1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 2023 Hedefine Katkı Sunacağız
2023 Hedefine Katkı Sunacağız

2023 Hedefine Katkı Sunacağız

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Babür Özçelik, “ İsmi yeni olmasına rağmen köklü bir Teknik Üniversite olarak ülkemizin 2023 hedefine ulaşmasında üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

A+A-

KONYA ÜNİVERSİTESİNE SAHİP ÇIKTI

Gazetemiz Sahibi ve  Konya Basın Konseyi Başkanı Yusuf Gürbüz ile Kurumsal İletişim Müdürümüz Ahmet Turan Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Babür Özçelik’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Özçelik, Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerimizle şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına Akademik kadromuz ve öğrencilerimizle birlikte teknik destek verme gayretindeyiz” dedi. Rektör Özçelik,Teknik Üniversite’nin Konyalılardan önemli destek gördüğünü de belirtti.

ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞBİRLİĞİ OLMALI

Teknik Üniversite, eğitim alanından dolayı sanayi ile işbirliği yapmalı diyen Rektör Prof.Dr. Özçelik  “ Biz de bu bilinçle sanayicilerimizi fabrikalarında ziyaret ederek öğrencilerimizin staj yapmaları dahil, teknik alanda bilgi paylaşımı yapıyoruz. Akademik yıl açılış programımıza özellikle Ankara’ dan gelen misafirlerimiz ve Konyalı hemşerilerimizin  gösterdikleri ilgi bizi daha da heyecanlandırdı”  dedi. Gazetemiz Sahibi ve Konya Basın Konseyi Başkanı Yusuf Gürbüz de Konya Teknik Üniversite’nin Türkiye de önemli başarılara imza atacağına inandıklarını dile getirdi.

İstanbul yolundaki kendi kampüsünde eğitim- öğretim hizmeti veren Konya Teknik Üniversitesi başarılı yönetimi ile kısa zamanda adından söz ettirirken Rektör Prof.Dr. Özçelik, “Adımız yeni. Yani kuruluşumuz yeni. Ama Fakültelerimiz ve Konya’nın eğitimdeki yerinden dolayı köklü bir Üniversiteyiz. Bu bilinçle ülkemizin 2023 hedefine ulaşmasında üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Teknik Üniversite’nin Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleriyle hem şehirlerin, hem de ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir paya sahip olduğuna dikkat çeken Rektör Prof.Dr. Özçelik şunları söyledi.

“Konya Üniversitesine sahip çıktı. Bu bize heyecanımızı hizmete dökmek için yadsınamaz bir destek oldu. Yeril yönetimlerin yanında Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası bugüne kadar desteklerini esirgemediler. Kendi kampüsümüzde eğitim öğretim veriyoruz. Ayrıca eğitim alanımızdan dolayı sanayicilerimizi ziyaret ederek Üniversite- Sanayi işbirliğini geliştirmeye çalışıyoruz. Bu ziyaretlerimiz sayesinde yurt dışından gelen öğrencilerimiz dahil 3. ve 4. Sınıf öğrencilerimizin staj yapmalarına imkan veriliyor. Hedefimiz nitelikli ve başarılara imza atan teknik kadro yetiştirmek. Ülkemizin de buna ihtiyacı var.”

Gazetemiz Sahibi ve Konya Basın Konseyi Başkanı Yusuf Gürbüz de Konya Teknik Üniversite’nin Türkiye de önemli başarılara imza atacağına inandıklarını dile getirdi. Gürbüz kalkınmada teknik altyapının öneminin inkar edilemeyeceğine de dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.