1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. 2017 Yılı Temennilerim...
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

2017 Yılı Temennilerim...

A+A-

Rabbim tüm İslam alemine şuur versin, kardeşlik bağlarını güçlendirsin, kanı bozukların, kansızların yok olduğu, helak olduğu bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.

Ülkemiz için huzur, barış, kardeşlik ve adaletin tecelli ettiği bir yıl olması en büyük temennim.

Kadına şiddetin son bulacağı, güçlünün güçsüzü ezemediği, evlilik müessesesinin hakkıyla korunduğu bir yıl olmasını dilerim.

Gayri meşru ilişkilerin son bulduğu, kimliksiz çocukların olmadığı, anne babaya ve yaşlıya hürmetin en üst seviyeye çıktığı bir yıl olmasını diliyorum.

Trafik kurallarına uyulduğu, milli servetin ve insani kayıpların en alt seviyeye indiği bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Devlet eliyle insanların faize bulaştırılmadığı, zamlarla ezilmediği, refah seviyesinin yükseltildiği bir yıl olmasını dilerim.

Her türlü terör örgütlerinin hezimete uğradığı, şiddetin son bulduğu, Milli gelirin silah tüccarlarının cebini doldurması yerine, halkın refahı için kullanıldığı bir yıl olsun.

Kanunların, kanun uygulayıcılarının mazlumu koruduğu, hırsıza, dolandırıcıya, adalet balyozunun en sert şekilde indiği bir yıl olsun.

Kadına çocuğa istismarın tamamen ortadan kalktığı, hayasızların hayatlarının geri kalan bölümün de  hiç bir vatandaşa, istismarda bulunamayacak konuma getirileceği bir yıl olsun.

Ahlaksız yayınların son bulduğu, aile hayatını rencide eden, gençliği bataklığa sürükleyen internet ve tv programların son bulduğu, bir yıl olmasını diliyorum.

Kaçak televizyonların, 24 saat cinsel ürün pazarladığı, kumar oynattığı bir ortamda üst kurulun hakkıyla görev yaptığı bir yıl olmasıdır temennim.

Fuhuşun, hırsızlığın, adam yaralamanın, kaçakçılığın zirveye çıktığı ahlakın ayaklar altına alındığı bu dönemde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac ve umre ticareti yerine vatandaşın kalbine ve beynine  ulaşacak aktif hizmetler üretmesini, Türkiye gerçeğinin sadece FETÖ’yle ve terörle mücadele olmadığı, toplumun kanayan yarası adet gelenek ve göreneklerimizden sapma, iman zafiyeti ve Beyni ele geçirilen değil düşünen, sorgulayan bilinçli, kula değil Allah’a kalpten bağlı nesiller yetiştirilmesinde topyekün Kurtuluş Savaşı vermesi gerektiği şuuruna ulaşmasını dilerim.

Türkiye’de bu iktidarın verdiği değerin, bugüne kadar verilmediği sevgili muhtarlarımızın, görev bilincini tüm benliklerde yaşamasını, Cumhurbaşkanımızın haftalık toplantılarında gösterdikleri hassasiyeti, mahallelerinde de göstermesini, gelip giden taşınanların bilgilerini güvenlik kuvvetlerine en hızlı şekilde bildirip, terörle mücadelede aktif rol almalarını temenni ediyorum.

Mecliste görüşülen kanun tekliflerinde görüntülü yayına girebilmek için birbirlerine her türlü hakareti yapan, yumruk atan milletvekillerinin kötü görüntülerinin yerine, sevginin saygının, hoşgörünün milletimize örnek teşkil edileceği bir yıl olmasını temenni ederim.

Bankaların insanları yolunacak kaz olarak görmediği, faize bulaşan vatandaş sayısının en alt seviyeye indiği, devlet eliyle milli piyango gibi insanların ahiretini karartan, alın teri akıtılmadan elde edilen  şans oyunlarının peşinde koşanların yerine haramdan uzaklaşıp, Allah’a yaklaşıldığı bir olmasını temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin icraatsızlığıyla önünü kapatan, anamuhalefet olmaktan başka yol alamayan, bir yandan terörü kınayıp, diğer taraftan HDP’li kandile sırtını dayayanları savunan CHP’nin yerine, daha  Sosyal Demokrat, daha milli, daha demokrat ve  halkın tüm kesimlerini gerçekten kucaklayan yeni bir partinin ortaya çıkmasını dilerim.

Allah hayırlı ömürler versin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, izinden giden, bugünkü yıpranmış siyasilerin yerini dolduracak, sayıları yüzleri, binleri, onbinleri bulacak, yeni beyinlerin geleceğimizi şekillendirecek kalitede Türk siyasetine adım attığı bir yıl olmasını temenni ederim

Ve Şanlı Ordumuzun, Emniyet Teşkilatımızın  her türlü zor şartlara rağmen, ahlaksız, onursuz, dış destekli her çeşit hainleri yok ettiği, bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bu yazı toplam 362 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.