1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. 4 gün sonrasına bakalım
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

4 gün sonrasına bakalım

A+A-

N’Sakala oyundan atılana kadar Beşiktaş baskıyı kurmuştu. Bu baskıdan gol yemeden çıkmak şöyle dursun, farklı skorlar gelmemesi bile sevindiriciyken birde ev sahibinin 10 kişi kalması Konyaspor için şanstı. Beşiktaş’ın direncinin kırıldığı o dakikalarda yeşil beyazlılardan aksiyon beklemiştim. Ama İsmail Kartal beraberlik için gelince gol atmak ile ilgili aklında bir senaryo olmadığı apaçık belliydi.

66 dakika boyunca 1 kişi eksik oynayan takıma karşı bu kadar savunma endişesi nedendir bilmiyorum. Sanırım hoca bu maçı bir şekilde atlatayım, gerekirse kupa maçında risk alırım diye düşünmüş. Yani bu maça olursa olur havasında çıkmış. Sokol- Sekidika-Milosevic bir daha yan yana oynamaz demiştim, bugünde diyorum ki Shengelia-Sekidika-Miya üçlüsünü haftaya göremeyiz. Çünkü bir plan yok.

Lig sonuna kadar ne olur bilmiyorum ama her hafta farklı oyuncularla “bu sefer inşallah tutar” felsefesi doğru değil. Takımda kopmalar var, umursamama var, lig bitse de tatile gitsek havası var, inançsızlık var, hocayı gözden çıkarma var. Hafta içi yazmıştım futbolcular hoca için oynamak isterse oynarlar demiştim. İsmail Kartal için Perşembe gününü bekleyeceğim. Beşiktaş’ı kupadan nasıl eleyemedin hoca diyemem tabi ki ama sahada dolaşan futbolcu topluluğu izlersek yolların ayrılacağı da su geçirmez bir gerçek.

Önceki ve Sonraki Yazılar