1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MİLLETE YÖNÜNÜ ÇEVİRİNCEYE KADAR ELEŞTİRECEĞİM
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MİLLETE YÖNÜNÜ ÇEVİRİNCEYE KADAR ELEŞTİRECEĞİM

A+A-

Nerden başlasam bilmiyorum. Öncelikle Meclis aritmetiğinden başlayalım. Adalet ve Kalkınma Partisinin Meclisteki Milletvekili sayısı 317. Bir idam kanun tasarısı Meclise gelse MHP’nin desteği ile bu tasarı ya geçer veyahut halka gelir.

Ne oldu? Konuşan bile yok. Al sana bir eksi puan…

15 Temmuz hainleri SON MODEL TAKIM ELBİSELERLE mahkemeye geliyor, şehit ve gazi yakınları isyan ediyordu…

Sayın Cumhurbaşkanı gündeme tek tip kıyafet diye bir söylem attı.  Biz de bırakın kıyafetin rengini şeklini, önlerinde ben bir vatan haini alçağım yazsın yeter dedik…

Aradan 50 gün geçti. Tek tip kıyafet ne oldu?

Ses veren var mı?  Al sana bir eksi daha.

Zihniyeti bozuk, Nazi kafalı Avrupalı ırkçılar Türkiye düşmanlarına kol kanat gerdi. Bakanlarımıza ülkelerine giriş yasağı koydular. Her türlü rezilliği yaptılar. Sonra biz Alman Milletvekillerine Konya’da görev yapan Alman askerlerini ziyaret yasağı getirdik.

Ne oldu? Bizim Bakanlar sınırı geçemedi. Toplantılara katılamadı. Ancak Alman parlamenterler Konya’da ASKERLERİNİ RAHATÇA GELİP ZİYARET ETTİ.

Mülteciler ülkelerine gelmesin diye Türkiye’ye 6 milyar Euro sözü verenler sözlerini tutmayınca, hainlere kucak açıp ülkelerinde kahramanlar gibi ağırlayınca sınırları açarız dedik.

Blöfünüzü yemeyiz dediler. Açtık mı? Hayır. Alsana bir eksi puan daha.

İhracatımız coştu, sanayi üretimi arttı diye bas bas bağıranlar, ithalatımızı görmedi. Her ay yaklaşık fazladan 2.5 milyar dolar daha fazla açık vermeye başladık. Yani yıllık dış ticaret açığımız tekrar 70 milyar dolarlara çıkacak.

Demem odur ki, ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 55’lere doğru geri çekiliyor.

Türk halkı tasarruf yerine, özendirilerek Avrupalının mallarına para yatırıyor. Turizm gelirlerimiz 15 milyar doların üzerine çıkmıştı, ne yazık ki yurt dışına turizm sektörü olarak çıkan parada 10 milyar dolarlara yaklaştı. Bu demek oluyor ki yaklaşık 60 milyar dolar sıcak paraya ihtiyacımız var.

EEE nasıl olacak? Bir yandan Cumhurbaşkanımız bu faizlerle olmaz derken, Türkiye’nin ihtiyacı sıcak parayı nasıl bulacağız? Tam da burada VARLIK FONU devreye giriyor. Yaklaşık 10 gün önce beklentileri karşılayamadı diyerek fon Başkanı değiştirilmişti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymet biçilemeyen varlıkları ipotek gösterilerek dışarıdan sıcak para bulunmaya devam edilecek.

Ne güzel değil mi? Bir yandan tasarruflarımız yetersiz de.. Bir yandan oh ne güzel her ithal ettiğimiz üründen yüzde 50 vergi alıyoruz diye vatandaşa daha daha satmak için ithalatın kapılarını sonuna kadar aç.

Sonrada ekonomik göstergeler çok iyi diye vatandaşa pembe tablo sun.

Emekli sıkıntı çekerken, asgari ücretli evin yolunu bulamazken, Tarım ve İnşaat sektörü iş yükünü çekerken tam da yaz aylarında devletin her türlü desteğine rağmen işsizlik düşmüyorsa, Memur ve emeklisine Memur sen’in büyük başarı olarak gösterdiği yüzde 4‘e- 3,5 verdiği zam enflasyonu bile karşılamıyorsa, Esnaf zor günler geçirmeye başladıysa, Kurban kesen vatandaş sayısı 10 binlerce düşmüşse, Milyonlarca dar gelirli eylül ayı ile okul ve kış hazırlığını nasıl yapacağını bilemiyorsa, vatandaşın bankalara borcu boyunu aştıysa bu hükümetin Ekonomik göstergeleri iyidir diyebilir miyiz?

Koskoca hayır.. Alın size bir eksi puan daha..

Memleket haberlerini izlerken açtığınız kanallarda haber değeri olan 10 haberden 8 tanesi cinayet, hırsızlık, fuhuş ve soysuzluksa..

En sakin en güvenli huzur dolu şehir kelimesi bir nostalji olarak kaldıysa.. Kendi kötümüz yetmezmiş gibi, bir de yabancı uyruklu neydi belirsizlerin soysuzlarıyla güvenlik güçlerimiz mücadele ediyorsa.

Bu hükümet başarılı diyebilir miyiz?

Ben hayır diyorum.. Alın size bir eksi daha..

Sayın Cumhurbaşkanım ve kabinesi ne zaman siyaseti bırakır, sözle değil, özde icraat yaparlarsa o zaman orada duracağım.

Ne zaman bu ülke, üretir ve kendi kendine yetmesini bilirse orada söz duracağım.

Ne zaman Allah’ın KANUNLARI, insanın koyduğu yasaların önüne geçer, kadına şiddet, çocuk istismarı, fuhuş, hırsızlık, rüşvet, soysuzluk biter, söz o dakikadan itibaren kalemimin ayarı değişecek.

Ne zaman Başbakan Konyaspor’umuzu kurtlar sofrasından alır, verdiği sözü yerine getirir, Futbol federasyonu başkanına kapıyı gösterebilirse o zaman eleştirmeyeceğim.

Ne zaman bu ülkede Milli Eğitim MİLLİLEŞİR, ÇOCUKLARIMIZ BOŞ DEĞİL DONANIMLI yetişir, saçma sapan sistem yerine yepyeni bir stratejiyle harbi harbi donanımlı beyinler yarışırsa o zaman kendime geleceğim.

İmam Hatip okulları ne zaman geçmişteki kalitesine ulaşır zorlanan değil, en iyi diye seçen gençlerimizi ve ailelerini gördüğümde, Eğitim Bir Sen’in değil Bilgi beceri ve liyakatin öne çıktığı bir sistem görürsem o zaman söz veriyorum hiç ama hiç eleştirmeyeceğim.

Ne zaman öncelikle Milletvekilleri, sonra Mülki Amirler, Validen Başlamak üzere bulunduğu şehrin daha daha gelişmesine, tanınmasına ve daha çok ziyaretçi almasına vesile olacak Rabbimin bizlere sunduğu doğal ve tabii güzellikleri keşfedip, işler hale getirdiklerinde, eleştirilere hazmedip sorulan sorulara açık yüreklilikle cevap verebildiklerinde, hiç ama hiç eleştirmeyeceğime söz veriyorum.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 943 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.