1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 2017 projeler yılı olacak
2017 projeler yılı olacak

2017 projeler yılı olacak

Yeni yılın girmesiyle birlikte Konya’da tüm kamu kurum ve kuruluşları yeni yılda daha iyi, daha ileri hizmet vermek için planlar yapmakta ve bunları hayata geçirmek için seferber olacak.

A+A-

Bu anlamda 2017 yılının hasadı yüksek bir il olması bekleniyor.

Uzun zamandır devam eden kentsel dönüşümde Meram temposunu yükselterek çalışmalarını hızlandıracak. Restorasyon ve çevre düzenlemesi yanı sıra mahallelerde yatırımlar hız kazanacak.

Tarihi dönüşüm içinde yürütülen Eski Adliye binası alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan tarihi yapı, daha güzelleşecek, restore edilip yeniden hizmet vermeye hazır durumdaki binaların çevre düzenlemeleri ile bazı kurum ve kuruluşlara verilerek buranın işlerliği kazanılacak.
Yine Restore edilen tarihi Bedesten çarşısı, Bazı Selçuklu ve Osmanlı Eserleri, camiler restoresi tamamlanarak hizmete açılacak. Bu arada ilçelerde bulunan vakıf eserlerde hızla restore edilerek günümüz insanının hizmetine sunulurken, tarihe de vefa gösterilmiş olacak.
Büyükşehir ve merkez belediyeler çalışmalarına hız vererek bulvarlar, bahçeler ve hizmet vermede gerekli gördükleri işleri yapacaklar.
Özellikle Alâeddin Cami ve ikinci Kılıçaslan köşkünün bir an önce bitirilmesi için çalışmalara hız verilmesi bekleniyor. Yine Konya’da ulaşımın temel taşını oluşturacak olan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği söz olan Metro inşaatında çalışmaların hızlanacağı kaydediliyor./Dursun SEYİS-Mustafa DENİZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.