1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. 2070 YILINA BİR YOLCULUK YAPALIM!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

2070 YILINA BİR YOLCULUK YAPALIM!

A+A-

Bundan çok değil 50 yıl sonrasına yönelik öngörüme dair bir yazı karalamak isterim. Maksadım umarım yerine ulaşır, yanlış yapanlar bir an evvel hatalarından geri dönerler.

Yıl : 2070…

Haşa gelecekten haber verme gibi bir cüretim olamaz. Sadece tahmine dayalı olası ihtimaller üzerinden bir yazı okuyacaksınız.

Muhtemelen bu yazımı okuyan ben dahil yaşı 30’un üzerinde olan çok sayıda insanımızın hayatta olmayacağı o yıllarda doğan, büyüyen insanımız bugünün zor şartlarında yatırımı yapılan yerli otomobil, asma köprüler, yeraltı geçitleri, denizaltı geçişleri, hızlı tren hatları, otobanlar ve daha nicelerine ilişkin etrafımızda can çekişen Arap aleminin sefih hali karşısında Recep Tayyip Erdoğan’ı rahmetle anacaklar. Çünkü her lider döneminde etrafından birilerinin kötülükleriyle, aşağılamalarıyla muhatap olagelmişlerdir. Örneğin Abdülhamit Han zamanında aleyhinde parlatılan iç ve dış odaklı iftiralar, isyanlar, örneğin Atatürk’e karşı İnönü ve benzerlerinin kalkıştığı oyun ve dümenler, mesela Erbakan Hoca için atıkları tüm iftiralar ve oynanan oyunlar ve daha niceleri… Bugün, Recep Tayyip Erdoğan içinse iftira, küçümseme ve aşağılama misyonunu Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu, Akşener ve HDP güruhu yürütüyor.

Zamanında Abdülhamit’le didişen fitnecilerin, Atatürk’le uğraşan İnönü’nün, Adnan Menderes’ı idam eden darbeci sözde komutanların, Erbakan’ı boncuk boncuk terleten art niyetli komutan müsveddelerinin esamesi nasıl hiç okunmuyorsa, bugün de Erdoğan’la uğraşan ve bunca fitneye, iftiraya muhatap eden Kılıçdaroğlu ve gönülbirliği ettiği terör uzantısı kesimlerin de esamesi gelecekte hiç okunmayacak. Sadece tarih kitaplarında yapılan tüm yatırımlara şedde çıkaran kesimler için hiç iyi şeyler söylenmeyecek.

Sırf düşmanlık sebebiyle batının sözcülüğüne soyunanların, 2070 yılında ülkemiz bağımsız  kaynaklarınca hiçte hayrla anılmayacağı bir vakıa!

Muhalefet partileri, şu memleketin en büyük sıkıntısıdır.

Türkiye’nin öncelikle bu kamburdan, bu ayrımcı ve ezik düşünce erbabından en kısa zamanda kurtulması soluğumuz hava, içtiğimiz su kadar elzemdir.

2070 yılında konuşulanlar, bugünkü muhalif düşünce cenahını, Türk halkının 2023 yılında yapılan genel seçimlerde sandığa gömerek külliyen kurtulmayı tercih ettiği yönünde olmasını arzı ediyorum.

Türkiye, cumhuriyetin kurulmasından bugüne yaşanan yıkım muhalefeti anlayışından kurtulup, mantıklı muhalefet anlayışıyla hareket eden bir sistemin oturmasının da yakın tarihimize nasip olmasını umut ediyorum.

CHP’ye gönül veren vatandaşımız bu hususta hassasiyet sahibi ve olgun düşünce yapısına sahip, birikimli, eğri ile doğruyu ayırt edebilen bir ismi partilerinin mevcut isimleri arasından boşuna aramasınlar. Bazılarının zannettiği gibi Ekrem İmamoğlu’nun vizyonu, feraseti, olgunluğu söz konusu değildir. İçi hava dolu balon gibidir. İmamoğlu’nun farzedelim CHP’nin başına geçmesi gibi bir durumda ortaya çıkacak olursa ortaya çıkan, Kılıçdaroğlu’nun yüzünün silinerek yerine İmamoğlu’nun çehresini koymaktan başka bir şey olmayacaktır.

Yaşanan son gelişmeler sonrası bu gerçeği tüm çıplaklığıyla görünce CHP’den kendi seçmeni dahil pozitif beklenti kalmamıştır.

Son mahalli seçimlerde HDP’den aldığı desteğin yanısıra, AK Parti’ye oy veren kesimler içerisinden bir kısım zayıf halkanın kayması sonucunda CHP’den belediye başkanı seçilen tüm iller de yaşayan halkımız da bu süreçte CHP’nin laf üretmekten ve eleştiri yapmaktan öte bir mantığı olmadığı noktasından desteğini çekecektir.

İşte 2070 yılına girildiğinde de bugünün çetin şartları altında dış güdümlü odakların tüm kumpaslarından ve oyunlarından kurtulduğumuz, buna vesile olduğumuz takdirde gelecek nesiller bizi rahmetle ve minnetle anmayı kendilerine vazife bilecekler.

Gelin bu duaya layık olma adına bugün üzerimize düşeni yapalım. Bize takdir edilen zaman dilimi içerisinde yaşanan tüm olayların, fikirlerin içerisinden, ümmeti yücelten ve islama en büyük katkıyı sağlayanlar listesinde yerimizi alalım. Gelecek nesiller,  vesilemizle dünyanın lideri olmuş bir Türkiye’de yaşamanın tadını ve hazzını alsınlar.

Ömür gelip geçiyor. Kimseye dünyadan zerre dahi kalmıyor. Ama yapılan hayr ve hasenatlar kıyamete değin yaşayacaktır. İşte bugün bizim yaşantımızın meyvesini de biz Allah’ın izniyle ahirette rabbimizin lütuf ve ihsanından faydalanarak göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.