1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 2018 SEÇİMİ YA DA YENİ PARTİ BEKLENTİSİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

2018 SEÇİMİ YA DA YENİ PARTİ BEKLENTİSİ

A+A-

Gündem yine hız kazandı.

Yeni konular var.

Yeni gündemde olacak elbette.

Önce 2019 dendi. Bunu söyleyenlerde aslında bu işin 2019 kadar gitmeyeceğini biliyordu. İşte yeni tarih söylenmeye başlandı.

2018 de seçim yapılabilir.Bu tarih kuvvetle muhtemel.

Eğer 2018 de seçim yapılırsa bende size tarihini söyleyeyim. Eylül ayı. Çünkü en uygun zaman. Hasat mevsimin sonu.

Tatil döneminin bittiği zaman.

Evli evine, dağlı dağına gidecek.

Doğu ile Batı arasında mevsimsel çok sıkıntı olmaz.

Birde çiftçiye, öğrenciye, köylüye popülizm yaptınız mı  varmayın keyfine…

Yeni mevcut partilerle mi gidilir.

İşte orda durup- düşünmek gerekir.

AK Parti’de çok geniş yelpazede bir değişim çalışması var. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan yüksek sesle dillendiriyor. Metal yorgunu olanlar kendilerini bilmektedirler., Yeni isimler, yeni dinamizm, yeni heyecan demektir.

Bu  günkü tablo ile gidilirse, AK Parti’deki erimenin, çöküşün durdurulmayacağı Erdoğan ve yakın çalışma arkadaşları görmektedir.

Bunun için kadro çok geniş bir yelpaze içinde, gençlerle, hatta bazı oyları çekmek adına, AK Parti misyonundan  ayrı isimlerle takviye edilecek gibi.

2018 Eylül’de seçim var.

MHP ise tam bir çöküntü içinde.

Konya’ya bakıyoruz.

Yeni isimler, yeni yöneticiler atanıyor.

Devlet Bahçeli ile muhaliflerinin  uzun zamandır süren çekişmesi sonrasında  MHP içi boşaltılmış durumda. Birkaç  Bahçeli seveni dışında, herkeste kara bir düşünce var. Bahçeli ise kendisini kurtarma adına geçtiğimiz günlerde  yeni seçimde seçim barajının düşürülmesi ve yüzde 7 olmasını istemiş ama, bu isteği geri çevrilmiş.   Ne demişler, "Şöhret size gelmezse siz şöhrete gidin"...

“Zamanı ve zemini müsait değil”

Şimdi Devlet Bahçeli ve çok yakın arkadaşları  hamamın suyunun kesilmemesine çalışmaktadırlar.

Gelelim yeni parti meselesine…

Kim ne derse desin, AK Partide metal yorgunluğu ile vatandaşta da yeni parti beklentilerin getirdi. Meral Akşener'in parti kurma çalışmaları sürüyor. Türkiye de heyecanla, kalabalık bir kadroyla yapılan çalışmaların sonlanmasını bekliyor. Partiyi ortaya çıkaracak bence pek uzak değil. Peki   Türkiye bu yapılanmadan ne kazanır. Bunu zaman gösterecek.

Meral Akşener'in çalışmaları Devlet Bahçeli’nin korkulu rüyası ama, en fazla iktidar partisini endişelendiriyor gibi görünüyor. Yandaş seçmeni muhafaza etmek için teşkilâtlarını yeni ve genç kadrolara bırakma kararını işte bu yönde aldılar.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan   söyledi, AK PARTİ  oy kaybı yaşıyor; " Kendimizi yenilemez isek ve yapılacak seçimlerde geçmişten daha fazla kapı kapı dolaşmaz, çalışmaz isek yuvarlanıp gideriz" diyorlar...

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin durumunu yukarıda anlattık. Fazla bir şey yazmaya gerek yok. Neredeyse tek başına kalma noktasına geldi...

Etrafındaki vekillerin, izlenen başı kıçı belirsiz politikaları onayladıkları söylenemez. Birkaçı dışında hepsi, hamamın namusunu kurtarmak adına MHP çatısı altında... Ama seçim bölgelerindeki MHP teşkilâtlarında durum farklı, teşkilâtlar topluca yeni partiye geçmek üzere olduğu söylenmektedir.

+++   

Dünkü yazımızın bir bölümüne bir okuyucumuz gönül koymuş, gazetemizi arayarak görüştük. Herkesin görüşüne saygımız var. Her yazımız, görüşümüz herkes tarafından kabul görecek diye bir iddiada değiliz,ama tabi ki körü körüne bir şeye takılıp kalmakta benim işim değil.

Dünkü yazımın tamamını okuyup düşünebilseydi, sanırım benim ne demek istediğimi anlayabilecekti.

İMAM-I MATURİDİ DİYOR Kİ:

Düşünmemeyi telkin eden her türlü his ŞEYTAN  işidir. Kim akıl düşmanlığı yapıyorsa ye ŞEYTAN’ dır, ya da ŞEYTAN’ın ASKERİDİR.

GÖZ  , görmek için,

KULAK  duymak için,

AKIL da düşünmek için yaratılmıştır.

Yazımı EPİKTETOS’ un ünlü bir sözü ile noktalayayım.

Kimseyi övmeyen,

Kimseyi kötülemeyen,

Kimseden yakınmayan,

Kimseyi suçlamayan  insandır.

Bu yazı toplam 422 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.