1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. 24 Haziran seçimleri Batıyı neden ilgilendiriyor?
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

24 Haziran seçimleri Batıyı neden ilgilendiriyor?

A+A-

Seçimlere bir aydan daha kısa bir süre kaldı. Bu seçim Türkiye’nin seçimi ancak bu seçimle bizden çok batıyı ilgileniyor.

ABD, AB ve İsrail Türkiye’de yapılacak seçimleri aynı zamanda kendileri içinde kader seçimi olarak gördüklerinden daha bir ilgilenmeye başladılar.

Recep Tayyip Erdoğan’ınOrtadoğu’da ve Dünya’nın birçok yerinden kurulan oyuna oyuncu olan bir Türkiye’den oyun kurucu bir Türkiye konumuna gelmesine karşı çıkan Batı ayağa kalkan Türkiye’yi tekrar düz çöktürme çabası içine girmiştir.

Terörist İsrail’in barbarlığına karşı mazlum Filistin halkının savunan Türkiye’den rahatsız olan İsrail Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye ile ilişkilerimiz düzelir diye açıklama yapması bile yeterli bir sebeptir.

Batı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek için elinden gelen tüm Argümanları denedi 7 Şubat MİT krizi ile başlayan Gezi kalkışması, 17/25 Yargı darbesi, Terör olayları ve 15 Temmuz ihanet kalkışması ile başaramadıklarınıen büyük koz olan ülke ekonomisine karşı saldırıya geçtiler.

Seçimlere giderken ekonomik kriz çıkartıp hem Türkiye’ye hem de Millete diz çöktürmek istemeleridir. Dolar üzerinde oynanan oyun bunun bir göstergesidir.

Her zaman söylediğimiz gibi bunu da Ba-şa-ra-ma-ya-cak-sı-nız.

Partiler seçim beyannamelerini açıkladılar.

Cumhurbaşkanı adayları ve partiler seçim beyannamelerini açıkladı.

Bir tarafta 16 yıldır ülke yönetiminde olan AK Parti ve onun içinde bulunduğu Cumhur ittifakı ve adayı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemde neler yapacağını açıklarken Millet ittifakı ve adayları da yapılan ve devam eden yatırımların nasıl yıkılacağını vadetmekteler.

Muharrem İnce: Kanal İstanbul’u, yerli otomobili ve Sarayı satacağını o parayla 19 Mayıs’ta ‘gençlik bursu’ ve 29 Ekim’de ‘Cumhuriyet bursu’ adıyla öğrencilere harçlık vereceğim diyor.

Ayrıca Muharrem İnce’nin AB ülkelerinin Türkiye’deki büyükelçileri ile Erdoğan’ın yargılanmasına dair aralarında geçen diyaloğu önce söyleyip sonra inkâr etmesive bu büyükelçilere başka neler vadettiğini merak ediyorum.

Meral Akşener:Cumhurbaşkanlığı külliyesini üniversite yapacağını ve Devlete ait tüm uçaklarını satacağını vadediyor.

Temel Karamollaoğlu: Hızlı tren projelerini, 3. Havalimanı, Şehir Hastaneleri, Çanakkale Körfez Geçiş Köprüsü ve Kanal İstanbul başta olmak üzere bütün büyük projeleri durduracağım. AK Parti Hükümeti’nin gönderdiği IMF’den tekrar borç para alarak Türkiye’ye geri getireceğini vadediyor.
 

Şimdi söz söyleme sırası Millete geldi. Millet 16 yıllık kazanımlarını bu yıkım ekibine teslim etmeyeceğine inancım tamdır.

Bu yazı toplam 630 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.