1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. 2017’de geride kalanlar
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

2017’de geride kalanlar

A+A-

Bugün itibari ile 2018 girdik Türkiye her yıl olduğu gibi önemli olayların olduğu bir yıl geçirdi.
Türkiye 2017’yi hem içerde hem dışarda ülke düşmanları ile mücadele etmekle geçirdi.
Terör 
2017 yılının ilk gecesi İstanbul’da terör örgütü DEAŞ’ın bir gece kulübüne yaptığı saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti.
Referandum Süreci
16 Nisan ayında Türkiye önemli bir referandum yaptı bu referandum da Türkiye yeni bir yönetim sistemine geçti ve çift başlılıktan Başkanlık sistemini getiren referandum halkın %52’lik kabul oyu ile kabul edildi.
Sözde Adalet Yürüyüşü
Başını CHP’nin çektiği Terör örgütü FETÖ ve PKK’nın destek verdiği sözde adalet yürüyüşü 
2014 yılında MİT’in Suriyeli Türkmenlere yardım götüren tırlarını FETÖ terör örgütü elemanları tarafından durdurulması ile ilgili davadan CHP milletvekili Enis Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verilmesinden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a sözde Adalet yürüyüşü adında yanına FETÖ ve PKK terör örgütü elemanlarını alarak yürüyüş yaptı.
Bu yürüyüşte sadece millet yoktu ve onun içinde milletten gereken desteği alamamıştır.
AK Partili Belediye Başkanları’nın İstifası
Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ye tekrar üye olduktan sonra Parti içinde metal yorgunluğu olduğunu ve metal yorgunluğu olanların istifasını istedikten sonra AK Parti İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Düzce ve Niğde belediye başkanları ile bazı il başkanları istifa etti.
Kuzey Irak’ta
Kuzey Irak bölgesel yönetimi tek taraflı aldığı bir karar ile sözde bağımsızlık referandumu yaptı ve bu karara terör devleti İsrail’den başka destek veren olmadığı için başarısız olmuştur.
Katar
Katar krizi Suudi Arabistan'ın başını çektiği 6 Arap ülkesinin kararıyla başladı. 6 ülke Katar ile olan tüm diplomatik ilişkilerini kestiler. Hava sahalarını da Katar'a kapattılar. Katar'ın diplomatlarına ülkelerini terk etmeleri için 48 saat, vatandaşlarına da 14 gün süre verdiler. Suudi Arabistan liman ve hava sahasının yanı sıra Katar'a olan kara sınırını da kapattı. Türkiye’nin çabaları ile Katar bu krizi aşmıştır.
Kudüs
ABD’nin başındaki sarı faşist Trump 22 yıl önce çıkarılan Kudüs’ü terör devleti İsrail’in başkenti tanıma kanununu her altı ayda bir ertelenmesine rağmen Trump geldikten sonra onaylaması ile Ortadoğu’da sönmek bilmeyen ateşi tekrar alevlendirmiş ve bu karara karşı çıkan Filistinlilere İsrail’li teröristler daha da saldırgan hale getirmiştir.
ABD’nin bu kararına ilk tepkiyi Türkiye vermiş ve dönem başkanı olduğu İİT’yi acil toplantıya çağırarak Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan etmiş ve ardından kararı BMGK’ya ve BM taşımış ve ABD’nin tüm tehditlerine rağmen kararı geçersiz kılınmasını sağlamıştır.
Ülke ve bölge olarak zor bir yılı geride bıraktı. 2018 yılının hem ülkemiz hem de bölgemize ve İslam alemine birlik, beraberlik ve huzur getirmesini diliyorum… 

Bu yazı toplam 580 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.