1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. “23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır”
“23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır”

“23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır”

Nesibe Aydın Konya Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Can Ünal, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır.

A+A-

Nesibe Aydın Konya Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Can Ünal, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını Nesibe Aydın Konya okulları adına kutluyorum.”dedi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış bayramı olan 23 Nisan 1920, 1935 yılında Halkın Egemenliği Bayramı ile birleştirilmiş ve23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. diyen Nesibe Aydın Konya Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Can Ünal; “ Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle çocuklara büyük önem vermiştir. Atatürk’ün çocuklara hitaben söylediği birçok söz bulunmaktadır. Çocukların sahip olduğu gücün farkında olan
Mustafa Kemal Atatürk, bu nedenle 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını çocuklara armağan etmiştir. Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, Atatürk’ün çocuklara verdiği önemi ve çocuklara duyduğu sevgiyi göstermektedir.
Atatürk, 23 Nisan’ı yalnızca Türkiye’de yaşayan çocuklara değil, dünyadaki tüm çocuklara armağan etmiştir. Bu nedenle her yıl 23 Nisan için Türkiye’ye dünyanın her yerinden çocuklar gelmekte ve çocuk bayramını kutlamaktadır.
Bizlerde bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla ve neşe ile kutladık.
Nesibe Aydın Konya Okulları olarak geleceğe aydınlık nesiller yetiştirmek ümidi ile Atam izindeyiz. Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.