çok daha yükseklere çıkarmak ve size layık olmak hedefimizdir. Sadece Konya merkezin değil değil, ilçeleriyle, hatta  Türkiye'nin genelinde terör örgütü olarak kabul edilen Paralel yapıyla mücadeleyle ilgili yaptığımız haberler, tüm gazeteler içinde en doğru ve en gizli bilgilerin açığa çıkarılmasında, emniyet ve yargı organlarının da faydalandığı en isabetli haberler oldu. Arı gibi çalışan ve kamuoyunu aydınlatmak adına çalışan muhabirlerimizin ve yazı ailemizin fedakârlığını ancak Allah bilir.  Yerel bir medya  üyesi olarak, İmtiyaz sahibi Yusuf Gürbüz’den  ve siz okuyucularımızdan aldığımız destek ile  çıtamızı yükseltmemizde en önemli etkenler sizlersiniz. 
Sizlerin bu güvenine daha fazla layık olmak için hep ve daima daha çok çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. İşte sizlere Konya ve bölgemizdeki ilçelerde ve köylerde kent yaşamında, sosyal yaşamda, sporda ve bilimde ve elbette herkes tarafından artık bilinen pozitif ayrımcılığımızla yaptığımız haberlerle gündeme damga vurduğumuz ve hatta gündemi değiştirdiğimiz haberlerimiz oldu. Bölgesinde çabuk, doğru ve sağduyulu ve sorumlu gazete olmanın sorumluluğu, manevi ve maddi değerlerimize gösterdiğimiz hassasiyet ile umarım Konyalı da bizi bu noktada desteklemiştir. Bu yolda ilerlemeye ve yılları bitirme devam edeceğiz.
Eleştirileriniz, tavsiyeleriniz bizim için önemlidir. Sizlerden alacağımız güçle yolumuzun ve Allah’ın izni ile açık olacaktır.
Bizi izlemeye devam edin. 
Bu yazı toplam 186 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.