1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Adalet Ve Kalkınma Partisi İktidarı… Yetişen Nesil
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Adalet Ve Kalkınma Partisi İktidarı… Yetişen Nesil

A+A-
Bir önceki yazımda Iraklıların Amerikan askerlerinin postallarını öptüğünü belirtip vatan ve iman zaafından bahsetmiştim.
Rabbim korusun, bugün tüm dünya; Hristiyan’ı, Yahudi’si, ateisti, Müslümanı, Türkiye CUMHURİYETİ KARŞISINDA TEK SAFTA TOPLANMIŞLARSA, ülkemize vuku bulacak bir işgal girişiminde 30 yaş altı gençliğimizin durumu beni ürkütüyor.

Kimse hadi ordan demesin... Ardı ardına provası yapılıyor... Gezi... 17-25 Aralık... PKK... 15 Temmuz...
2013 Mayıs’ında başlayıp 3 yılda 4 kez Türkiye Cumhuriyeti üzerinde sonu iç savaş ve işgalle sonuçlanacak tutmayan oyun…
Ve işin en ilginç yanı da 14 yılı bitirmek üzere tek başına iktidar da bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi dönemi yetişen nesil beni düşündürüyor.
Takım forması aşkına bir başka takımın taraftarlarına sopayla, döner bıçağıyla saldıran, geceden takımının maçını izlemek için sabaha kadar kuyruk bekleyen gençlik vatanımızın işgali karşısında ne yapacak?

Postal mı öpecek, yoksa şahadet şerbetimi içecek?
Yurt dışından veya içinden sevdikleri bir sanatçı için yırtınan, saatlerce onu izleyebilmek için her türlü rezilliğe katlanan gençlik postal mı öpecek, yoksa namusum, izzetim şerefim vatanım mı diyecek?
Her gece barda pavyonda gece kulübünde sabahlara kadar içip, hoplayıp zıplayıp kendinden geçen gençlik postal mı öpecek, yoksa vatan namustur deyip, vatanını müdaafa ya mı geçecek?
15 Temmuz’u kan gölüne çeviren vatan hainleri karşısında alkış tutan, evinde darbe başarılı olsa diye göbek atan onursuzlar, işgalcilerin postalını mı yalayacak, yoksa bu vatan hepimizin, o gün hata yaptık, bugün hatalardan arınma zamanıdır deyip, cepheye mi koşacaklar?
Yazdıklarım kimseyi hedef almak için değil, toplumumuzun içler acısı halini ortaya koymak içindir.. Ve bu gençliğin büyük bir kısmı Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında reşit oldu…
Devletimizin hiçbir kurumu görevlerini yerine getirmiyor...
Her şey Sayın Cumhurbaşkanına bırakılmış, o şu eksikleri giderin derse yapılıyor, yoksa hantal yapı kendini günün şartlarına göre yenileyemiyor...

Toplumda ahlak ayaklar altındaysa, ahlaksızlık sübyan çocuklara kadar indiyse, hırsızlık, cinayet, fuhuş, faiz almış başını gitmişse Diyanet İşleri Başkanlığı camilerde hutbeyle gündemi tamir etmeye çalışıyorsa, vah bu milletin haline vah.
Kültür Bakanlığı tarihine bu kadar yabancılaşmış vatandaşı için hiçbir ekran görüntüsüyle vatandaşlık bilincini, tarih bilincini millet bilincini diri tutacak bir çalışma yapmıyorsa vah ki vah bu milletin haline..

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı gençliğe, vatan sevgisi, millet sevgisi, tarih sevgisi veremiyorsa, Din dersleri vakit kaybı olarak görülüyorsa vah ki bu memleketin haline vah...
Ve başımızı öne eğdirip, utandıracak bir nesil yetişmemize vesile olan bizler, Toplumun temel direği Aileler, Allah Rızası için başımızı iki elimizin arasına alıp düşünelim...

Biz anne ve babalar çocuğumuza ne kadar sahibiz, onu ne kadar bilinçli bir vatan evladı olarak yetiştirebiliyoruz?
İpin ucunu imansızlara kaptırmışız... Teknoloji, medeniyet, Avrupalı yaşam tarzı diye diye benliğimizi, kimliğimizi kaybettik...
Evlatlarımızdan önce kendimiz... Ya telefon başında, ya TV başında ya da internette…
Biz böyle olunca biz evlatlarımızdan ne bekleyebiliriz.
Saygı bitti, sevgi bitti, yaşlıya, hamileye hürmet bitti...
Devletin sorumlu Bakanı, Müsteşarı, binlerce lirayı ceplerine indiren Danışmanları, Bakan sekreterleri, Diyanetin Fıkıh hocaları, Müftüleri sizler bu toplumun sıkıntısını görmez misiniz?

Teknolojinin esiri olduk... Avrupalının, ABD’nin telefonlarla, internetle... FACEBOOK’LA, TWİTTER’LA, MESSENGER’LA ahlak dışı resmi ve gayri resmi televizyon kanallarıyla, boyunduruğu altına aldığı toplum olduk gittik.
Ve bu ipi boynumuza Adalet ve Kalkınma Partisinin siyasi hayatımıza en etkin olduğu dönemlerde geçirdiler.
Bir şeyler yapmak lazım.. Hainler tek safta, toplumun geçmişten kalan hantal yapısına merhem olacak, Vatan, Millet, Bayrak, Ümmet, Tarih, DUYGULARINI kalbimizin en derinliklerine işlemek lazım diyerek ellerini taşın altına koymaları gerekmez mi?
Onlarca yüzlerce kamu spotu hazırlatıp, sabahtan geceye kadar toplumun ahlaki aile temellerini alt üst eden Televizyonlarda, günde en az 1 saat olmak üzere yayın aralarında 15-20 dakika vatandaşı düşündürecek ve bilinçlendirecek kalitede bu spotlar zorunlu yayınlansa, Aman Allahım biz uçurumun başına gelmişiz, kurtuluş sen de deyip silkelenmelerine vesile olacak düşündüren, eksiklerimizi kapatan bir şeyler yapılsa  hem kendimizi, hem gençliğimizi hem de gelecek nesillerimizi kurtarsak olmaz mı?
Sigarasız, alkolsüz hayat kadar, Hava ve Su kadar... İman, Şuur, Bağımsızlık, Hürriyet, Vatan, Namus, Şeref, Onur, Bayrak, Ezan ve Allah’a Hakkıyla Kul olma olmazsa olmazlarımızdandır.
    
Bu yazı toplam 357 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum