1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 63. Hükümet Kurulurken
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

63. Hükümet Kurulurken

A+A-
Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğundan bu yana geldiği noktada, ilk defa seçim hükümeti ile seçime gidilecek ve bu tabloda seçim hükümeti kurulacak.
Anayasamızın 145 ve 146. Maddesinde belirtildiği gibi kurulacak hükümet resmi gazetede yayınlanacak. 5 Gün içinde kurulma süresi bulunan hükümet ile çok olağanüstü bir görev yapmayacak ama, çok zor görev yapacak.
Türkiye’de bin yıllık dönemde,  bir arada yaşamış insanları kışkırtan, Anadolu ve Mezopotamya bölgesinde kucak kucağa yaşayan insanlar bir birine düşürülmek istenmektedir. Kamu düzenini bozan kim olursa olsun, özellikle de bu dönemde en etkin mücadele verilmelidir. Bu noktada gri yok. Herkes haddini bilecek ve kim kimin özgürlük alanını daraltırsa onun boynu kırılmalıdır.
Bilindiği kadarıyla kurulacak seçim hükümetine CHP ve MHP katılmayacağını bildirdi. AK Parti ve HDP ile ve bağımsız vekillerle hükümet oluşacak. Allah yardımcıları olsun. Bunun yanı sıra aldığım istihbaratlar ve bilgiler doğru ise bu hükümet içinde Leyla Zana, Celal Doğan, hatta Deniz Baykal, Oktay Vural, Meral Akşener’e de bakanlık teklif edilerek, AK parti, HDP algısını yıkmaya çalışacak. Tabi ki bu isimler yer alır mı, almaz mı bunu yakın zamanda göreceğiz.
AK parti de 3. Döneme takılan isimler bu hükümette yer almayacak ama, eğer tarih kesinleşir ve 1 kasım’da seçim yapılırda yeniden koalisyon görülürse işte o zaman kurulacak bu hükümetin ömrünün kısa olmayacağı da belli olmaktadır.
Kurulacak hükümet geniş yelpazeli, geniş tabanlı bir hükümet olmalıdır.

AK parti’nin hem CHP, hem MHP’ye,” hem hükümet kuralım, hem de seçime gidelimi” sağlayamadı.

Şimdi zor bir dönem.

Seçim yapılacak.
Terörle mücadele verilecek.
Ekonominin düzgün gitmesi sağlanacak.
 Operasyonlar hiçbir etnik kökene ait değildir. Sadece ve sadece Terör  yapan, haraç isteyen, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlere karşı  yapılacaktır.
Bu millet çok zor dönemler geçirdi ve alnınım akıyla, barış ve kardeşliğe kim zarar veriyorsa onların üstüne şahin gibi çullanıp, gereği yapılmalıdır.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.