1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 81 ilden 81 mektup Cumhurbaşkanına
81 ilden 81 mektup Cumhurbaşkanına

81 ilden 81 mektup Cumhurbaşkanına

Türk Eğitim Sen Konya Şube Başkanlıkları, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddetin önlemesi ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 81 ilden 81 mektup gönderdi

A+A-

Türk Eğitim Konya 1 ve 2 nolu Şube ile Üniversite Şubesi üyelerinin katıldığı “Cumhurbaşkanına 81 ilden 81 mektup gönderme “ programında Türk Eğitim-Sen Konya Şubeleri adına açıklamada bulunan Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata,” Malumunuz üzere, şiddet olaylarında toplum sıhhatimizi etkileyecek düzeyde önemli bir artış söz konusudur. Başta kadın ve çocuklara yönelik olmak üzere, şiddet vakaları adeta toplumsal bir cinnet seviyesine ulaşmış durumdadır.

Bu kapsamda öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına karşı şiddet olaylarında da inanılmaz bir artış söz konusudur. Şu bir gerçektir ki, eğitim çalışanlarına yönelik şiddet meselesi, hali hazırda eğitim hayatımızın öncelikli ve önemli sorunlarından birisi haline gelmiştir. Gün geçmiyor ki, öğretmene dönük bir şiddet hadisesine dair bir haber medyaya yansımamış olsun. Sözlü ya da fiziksel şiddete maruz kalan, darp edilen ve hatta canına kast edilen öğretmenlerimiz yüreklerimizi dağlamaktadır.

Durumun can alıcı bir diğer tarafı da öğretmenlerimize yönelik gerçekleşen şiddet vakalarının failleri, büyük oranda öğrenci ya da öğrenci velisidir. Sendikamızın geçen yıl gerçekleştirdiği bir anket çalışması göstermiştir ki, eğitim çalışanlarına şiddet uygulayanların % 67’si öğrenci ya da öğrenci velileridir. Bu, üzerinde önemle ve uzun uzun düşünülmesi gereken bir noktadır. İşte problemin çözülmesi gereken asıl düğümü buradadır.

Daha fazla canın yitip gitmemesi, mirasçısı olduğumuz medeniyetimize yakışmayan öğretmene şiddetin önlenmesi anlamında yasal düzenlemenin bir an önce yapılması bizleri ziyadesiyle memnun edecektir.

Biz inanıyoruz ki, öğretmenle birlikte kaybettiğimiz, esasında toplumun ve Türkiye’nin geleceğidir”dedi

Protokol konuşmalarının ardından imzalanan mektup Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırılmak üzere gönderildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.