1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. 28 Şubat süreci…
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

28 Şubat süreci…

A+A-

Maalesef son 19 yılın tüm kurgusu bu süreç üzerine.. Elbette bu sürecin geçmişi de var... Fatih Kanunnameleri ile başlayan esaslardan, geleneklerden, töreden ve devlet geleneğinden çözülme, 2. Mahmut’un yeniçeri katliamı gibi kökten ve fes gibi şekilsel yeniliklerle devam etmiş, Sultan Abdulaziz’in katli, Abdulhamid Han’ın halli ve İttihatçı İktidarla çöküşle devam etmiştir.
28 Şubat Süreci’nde masonik gizli paralel yapılar, aleni, yasadışı bir tetikçi şebeke kurdular. BÇG… Batı Çalışma Grubu.. Son 300 yıla baktığınızda 28 Şubat dâhil, düşman ve işbirlikçi duruşların tamamına yakınında Aleni İslam ve Türk Düşmanlığı vardı. Kalan az bir gurup ise dindar görünümlü ancak İslam’ı esaslarından uzaklaştıran ve Türk Milleti’ne üstü kapalı düşmanlık yapan sinsi guruplardı. Şunu biliniz! Tüm bu gayri milli unsurların başında Dış Güçler var. İngiltere var, Almanya var, ABD, İsrail, Fransa, Rusya var…
28 Şubat’taki ihanetleri bilen ve mağduru olan biz  insanlar kin ile dolmuş tuk.Akabinde Milletimiz de kinlenmiş olacak ki, oylarımızı çoklukla hep AKPARTİ’ye verdik. Zulüm bitsin istiyorduk.
AKPARTİ Hükümeti kurar kurmaz, 28 Şubatçılar, bayrak Mitinglerine başladılar.. İnternet siteleri vs. aracılığı ile algı bozukluğuna sebep oluyor, psikolojik harp yöntemlerinin birçoğunu uyguluyor ve İhanet gözünü karartmış Milletimize saldırıyordu.
Akabinde Ergenekon Süreci başladı.Süreç doğru başladı. Ama doğru devam etmedi.Birileri, hükümeti de milleti de istismar ediyordu. Göremiyorduk. Sebebi ise, hala birilerinin Atatürkçülük, çağdaşlık vs. diye Ezan ve Millet Düşmanlığı’na devam etmesiydi. Hep birlikte “Bu Millet düşmanlarına fırsat verilmemeli…” diyorduk.
Bu arada Gezi Olayları başladı. İhanet ete kemiğe bürünmüş saldırdı fütursuzca. Düşünün, İngiliz’inden Alman’ına, ABD’lisinden İsraillisine, İranlısına, Rus’una, Fransız’ına.. Herkes oradaydı. En İlginci, Apo resimli PKK bayrakları ile M. Kemal resimli Türk bayrakları yan yanaydı. Evet, birilerine düşmanlıklarında fırsat verilmemeliydi.. Onlar da İttihatçıların, masonik işbirlikçi kesimlerin ülkemizdeki seküler, Millet Düşmanı uzanımları değil miydi?
Tüm ilgimiz bu husumet cephesine karşı durabilmedeydi. “Allah!” dediğine inandığımız herkes sanki tek cepheydi. Gezi de sadece AKPARTİ, MHP, SP ve BBP’nin bayrakları ve seçmenleri yoktu. Adeta 12 Eylül öncesi cephelere dönmüştü ülke…
Hele de bu net ayrışmada “BİZDEN!” görünenlerle ilgili endişeye mahal mi vardı? Oysa Gezi’de bile “Bizden” görünen birileri altımızı oyuyormuş..Eyyyy 28 Şubat’ın hainleri, Ey şimdi bu iffetsiz iftiralarla milletimizi mahvetmeye çalışan alçaklar güruhu… ve bu fitneye karşı artık kaybedeceği dünyevi serveti olan bizim mahalledekiler…dahil herkes!....Unutmayınız ki, Milletimiz büyük bir millettir. O kahraman şehid üsteğmen, gönüllü olarak   kahramanca PKK’lı-PYdli hain itlerle savaşırken siz, medyanızda, PYD haberleri…PKK seviciliği yapıyordunuz.
Evet, paralelciler..fetö örgütü.. başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, herkesi bir şekilde kullandı, maalesef birilerini de menfaatleri buluştuğu için kullanmaya devam ediyor. Ancak iftiranın da bir boyutu ve sınırı olmalı.
Şimdi herkes haykırmalı.. 15 Temmuz darbe teşebbüsünde canını feda edenler“Bu şehitler bizim şehitlerimiz”Onlar değil mi ki ülkem, milletim, dinim ve birliğimiz için canlarını ve kanlarını mübarek toprağımıza verdi. Kanımızdaki al rengi kanlarıyla yeniden canlandırdılar, şahadetleri ile ülkemize yeniden ruh verdiler. Şehidler hepimizin…
Bu millet sizin bildiğiniz milletlerden değil.. Kanında ve mazisinde, Gül Muhammed (SAV) var, Hoca Ahmed Yesevi var. Hamza var, Allah’ın Arslanı Ali var, Alparslan, Kılıçarslan, Selahaddin var. Fatih, Ulubatlı var.. Abdulhamid Han var. Koca Seyid var.. Biz Anadolu’da Onlara Türk dedik.. Bunu söylerken bir etnik kimliği değil, sosyal bir statüyü, duruşu, zalim ve barbar küffar karşısında haysiyet, fedakârlık ve şerefle duran Mü’min insanları kast ettik.
İftiralar acımasızdır, toplumda yeni yaralar açabilecek boyuttadır. Her ne yapıp durdurul malıdır.“28 şubat mazlumlarına,iftira atanlara,hayasızca zulmeden zalimlere,hesap soramayan Hükumete, Orduya, adalet sistemine yarın Allah hesap sorsun..” diyor ve rabbim bu millete bir daha 28 şubatlar yaşatmasın….amin.
                                                                      

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.