1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 5 milyon metrekarede İMAR REVİZYONU
5 milyon metrekarede İMAR REVİZYONU

5 milyon metrekarede İMAR REVİZYONU

Karatay’da 5 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirilen 1. Etap İmar Revizyonu Planı kapsamında tüm tapular dağıtıldı.

A+A-

Karatay Belediyesi tarafından düzenli kentleşmenin sağlanması amacıyla yürütülen İmar revizyon Planı çalışmalarında ilk etap tamamlandı.  Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktaran Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 1. Etap’da tüm tapuların dağıtıldığını dile getirdi.

Hançerli, “Ulubatlı Hasan, Akabe, Hamzaoğlu, Küçükkumköprü, Çimenlik, Doğuş, Ortamescit, Yediler, Keçeciler, Hacı Hasan, Sarnıç, Emirgazi, Hacıyusuf Mescit, Hasandede Mescit, Kayacıkaraplar, Keykubat, Köprübaşı, Çelebi, Yeni Mahalle, Hacıveyiszade ve Mengene Mahallelerindeki toplam 4 milyon 674 bin metrekarelik alanda18. madde imar uygulama çalışmaları tamamlanarak Karatay Tapu Müdürlüğünde tescil edilmiştir.”dedi.

Hançerli; Sedirler Caddesi, Ali Ulvi Kurucu Caddesi, Keçeciler Caddesi, Aşık Mehmet Yakıcı Caddesi, Hacıhasanbaşı Caddesi ve Seyit Vehbi Sokak arasındaki Hacıhasan ve Hacısadık Mahalle sınırları içerisine isabet eden 404 bin metrekarelik alanın da Karatay Tapu müdürlüğü’nde tescil edilmesiyle 1. Etap İmar Revizyon Planı’nda toplam 5 milyon 79 bin metrekare alanda tescil işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

2. ETAP BAŞLADI

Başkan Hançerli, “2.Etap Revizyon  İmar Planı kapsamında Fetih Caddesi, Saçlıkacap Caddesi, Adana Çevre Yolu ve Karaman Caddesi sınırları içerisinde kalan Akabe, Kumköprü, Çataltömek, Gaziosmanpaşa, Karakulak, Mengene, Orhangazi, Hocalarköprüsü, Hacıibali, Selimsultan ve Elmacı Mahallelerinde yaklaşık 5 milyon 300 bin metrekarelik alanda imar planı çalışmaları tamamlanarak Belediyemiz tarafından 3194 sayılı İmar Kanunun 18.maddesi gereğince imar uygulamalarına başlanılmış olup, çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.

2.Etap Revizyon İmar Planı kapsamında kalan Akabe, Gaziosmanpaşa, Küçük Kumköprü ve Çataltömek Mahallelerinde K656, K657 ve K658 nolu düzenleme sahaları ile Karakulak ve Hacıibali Mahallelerinde K659 ve K663 nolu düzenleme sahaları, Orhangazi Mahallesinde K662 nolu düzenleme sahası, Selim Sultan, Hacıibali ve Elmacı Mahallesinde K664 ve K666 nolu düzenleme sahalarında 3 milyon 572 bin metrekarelik alanda çalışmalar tamamlanarak askıya çıkarılmıştır.   Gaziosmanpaşa ve Çataltömek Mahallelerinde 149 bin metrekarelik alanda askı işlemi tamamlanan 657 ve 658 nolu düzenleme sahalarında Kadastro Müdürlüğünce yapılan kontroller tamamlanarak tescil edilmesi için Karatay Tapu Müdürlüğüne gönderilmiştir.”dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.