1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 3 bin dilekçe gönderildi
3 bin dilekçe gönderildi

3 bin dilekçe gönderildi

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata ve yönetim kurulu üyeleri, Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanlığında ülke gündeminde yer alan ‘Öğretmenler adına MEB’e dilekçe gönderme’ konulu basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Dilhan DUMANOĞLU

Düzenlene basın toplantısında konuşan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, okullarda tam gün eğitim yapılması nedeniyle öğretmenlere nöbetçi olduğu günlerde tam gün nöbet görevi verilmesinde dolayı, öğretmenlerin bu süre zarfında temel ihtiyaçlarını gideremediklerini dile getirdi. Tanfer Ata, “Bu durum ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere gerek Anayasaya gereke 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na aykırıdır. Tam gün nöbet tutan öğretmenlerin dediğer çalışanlar gibi gün içinde yemek, çay gibi ihtiyaçları nedeniyle ya da dinlemek için belli bir zamana ihtiyaç duymaktadır. Bu en temel insan hakkıdır. Türk Eğitim-Sen bu kadar insani bir talebin görmezden gelinmesini kabul etmemektedir. Düşünün kesintisiz çalışan bir insandan verim elde edebilir misiniz?” dedi.
Sendikanın tüm Türkiye genelinde bir dilekçe kampanyası başlattığını dile getiren Ata, “Türkiye’nin dört bir yanından topladığımız dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığına ileteceğiz ve yapılan yanlışlığa dikkat çekeceğiz. Sendikamızın talebi, öğretmenlerin nöbet görevini düzenleyen ilgili yönetmelik hükümlerinin değiştirilmesidir” diye konuştu. 
Basın toplantısının ardından Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata ve yönetim kurulu üyeleri, toplanan 3 bin dilekçeyi Milli Eğitim Bakanlığına gönderdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.