1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. ABD’ye Tarihi Tokat
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

ABD’ye Tarihi Tokat

A+A-

ABD’nin başındaki Sarı Faşist Trump’ın aldığı karar ile İslam dünyasının kutsal şehri Kudüs’ü terör Devleti İsrail’in başkenti olarak tanıyıp ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararından sonra önce İİT’nin İstanbul toplantısında İslam ülkeleri de Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan etti.
Mısır tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne sunulan ve ABD Başkanı Donald Trump'a Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımaktan vazgeçme çağrısı yapan karar tasarısı ABD tarafından veto edildi.
BMGK’ın diğer 14 üyesi ise tasarıya destek verdi.
Bu karar daha sonra BM’ye taşındı burada yapılan oylamada ABD Başkanı Trump’ın tüm tehditlerine rağmen katılan 128 Evet 9 Ret ve 35 Çekimser oyla kabul edildi.
Buda gösteriyor ki ABD ve İsrail’e tüm tehditlerine ve kabadayılıklarına rağmen büyük bir tokat yediler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman söylediği gibi Dünya beşten büyüktür sözünün gerçek olduğunu gösteriyor.
Bu karar da Türkiye’nin çok büyük bir rolü olmuştur alınan karar Kudüs Filistin’in başkenti olduğu tescillemiştir.
ABD ve Terör Devleti İsrail Dünya’da yalnızlaşmış ve İsrail iyice azgınlaşmış Kadın, Çocuk demeden Teröristleri ile Filistinli mazlum halka saldırılarına devam etmektedir.
Allah c.c. vaadini mutlaka gerçekleştirecek ve bu azgın millet hak ettiği cezayı er yâda geç bulacaktır. Kendilerini saklayacakları bir ağaç ve taş bulamayacaklardır.

Şeb-i Arus’ta yaşanan sorunlar

17 Aralık’ta  Şebi-i Arus’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa katılım oldukça düşüktü salonun yarısına yakınının boş olması dikkatlerden kaçmadı.
Konya’da sorulan soru şu: Katılımın neden düşüktü? 
Bunun birçok sebebi var. Organizasyon eksikliği ve organizasyonun klasik hale gelmesi insanların ilgisini de azalmıştır vatandaş programlarda değişiklik yapılmasını bekliyor.
Organizasyon’un tanıtımı yeteri kadar yapılmıyor. Ayrıca bilet için istenen 50 TL ücretin yüksek olmasından ve temin edemediklerinden şikâyet ediliyor.
STK’lara verilen biletlerin birçoğunun boşa gittiğini görüyoruz.
Konya Gelecek yıl yapılacak olan programın bu yıldan ders çıkarıp daha düzgün yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek şekilde yapılması ve tanıtımın daha iyi yapılmasını bekliyor.

Harama Bulaşmayın!
Yüzde 99 u Müslüman olan Türkiye de hala kolay yoldan zengin olma hevesi ile Devlet eli ile kumar oynatılmaya devam ediliyor.
Devletin iki kurumu olan Milli Piyango ve Diyanet İşleri Başkanlığı biri kumar oynatıyor diğeri ise kumarın haram olduğuna dair fetva veriyor.
Allah cc Maide suresinde Kumar oynamanın haram olduğunu bildiriyor.
“Ey iman edenler! İçki, kumar, tapmaya mahsus dikili taşlar, fal okları ancak şeytanın amelinden birer mundardır Onun için bunlardan kaçının ki, murada eresiniz” (Maide Sûresi, 90) 
Biz Müslüman’lar olarak Allah’ın haram kıldığı kolay yoldan para kazanmayı tercih etmek yerine Allah cc. Emrettiği gibi Helal kazanıp hem dünyamızı hem ahiretimiz kurtarmış oluruz.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.