1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. 3. nesil teknoloji ile ameliyat yaptı
3. nesil teknoloji ile  ameliyat yaptı

3. nesil teknoloji ile ameliyat yaptı

Dünyagöz Konya Başhekimi Prof. Dr. Ümit Kamış, yeni nesil Smıle Lazer Yöntemini kameraların önünde canlı cerrahi ile anlattı.

A+A-

Vaka deneyimi yüksek medikal kadrosuyla, ileti teknolojik alt yapısıyla, gözün tüm branşlarında Konyalılara hizmet veren Dünyagöz Konya, göz tedavisindeki 3. nesil teknoloji olarak bilinen SMILE Lazer yöntemini canlı yayında gerçekleştirdi. Dünyagöz Konya’nın başhekimi Prof. Dr. Ümit Kamış ve ekibi tarafından 33 yaşındaki 2 çocuk annesi Canan Pektaş’a yapılan SMILE Lazer ameliyatına yoğun ilgi gösteren basın mensupları, ameliyatı büyük bir ekranda yayınlanan görüntü eşliğinde Prof. Dr. Ümit Kamış’tan dinlediler.

KURU GÖZ RİSKİ VARSA…
Ameliyatın ardından gazetecilerle bir araya gelen Prof. Dr. Ümit Kamış, “Hastamızda kuru göz rahatsızlığının yanı sıra, kornea inceliği mevcuttu ve göz numarası yüksekti. Tüm bu şartlar diğer lazer yöntemlerinin kullanılmasını mümkün kılmıyordu. Ancak biz, hastamızın her iki gözüne birden uyguladığımız SMILE Lazer yöntemiyle var olan miyop ve astigmatını sizin de takip ettiğiniz gibi kısa bir sürede tedavi ettik. Hastamız bundan sonraki hayatına gözlüğe ihtiyaç duymadan rahatlıkla devam edebilecek” dedi.İDEAL BİR YÖNTEM
SMILE lazer yönteminin diğer lazer sistemlerine göre tedavide birçok yeniliği ve avantajı da beraberinde getirdiğini belirten Prof. Dr. Ümit Kamış, “Bu teknolojinin en büyük avantajı korneada flap (korneada kapakçık) oluşturmak için bir kesi yapılmadan uygulanabilmesidir. Bu avantaj sayesinde travmaya açık olan; sporun tüm dalları ve polis, güvenlik, asker, pilot gibi meslek gruplarında rahatlıkla tercih edilebilir bir yöntem olmasıdır. Bu nedenle de SMILE lazerde operasyon sonrası flap (korneada kapakçık)komplikasyonlar yaşanmadığı gibi miyop ve astigmat tedavisinde çok daha güvenli ve ileriye dönük sorunlar barındırmayan bir yöntem olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

ÖNEMLİ AVANTAJLAR SAĞLIYOR
Yöntemin, korneanın biyomekaniğinin (biyolojik yapısının) korunmasında diğer yöntemlere oranla önemli ölçüde avantaj sağladığını söyleyen Prof. Dr. Ümit Kamış, “Kornea kalınlığı ince olan hastaların kornea biyomekaniğinde daha fazla koruma sağlayan SMILE lazer yöntemi, hastalarda kuru göze neden olmaması özelliğiyle de ayrıca rahatlık ve avantaj sağlıyor” dedi. 
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.