1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. 2018 yılı..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

2018 yılı..

A+A-

2017 yılı, İslam Alemi için kan ve gözyaşı dolu bir yıl oldu. Kimisi 364 gün yaşadığı hayatı 365’nci Güne de yansıtarak, barda, pavyonda, diskoda, gece kulüplerinde geçirdi. Kimisi dünyalık peşinde koşmadan Ellerini semaya açarak İslam ümmetine 2018 yılının hayırlar getirmesi için Allah’a dua etti. Düzenlenen konferanslara katıldı. Şahsımın temennisi de odur ki, İnşallah şeytanın peşinden giden, İmam görünümlü imansızların, Yahudi uşağı Kralların, diktatörlerin kahrolduğu, yok olduğu bir yıl olur.

Geçen Hafta Sayın Hasan Angı Bey’in konuşmalarını hiç tasvip etmediğimi yazmıştım.
Görünen o ki Sayın Hasan Angı Bey biraz sinirli. 
1991’de kaşarlanmış siyasetçiler yerine, yeni yüzlerle siyasete adım attı. Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı, ardından 2 dönem Milletvekilliği yaptı.  Şimdi tekrar Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanı.
Sayın Cumhurbaşkanımız değişim, geleceğe hazırlık derken hep gençlere güvenden bahsetti.
26 yıl önceki başkanı yeniden başkan yaptı. Vardır bir bildiği Sayın Cumhurbaşkanımızın.
Şimdi gelelim Sayın Hasan Angı Beyefendiye. Geçen haftaki yazımı büyük bir ihtimal okumadım der ancak hemen ardı sıra, Gazeteleri ziyaret etti. Diyeceğimi dedim dedi. Başarısızlıkta sorumluluk almam dedi.
Dedi de…
Diyorum ki, Birincisi Mustafa Özkafa.. İkincisi Mehmet Oktut. Üçüncüsü Mehmet Köseoğlu. Dördüncüsü Tahir Akyürek. Beşincisi de Sayın Ahmet Şan..
Bu 5’linin dışında Konyaspor’u kim dert etti, kim borçtan bataktan kurtardı, kim kulübün adam gibi yönetilmesini sağladı? 
Her başarısızlıkta bu beşin dışında KİM, Konyaspor’u kucağında buldu?
Bugün ne oldu da futboldan anlamam diyen Hasan ANGI Bey bir anda yönetimin gitmesini onur meselesi yaptı?
Şimdi sormak istiyorum Sayın Hasan Angı Beyefendiye?
1991 yılında siyasete atıldığınız günden bugüne kadar hangi taşın altına elinizi soktunuz?
Bugüne kadar Konyaspor’un hangi sıkıntıyı aşmasına önder oldunuz da, bugün Konyaspor’u kucağınızda bulmak istemediğinizden bahsediyorsunuz?

2017 yılında Konyaspor’a reva görülen hangi cezanın iptalinin mücadelesini verdiniz? Genel Merkezde kaç kere dillendirdiniz? Ahmet Şan üzerinden Başta Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Tahir Akyürek’e ve Konya’ya top yekün saldırı olurken hatta partinize mensup İstanbul Milletvekilinin yargıyı etkilemeye çalışan sözlerine karşı sizin bir basın açıklamanız var mıdır veya karşı hamleniz olmuş mudur?
Devam ediyorum ve gerçekten aydınlanmak istiyorum..
1991 yılından bugüne kadar özellikle Hasan Angı Beyefendi’nin İl Başkanlığı ve Milletvekilliği boyunca Konya’ya kazandırılan bir marka değer var mıdır?
Demek istediğimi biraz daha açayım. Yol, su, elektrikten bahsetmiyorum..
Mesela bugünlerde Konya’ya kurulmasını çok istediğimiz ancak Ankara’ya kaptırdığımız Güneş Enerji Panel Fabrikası gibi.
Ve hala gündemde olan Yerli Otomobil Fabrikası’nın yer seçimi gibi..

Umarım Yerli Otomobil Fabrikasını da kaybetmeyiz. O zaman Konyaspor Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren vatandaşlar Sayın Hasan Angı Beyden gereğini yapmasını isteyebilirler.
Son söz. Ben ne Konyaspor yönetiminin savunucusuyum ne de Hasan Angı Beyin muhalifi. Herkes ne konuştuğunu, konuştuğunun nereye varacağını bilmeli. Özellikle de basın üzerinden sopa hiç ama hiç doğru değil. Çünkü herkesin bir kimliği ve şahsiyeti var. Ahmet Şan’ı yargılanmadan suçlayanlar, yargıya ayar vermeye kalkanlar şimdi ne diyecek?
Ve; 

Yapılan transferlerde hata yapılmış istenilen verim alınamamış olabilir, bu sadece Konyaspor gerçeği değildir. 20 yıllardır kulüplerimizin batma noktasına gelmesinin sebeplerinden biridir. Verim alınamayan transfer ayrı, Konya halkının alın terinin birilerinin cebine girmesi ayrı.
Konyalı vatandaşın alın terinin, birileri mutlu olsun cebi dolsun diye yapılmış bir transferden, çarçur edilen paradan bilgisi, belgesi var da belgelerini savcılığa vermiyorsa bu hainliktir. Tıpkı bu hainliği yapan kadar. Ayrıca bir yöneticimizin 22 milyon TL, menajerin de 28 milyon TL alacağı varmış. Çok güldüm. Merkez Bankası haberimiz olmadan Konya’ya milyon TL’ler filan mı pompaladı? Ya da AVRUPA Birliği bizim yönetici ve menajere milyon Eurolar filan mı hibe etti?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum