1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 6. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Başladı
6. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Başladı

6. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ve UNİKOP KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin ortaklaşa düzenlediği VI. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu NEÜ'de başladı

A+A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ve UNİKOP KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin ortaklaşa düzenlediği VI. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ) ev sahipliğinde başladı.
KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı yaptığı açılış konuşmasında, üniversiteleri farklı alanlarda destekleme gayreti gösterdiklerini söyleyerek sempozyumdan çıkan çözüm önerilerinin kendi rekabet güçlerini artıracağını kaydetti. 
Bize Düşen Çalışmak
NEÜ Rektörü ve UNİKOP Dönem Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker de konuşmasında UNİKOP’un yeni eklenen üniversitelerle beraber genişlediğini ifade ederek şunları söyledi; “Prof. Dr. Fuat Sezgin hocanın anısına 2019, Fuat Sezgin yılı ilan edilmişti. 2019 yılında UNİKOP bünyesinde bulunan üniversitelerle ortaklaşa çalışma yürüteceğiz. Merhum Erbakan, ağır sanayi konusunda ülkenin ihtiyaçlarını öngörerek, sanayi temelli ihracatın ekonomik bağımsızlık için ne kadar gerekli olduğunu söylemişti. İnşallah önümüzdeki dönemde ekonomik bağımsızlığın gösterdiği dirençle daha iyi bir noktaya gideceğiz. Bunun için nitelikli insan gücümüzle, israf etmeden, daha fazla çalışıp üreterek mesafe kat etmemiz gerekiyor. Bölgesel kalkınmanın amacı da aslında budur. Bize çalışmak düşüyor başarılı bir sempozyum diliyorum.”
Konya Valisi Yakup Canbolat ise, üniversitelerin yalnızca eğitim faaliyetleri değil bölgesel analiz çalışmaları, bölgesel gelişme ve ulusal kalkınma noktasında yer almaları gerektiğinin altını çizdi. 
Konya’yı İftiharla Takip ediyorum
Programın devamında İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin Bölgesel Kalkınmanın Nedenleri ve Sonuçları başlıklı sunumunu yaptı. Ardından
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Öztemel Dijital Dönüşüm Nasıl Devam Etmeli başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. 
NEÜ Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Çağrı Çorlu’nun sunumuyla birlikte açılış sunumları tamamlandı. Daha sonra plaket takdimine geçildi. Plaket takdiminin ardından sempozyumun açılış programı sona erdi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.