1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

30 Ağustos Zafer Bayramı

A+A-

Hafta sonunda Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın da katıldı. Malazgirt Zaferi’nin 946. Yılını kutladık. Bu zafer Türklerin Anadolu’ya giriş yaptığı 1071 tarihidir.

O gün Sultan Alp Aslan :
“ Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır” diyor.

Malazgirt Zaferinin 946. Yılı muhteşem şekilde kutlandı.  Allah bu aziz milletin dahili ve harici düşmanlarına fırsat vermesin. Birliğimizi bozmak isteyenler hüsrana uğrasın. Asırlardır İslam ile şereflenmiş, İslam’a en büyük hizmetleri vermiş bu milleti acz duruma düşmez inşallah. Ecdadımızın ruhu şad olsun.

Yarından sonra Türk’ün bir büyük bayramı daha var. Bu bayram da 30 Ağustos Zafer Bayramı.

Türk Milletine bu zaferi tattıran Yüce Rabbimize sonsuz şükürler.

Bize bu bayramı yaşatanları ruhları şad olsun.

Türk Milletini ve Devletini yok etmek için 7 düvelin birleştiği bir dünyada yine bu necip milletin evlatlarının birleşerek, hainlere, düşmanlara rağmen Türk Milletine saldıranları dize getirdiğimizin

Ulu bayramıdır bu bayram.

Geçmişte olduğu gibi, bugünde gerek içimizde, gerekse dışımızda dün diz çöktüremediği ulu Türk Milletini bugünde yok etmek, Anadolu’dan atmak için yapılan planların, hain düşüncelerin olduğunu unutmamak gerekir.

İşte son örnek 15 Temmuz.

Türk Milleti 30 Ağustos’a kolay gelmedi.

Çanakkale, Dumlupınar, Sakarya savaşları sonrasında bu noktaya gelindi. Binlerce şehit ve bu şehit kanları ile sulanan Aziz vatanımızın üstünde, yine binlerce gazilerimizin mücadelesi ve 9 Eylül’de bunların silinip süpürülerek Egede boğulmaları ile son buldu ama, ne yazık ki, günümüzde benzer zihniyetler yine boğulan itlerin yolundan gitmeye çalışmaktadır. Buna Evel Allah Türk Milleti izin vermeyecektir.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu zaferin ışığı altında nice güzel 30 Ağustos Zafer Bɑyrɑmlɑrɑ…

 Türk tarihi zaferlerle doludur. Amɑ 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. 30 Ağustos Zafer Bɑyrɑmı’ndɑ, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk’ü, silah ve dava ɑrkɑdɑşlɑrını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kɑhrɑmɑnlɑrını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Zafer elbette bɑşɑrɑcɑğım diyenin ve bɑşɑrɑcɑğınɑ inɑnɑnlɑrındır.  Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dɑlgɑlɑndırɑn, bu bayrağın altında özgürce yɑşɑmɑmızɑ sebep olanlara tüm şehitlerimizden Allah razı olsun, mekânları cennet, ruhları şâd olsun. Milletimizin tarih sɑyfɑsınɑ ɑdını ɑltın hɑrflerle yazdırdığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

30 Ağustos Zɑfer bɑyrɑmı milletimizin dirlik ve birliği için, bɑrış ve refɑhı için kutlu olsun. Süngülerle, silɑhlɑrlɑ ve kɑnlɑ kɑzɑndığımız ɑskeri zɑferlerden sonrɑ, kültür, bilim, fen ve ekonomi ɑlɑnlɑrındɑ dɑ zɑferler kɑzɑnmɑyɑ devɑm edeceğiz. Bundan kimsenin, dost ve düşmanların şüphesi olmasın.

Bunun için Ne mutlu Türküm diyene,

Ne mutlu 30 Ağustos Bayramını anlayıp kutlayanlara…

Tarih, zafer deyince aklıma geldi.

26 yıl önce, 26 Ağustos günü

Gorbaçov istifa etti. Estonya, Letonya ve Ukrayna bağımsızlığını ilan etti. SSCB dağılma sürecine girdi.
Kim toparladı bu ülkeyi? Bir KGB ajanı olan PUTİN. Ukrayna'ya karşı KIRIM'ı ilhak ederek Avrupa'ya cevap verdi. Sıcak Denizlere inmek için Suriye'den bir koridor açtı.
Tarihi iyi okumak lâzım. Bunlardan bugünde ders çıkarmamız lazım.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 381 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.