1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. ABD nin Son Kurbanı Kürtler (mi?)
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

ABD nin Son Kurbanı Kürtler (mi?)

A+A-

Tarihi bilenler için zaten mesele yok. Tarih bilmeyen bizler ise gerçekleri şimdi bizzat yaşayarak öğreniyoruz. İslama göre : İnsanlar, Mü'min, Münafık ve Kafir olarak üçe ayrılır. Bunların en tehlikelisi münafıklardır. Yalnız Kafirler de hiç bir zaman Müslümanlara dost olmazlar ve onlar için hiç bir zaman iyi şeyler düşünmezler. Bu hakikat ilk insandan beri böyledir. İslamın baş uygulayıcısı olan Peygamberimiz de ömrü boyunca kafirlere karşı önce tebliğ sonra cihad yapmıştır. Bu kafirler arasında bu gün Ehli Kitap dediğimiz Bizans da vardı.
Son yüzyıldır tüm dünya ile birlikte İslam dünyası başta ABD olmak üzere Batının zulmü altında inlemekte.Tarih bize göstermiştir ki kafirden adalet beklemek beyhudedir. Dünyada ne zaman güç kuvvet küffara geçmiştir savaşlar, zulümler, katliamlar ve sömürü artmıştır. Günümüzde de bu gerçek, iletişimin artması ile daha da belirgin hale gelmiştir.
Sovyetlerin baskısından kurtulmak için üye olduğumuz Nato (yani ABD) bir kaç iyi hareket dışında İslam dünyasına hiç bir hayır getirmemiştir. Adeta İsrail'in kölesi olan ABD kendi çıkarı söz konusu oldu mu iş tuttuğu ortağını (partnerini) anında satmakta bir beis görmemiştir. (ABD, AB, ÇİN, RUSYA ,ALMANYA, İNG, İSRAİL ...Hepsi aynı. Çünkü hepsi küfri kan taşır) Natoya girerek kendisinden medet umduğumuz ABD bizi bir çok kez yüz üstü bırakmıştır. Kıbrıs savaşından sonra Türkiyeye yıllarca ambargo uygulamıştır. Irak'a girmeyi TBMM'Sİ reddettiği için bize hep düşmanlık yapmış, pkk yı çoğu zaman desteklemiştir. Şah, zamanında ABD ye çok güvenmiş Orta doğunun baş keseni olmuştu. Humeyni hareketinden sonra Şahı ilk terk edenlerden biri ABD olmuştur. Zavallı Saddam, ABD ye güvenerek, onun kışkırtması ile Humeyni İranına savaş açmış, milyonlarca Müslümanın kanına girmiştir. Biraz güçlenince de yine ABD nin tuzağına düşerek, hem ülkesini hem kellesini kaybetmiştir. Körfez ülkeleri zaten ABD nin birer eyaleti, şeyhleri de ABD nin sanki birer valisidir. Devletler böyle de örgütler farklı mı? Hayır. Örgütler de devletler gibi bu aşüftenin bakışları ile kendisinden geçen sersem aşıklar gibi.
Ümmetin birer parçası olan Araplardan, Türklerden sonra bu günlerde bu zalim katilin öldürücü tuzağına düşen iki yeni grup var: İran ve Kürt Kardeşler. Ben bir Ümmetçiyim. Aynı zamanda anti emperyalstim. Kendi içimde bir kaç kez ABD hakkında " acaba " mı diye fikir değişimi yaşamış biri olarak ( Bosna olayında, Afganistan mevzuunda) diyorum ki; Ey ümmetin birer parçası olan İranlı ve Kürt kardeşler! Bu celladın sözüne güvenerek iş yapmayın, onunla yola çıkmayın. Bu zalimin, bu kan emicinin tatlı sözleri, işveli vaadleri sizi aldatmasın! O istese de iyi olamaz. Çünkü onun damarlarında "küffar kanı" dolaşır. Arap ve Türk kardeşlerinizin halüpürmelali size misal olsun. Güya Araplar Osmanlı baskısından kurtulup hür olacaklardı. Öyle hür oldularki! 30 parçaya bölünüp ABD nin birer ilçesi konumuna geldiler. . Biz Türklerin ise hali ortada. Ne zaman sıkışsak (Kıbrıs meselesinde pkk mevzuunda) ABD bizi hep aldattı. En son ihanetini Kobani de PYD ye karşı yaptı. Sizler de Arapların, Türklerin bu aldanmışlığından ibret alarak bu tuzaktan, bu kan emiciden uzak durun. Çünkü bu aldanmışlığın sonunda sadece siz değil tüm ümmet ve tüm bölge kaybedecek. Rabbım ÜMMETİ MUHAMMEDE (sav)ümmet şuuru, Müslüman feraseti nasip etsin. (amin)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.