1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. Abd Ve Batı Neden Kalkışma Yaptırdı?
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

Abd Ve Batı Neden Kalkışma Yaptırdı?

A+A-
80-90 yıldır, ABD müttefik ve dostumuz. Yüzümüz ve gemimizin yönü hep batıya dönük. Öyleyse bu defa laik kemalistler veya solcular değilde neden paralel dinin mesih-mehdisi Pensilvanya papazı. Bu ne biçim dostluksa her 10 senede bir ihtilal yaşamışız, her 5 senede bir de muhtıra yaşamışız.
Osmanlı’dan sonra , Batı Türkiye, Pakistan ve Afganistan gibi ülkelerden elini ayağını çekerken, şöyle bir yapı oluşturup çekilmiştir. Çekilirken de düğün bayram ederek çekilmiştir.
Türkiye, Pakistan ve Afganistan ülkeleri yönetimi, üçlü bir yönetime sahiptir. Cuhurbaşkanı, parlamento ve askeriye bir birinin denetçileridir. Eğer bu üçünden birisi, çıkarları doğrultusunda bir durum görmezse hemen müdahale eder yani darbe yapabilir. Bu yasal bir haktır. ABD ve İngiltere daima asker kartını bu ülkelerde elinde tutmuştur. Sürekli darbelerde onun için yapılmaya devam etmektedir. Kısaca ABD ve İngiltere Türkiye’den çekilirken Asker kartı elinde olduğu için düğün dernek çekilmiştir.
1- Rahmetli Erbakan batılıların düzenine yani arı kvanlarına çomak sokmuş bir lider olarak karşımıza çıkıyor. İslam Birliği diyor, İslam Parası diyor, İslam ordusu diyor, İslam ekonomisi diyor. Ağır sanayi Füze diyor, birliktelik diyor. Ne siyonizim, ne kapitalizim, ne emperyalizim, ne komünizin tam bagımsız Müslüman bir Türkiye diyor. O zaman bu adam Batının çıkarlarına ters birisi olduğu için derhal yok edilmeliydi. Onun için Batı elindeki asker kartını sürekli kullandı ve askerin vesayetinde de sivilleri kullandı.
Erbakan’nın millici oluşu batıyı ve ABD yi çok rahatsız etti Çünkü İslam Coğrafyasında Erbakanın görüşleri hızla yayılıp taraftar buluyor ve ABD yerine Türkiye yerleşmesinden korkuluyordu Batı ekonomileri ve sömürüleri bir bir yok olmaya başlamıştı.
2-AK Parti’ye gezi olayları ile Almanya ayar çekmeye çalıştı ve dünyanın en büyük hava limanından Türkiye’yi vazgeçirmeye çalışıyordu. Hatta sanayileşmekten vazgeçen ve yeniden batıdan tirilyonlarla silah satın alan bir ülke olmamızı istiyorlardı. En önemlisi de geçmişte Rahmetli Hocam Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın dediği gibi AK Parti’de büyük hayaller peşinde ve büyük devlet diyor bu da pek çok insanın uyanmasına ve diğer devletlerin uyanmasına sebeb oluyor. Bu görüşten acilen vazgeçilmeliydi. Bu hayalin dillendirilmesi batı çıkarlarına darbe vuruyorlardı.
3- AK Parti dönemimde; yapılan köprüler, silahlanma sanayi, üçüncü hava alanı inşaatı, kanal İstanbul projesi, kıtalar arası füze yapım projeleri, Rusya ile yapılan enerji anlaşmaları, Azerbaycan ve kuzey ırak petrollerinin Türkiye üzerinden pazarlanmaya başlaması antlaşmaları, ABD ve batı tarafından istenmeyen bir durumdu. Ağır Silah sanayisini kuran Türkiye, dünyanın yarısına silah satabilir ve ABD ve Avrupa’nın karşısında bir güçlü blok olabilirdi.
4- Türkiye, sorunlu bir bir coğrafya da bulunuyor. S. Arabistan , Katar gibi ülkelerle askeri ve ekonomik antlaşmalar yapılıyor, samimiyet ve güven artırılıyordu. Bu ülkelerde üst kurmaya çalışıyordu. Bu gibi girişimler ABD-İngiltere be diğer batı ülkelerini çok rahatsız ediyordu. Çünkü buralarda petrol ve enerji vardı. Bu havza Türkiye’nin kontrolüne geçmemeliydi. Gecikecek olan bir darbe yani bir kaç sene sonrasında olacak bir darbe başarılamayacak olan bir darbe olur ve Türkiye ağır silahlara sahip olurdu.
5- Kuzey Irak Petrollerinde benimde hakkım var diyen ve tarihten dolayı haklı olan bir Türkiye’yi yine batı istemiyordu.
6- Kisingerin, Türkiye Rusya ile sıcak yakınlaşmayı bitirmeli demesinin ardından, CİA ve Mossad Ajanlarının yardımı ile Mesih-Mehdi askerlerinin generallerinin emri ile Rus uçağını vurarak Rusya ile Türkiye arasında gerilime neden oldu. Daha sonrası yeniden yakınlaşma olması ABD ve Avrupa’yı çok kızdırdı.
7-Rusya Doğal Gazı ve Azarbaycan , Kuzey Irak Petrolleri, Türkiye üzerinden batıya gidecekti Bu da batılıların hoşuna gitmeyen ve Türkiye’nin ekonomisini şaha kaldıracak bir durumdu. Bunu kabul etmek, bir Müslüman ülkenin kendilerine rekabetçi olacağını kabul etmek anlamına geliyordu.
8- İstanbul’da yapılmaya devam edilen hava limanı, dünyanın en büyüklerinden değil en büyüğü olarak, Öncelikle Almanları rahatsız ediyor ve Avrupa’nın en büyük şirketlerinden b,r, olan Alman devi Lufthansa hava yolları şirketi THY den daha geri düşecek ve liderlikten indirecekti. Bu da kabul edilebilir bir durum değildi.
9- AK Parti, son yıllar da Afrika’ya açılım gerçekleştiriyordu. Afrikalı liderler, sömüren ve ekonomik olarak köleleştiren değil, kardeş olan ve kardeş ce yatırımlar yapalım diyen Türkiye’yi keşfetmeye başladılar. ABD, Afrika’da karşısında, yanına Çin’i de almış olan Türkiye’yi görünce , titremeye başladı. Çünkü Afrikayı artık eskisi gibi çok rahat sömüremeyecekti. En azından Türkiye bu sömürü düzenine karşı bir ve beraber kardeşce üretelim, paylaşalım diyordu.
10- Türkiye, coğrafyasında siyonizme izin vermeyince, büyük israil projesi suya düşecekti. Buna da israil keferesi izin vermiyordu.
11-Ekonomik kalkınmasını batı seviyelerine çeken bir Türkiye, Afrika’nın yarısında söz sahibi olursa İsrail, Filistin de rahat hareket edemeyecekti. Öyleyse, Türkiye’de, Millici(Rahmetli Erbakanın üstün gayretleri ile, Milli kelimeleri bakanlıkların başına eklendi) değil, gayri millici bir hükümet gerekiyordu.
12- Batı, hiç bir zaman Türkiye’yi içine almayı düşünmedi. Rahmetli Hocamın dediği gibi, onlar batıl ve hırıistiyan kulubu idiler. Siyonizmim uşaklığını da emperyalizim yapıyordu..
13-Afrika’da, bu kalkışmadan dolayı, dört beş ülke hemen tavır koydu hain papaz fetoş okullarını dolayısıyla, CIA ve ABD yi def etmiş oluyordu. Tabi ki bu durum CIA ve ABD’nin Vietnamdan sonra Türkiye karşısında net bir yenilgi aldığını gösteriyordu.
14- Rusya ile kaldığı yerden yeniden sıcak komşuluk ilişkilerine devem edecek olan Türkiye , batı için çok ciddi bir sıkıntı oluşturmaya başlamıştı.
15-CIA, bu kalkışmada ABD ve İngiltere suç üstü yakalandı. Büyük ada ve İncirlik toplantılarının deşifre olması, darbeci ABD Genel Kurmay başkanının pişkinliğe vurdurarak Türkiye’ye gelip Türk Genel Kurmayını ziyaret etmesi ve hiç samimim olmadıkları ortaya çıkmasına rağmen çok samimi arkadaşız demesi, buna rağmen Hanim mesih-mehdiyi vermek için delil isteriz demesi, aklı sıra bu iş burada daha bitmedi demeye getirmesi, ve Türkiye’ye yeni bir ayar vermeye kalkışmış oldu ve aklınız abaşınıza alın her zaman size ders verebiliriz demeye çalışmış oldu.
Daha çok maddeler sıralayabilir ama bunlar bile hain papazın kimliği ile Türkiye’de, ABD’nin ihtilal girişimini her halde sağır sultan bile anlamıştır. Ama ABD ve İngiltere hala saklama peşindeler. 15 Temmuz 2016 bu daire de görülürse daha iyi anlaşılmış olur. CIA taoplantılarında (İncirlik-Büyükada) Türkie’ de darbeden sonra kurulacak olan devlete yön vermek için yapılmıştı. Yani Türkiye’yi sömürebilmek için üst akıl her zaman onlar olacaklardı.
Bu plan da deşifre oldu Türkiye bu durum da, Çin-Rusya yakınlaşmasını hemen devreye soktu. Reyis Rusya ziyaretine çıkıyor.
Batını en önemli değerlerinden biri olan Ayasofya’yı İbadete açmak, İncirliği kapatmak artık Türkiye’nin en önemli kozu olduğunu da batı iyi bilmelidir.
80 yıldır, Nato, batı hıristiyan kulübü ve ABD , Türkiye’yi hep kandırdı ve oyaladı. Türkiye’nin yanında hiç olmadılar sözlerden başka.
Sonuç, Siyonizmin kuklası emperyalist batı dünyası, BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ, hedefi için palanlarını bir bir gerçekleştirmek isterken Türkiye hızla giden arabanın tekerine takoz koydu. Eğer biz birlik ve beraberliğimiz koruyamazsak bu takozu aşıp yeniden saldırabilirler.
 
Bu yazı toplam 194 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.