1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 72. GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
72. GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

72. GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Konya 72. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Selçuklu Kongre Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

A+A-

AK Parti Konya 72. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Vekili Numan, Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Programda ilk olarak söz olan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye’nin coğrafi anlamda en büyük ilinde teşkilat çalışmalarını yürüttüklerini söyleyerek, “380 bin üyemizle, 4 bin 600 sandık kurullarımızla, bin 200 mahalle yönetimlerimizle ve 31 İlçemizle Türkiye’nin coğrafi olarak en büyük ilinde teşkilat çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kurulduğu günden bu güne kadar partimizi bağrına basan, millet sevdasıyla yola çıkmış liderimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan her dönem ve her seçimde desteğini arttırarak devam ettiren aziz hemşehrilerime teşekkür ediyorum.  24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Geçtiğimiz İl Danışma Meclisimizde seçimleri değerlendirmiştik. Şimdi yeni bir seçime doğru yürüyoruz. Milletten aldığı destekle yürüyüşüne devam eden AK Parti ile şehrimiz son 16 yılda hayallerin ötesinde bir gelişim kaydetti. Ak kadroların bu davaya olan samimiyeti ve gayreti milletimizde olan gönül yolculuğu bu kutlu yürüyüşe devam ediyor” dedi.

“TEŞKİLATLARIMIZLA TEK YUMRUK OLDUK”
Mart ayında yapılacak yerel seçimlere değinen Başkan Angı, “31 Mart 2019’da yapılacak Yerel Seçimler hem ülkemiz hem de şehrimiz için büyük önem arz ediyor. Önümüzdeki seçimlerde oy oranımızı daha üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Büyükşehir ile birlikte 31 İlçemizi de AK Partili Belediye Başkanlarından seçerek bu şehre güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Devraldığımız medeniyet nöbetini devredinceye kadar bu sorumlulukla yolumuza devam ediyoruz. Çok değerli Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte tüm teşkilat kademeleri olarak tem yumruk olarak bu süreci yürütüyoruz. Cenab-ı Hak inşallah bu birlik ve beraberliğimizin bereketini de yerel seçimlerde verecektir.” şeklinde konuştu. 

“BİRLİK VE BERABERLİKLE SORUNLARI AŞACAĞIZ”
Ülkemizin yaşadığı pek çok zorlu dönemde Konya’nın  hem ülkesini seven hem de milleti ile bir olanların yanında olduğuna değinen Angı, “Son aylarda Türkiye’de kur ve faiz üzerinden oluşturulmaya çalışılan ekonomik sarsıntılara karşı hükümetimizin aldığı tedbirlere “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kapsamında tüm iş dünyası, belediyelerimiz ve pek çok kurum, kuruluş destek veriyor. Tüm hemşehrilerimize, iş aleminin temsilcilerine minnettarız. Birlik ve dayanışma ile yolumuza devam ettiğimiz sürece bu tür olumsuzlukların üstünden Allah’ın izni ile geleceğiz. Dayanışma içinde bu dönemi yönetebilirsek geçmişte yakaladığımız rekor büyüme oranlarına ulaşabiliriz. İnşallah bu dalgalanma dönemi kısa sürede sona erecek ve kaldığımız yerden yolumuza devam edebileceğiz. Teşkilatlar olarak heyecanımıza heyecan katmak, önümüzdeki süreci çok daha sağlıklı yürütebilmek adına istişarelerimize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

“KONYA’YI TEMSİL EDEN BİR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GURUR DUYDUM”
AK Parti Konya 72. İl Danışma Meclisi’nin büyük bir coşku ile gerçekleştirildiğine değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta, “Böylesine dolu ve coşkulu bir salonda Konya teşkilatının muazzam bir gönül birlikteliğini görünce Konya’yı temsil eden bir Genel Başkan Yardımcısı olarak büyük bir onur ve gurur duydum. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi ile birleşmiş durumda bulunuyor. Türkiye’nin daha nice başarılara imza atabilmesi için AK Parti’nin dimdik ayakta durması ve bu mücadeleyi sürdürmesi gerektiğini daha net görüyoruz. Bu noktada hepimiz sorumluluklarımızı, vazifelerimizi devam ettirmek zorundayız. Çünkü biz bu partinin, bu davanın, Sayın Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmekle görevliyiz” diye konuştu. 
Konya Milletvekilleri adına söz alan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, AK Parti’nin bugüne kadar 14 seçime girdiğini ve hepsini kazanarak erişilmesi çok güç bir başarıya imza attığını belirterek, “Dünya siyasi tarihinde böyle bir parti yoktur. İnşallah 2019 yılının Mart ayında da kazanan yine AK Parti olacaktır” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’ya hizmet etme şerefini verdiği için Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Bu şehre bizden önce de hizmet eden başta görevi devraldığım Tahir Akyürek başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GÜN, NİYETLERİ TAZELEME VE SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRMA GÜNÜDÜR”
İl Danışma Meclisi’nde son olarak AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş söz aldı.31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, “Milletimiz, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve arkadaşlarını seçerek Türkiye'nin yolunu bir kez daha açacak. Onun için gün, niyetleri tazeleme ve saflarımızı sıklaştırma günüdür. Gün, varsa eksiklikleri tamamlayarak hazırlıklarımızı en güzel şekilde ikmal etme günüdür. Yaptığımız bu çalışmalar da hemen kısa süre sonra yaşayacağımız seçim kampanyasının ön hazırlığı olacak. Türkiye'de 1 hafta içinde olan siyasi gündem başka bir ülkede, hele hele Avrupa'da, kuzey Avrupa'daki ülkelerde 1 yıllık siyasi gündemdir. Avrupalı siyasetçilerle konuştuğumuzda bunu söylüyorlar. 'Sizde bir hafta da olan biz de bir yılda anca oluyor' diyorlar” dedi.

“AK PARTİ MİLLETİN RUH KÖKÜNÜN SİYASİ YANSIMASIDIR”
AK Parti'nin, Türkiye'nin teminatı olduğunu ve milletin bağrından çıkmış siyasi parti olduğunu söyleyen Kurtulmuş,  “AK Parti bu memlekette hak ve özgürlükler mücadelesi kalesi olan bir siyasi partidir. AK Parti, sadece siyasi bir partinin adı olmaktan öte bu topraklarda iki asırdır verdiğimiz büyük bir medeniyet mücadelesinin bugünkü adıdır. AK Parti bu özelliğiyle bir milli siyaset hareketidir. Bu özelliğiyle milletin ruh kökünün siyasi yansımasıdır. Dolayısıyla niyetlerimizi, kardeşliğimizi bir kez daha pekiştireceğiz ve saflarımızı sıklaştıracağız. Yolumuza sağlam adımlarla devam edeceğiz. Bu toplantının safları sıklaştırmanın bir öteki adımı olduğunu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Kurtulmuş, AK Parti'nin bilim ve teknolojiden yana olduğunu belirterek, “Onun için gayrimilli hiçbir unsurun önünde diz çökmez. IMF'sinden bilmem kimine, dünyanın hiçbir uluslararası egemen kuruluşu karşısında diz çökmez. Onun için AK Parti, 17 yıldır iktidardadır” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'NİN ARKASINDA MİLLETİN DESTEĞİ, DUASI VE OYLARI VAR
AK Parti'nin milletten başka destekçisi olmadığının altını çizen Kurtulmuş, “AK Parti'nin arkasında localar, ulusal ya da uluslararası çıkar çevreleri, başka yerde birtakım çıkar odakları yoktur. Allah'a çok şükür, 17 yıldır iktidar olan bir partinin arkasında, halen milletin desteği, duası ve oyları var. Milletin bizimle birlikte emperyalizme karşı direnişi var. Bu yerli ve milli olma özelliğimizden hiç vazgeçmeyeceğiz. Ne kadar iktidarda olursak olalım, locaların ve lobilerin, çıkar çevrelerinin şunun ya da bunun partisi olmayacağız. Milletin partisi ve milletin kendisi olma özelliğini, en büyük özelliğimiz olarak koruyacağız. Yerlilik ve millilik olanı her alanda destekleyeceğiz.”dedi.

“ADAYLARIMIZDA 5 ÖZELLİK İSTİYORUZ”
Yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti: Bu seçim çok önemli. Bunun çok nedeni var ama Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk seçimi. Onun için her bir adayımızın çok kuvvetli olması lazım. Toplumu çok iyi temsil edecek kardeşlerimizin olması lazım. Artık bu seçimlerde AK Parti'nin kurumsal kimliğinin üstüne basarak, partinin sırtında yükselmek yok. Recep Tayyip Erdoğan'ın karizmasının gölgesinde siyaset yapmak yok. Bütün adaylarımız her birisi çok güçlü kişilikler halk tarafından sevilen insanlar olması lazım” diye konuştu. 
Numan Kurtulmuş daha sonra Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti, Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. AK Parti Konya İl Başkanlığını da ziyaret eden Kurtulmuş, 31 ilçe başkanıyla toplantı yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.