1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Adalet ve Kalkınma Partisi Yöneticilerine Sesleniyorum.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Adalet ve Kalkınma Partisi Yöneticilerine Sesleniyorum.

A+A-

Bir Oy Bir Oysa, İyi Okuyun.
İşte günler bir bir bitiyor.. Allah Nasip ederse Bayram ertesi hafta oy kullanacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımızı en sert eleştiren, Hükümetin Vatandaşın derdinden anlamadığını her sefer uyaran bir yazarım. İşlerin iyiye gitmediğini her sefer burada anlatan bir şahsım.
Allah rızası için elimden geldiğince…
Şurasını da söylemeden edemeyeceğim… Huzurlu bir şekilde gidip Sayın Cumhurbaşkanımıza oyumu vereceğim. Ailem de aynısını yapacak. Tahir Akyürek ve belirlenen aday Milletvekillerine rağmen kerhen de olsa oyumu gidip bir seferliğine daha Adalet ve Kalkınma Partisine vereceğim.
Umarım yazdıklarımız iyi anlaşılır.
Bu Milletin derdine deva olacak insanları umarım Sayın Cumhurbaşkanımızın kuracağı kabinede görürüz.
Toplumun büyük bir bölümü zorluk içinde.. Zar zor geçiniyor. İki yakasını bir araya getiremiyor.
Yapılması gereken belli. Toplumun kanayan yarası enflasyon ve dolar illetine karşı milli seferberlik..
Ülkemizde üretilen hiçbir ürünü dışarıdan almamak. Çöpe giden ithal çin mallarına karşı daha sıkı denetim ve ithalatın önüne geçmek. Zevki sefa çılgınlığına son vermek ve yeraltı kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek. Bor için daha önce yazmıştık, çok şükür işleyip satacağız. Yeraltı zenginliklerimizin daha bir çoğu gün yüzüne çıkarılmadı. Yahudi sermayesi bulunan yerleri mühürleyip kapattırdı. Tekrar tekrar arayıp, Milli değerlerimizi servete dönüştürüp bu Vatandaşı hak ettiği yere getirmeliyiz.
Şimdi Sayın Cumhurbaşkanım ve ekibi artı bir oy diye Şehir şehir ilçe ilçe geziyorlar ya..
Sayın Cumhurbaşkanım sizler, bir oy için gecenizi gündüzünüze katarken, sizin masa başına oturttuğunuz memurlarınız da size nasıl bir oy kaybettiririm muamelesi içindeler.
Bir misal vereceğim.
Bakın güzelim Devlet hastanesini açtınız.. Eyvallah. Allah için çok güzel. İçine de Vatandaşa yardımcı olsun diye masa başı personel yerleştirdiniz. Yine eyvallah.
Perşembe gününe kardiyoloji servisinden randevu almışım. Saat 15.30.a
Saat 15 civarı hastane de oldum. EKG mi çektirdim. Doktorun odasının önüne gittim. Bekliyorum. Doktor yok, anjiyoya gitmiş. Muayene olacak ben ve bir kişi daha var. Birkaç kişide sonuç gösterip ilaç alacak.
Saat 15.30 oldu doktor yok. Doktor sekreteri doktorun 15 20 dakikalık işi daha varmış bittikten sonra gelip bakacak dedi. Ben de sorunum için illa bu doktor olması gerekmiyor, Kardiyoloji 1 de doktor mevcut ve görevinin başında.. Bunu iptal edip diğer doktor baksa dedim. Kardiyoloji 1 in sekreteri 2 nin sekreterine yönlendirdi, aşağıdan değiştirirlerse olur dediler. Aşağı indim. Danışmadaki şahsa doktorun olmadığını ne zaman geleceğinin de meçhul olduğunu Kardiyoloji 1’e randevumu değiştirirseniz, doktorun bakabileceğini söyledim. Dediği cevap biz iptal edemeyiz, siz Randevuyu aldığınız internetten iptal etmelisiniz. Kardeşim saat 15.30’u geçti, geçmiş bir randevuyu ben nasıl iptal ederim dedim, yapabileceğimiz bir şey yok. Doktoru bekleyeceksiniz dedi. Ve ben yukarı çıktım. Saat 16.00 oldu doktor yok, bir kez daha doktor sekreterine söyledim, abi aşağıdan değiştirirler, siz gidin konuşun dedi, gittim yine aynı arkadaş beni başından savdı. Yukarı çıktım sekreter hanıma yapamıyorlarmış dedim, bugüne kadar nasıl yapıyorlardı dedi, Mehmet isminde bir arkadaşı aradı, gelsin hemen değiştireyim dedi. Aşağı Danışma yazılan yere indim, beni her sefer postalayan şahsa, bak yaptığın çok ayıp ağzım sinirden kurudu, iki sefer beni başından savdın, bu devlet seni vatandaşa yardımcı ol diye buraya oturtmadı mı dedim, yine aynı hava. Bu arada 10 santim yanındaki Mehmet ismindeki kardeş randevuyu iptal edip beni Kardiyoloji 1’e aktardı.
Diğer kravatlı arkadaşa, Gördün mü demek ki yapılabiliyormuş, yazık günah vatandaşa. Bu Mübarek ayda benim tam bir saatimi çaldın dedim. Oralı değil.
İşim bir ertesi güne kalacaktı, ancak Kardiyoloji 1’deki doktorun sabrı, efor testini yapan Hemşire Hanımın iyi niyeti olmasaydı. İşim bittiğinde saat 5’i geçmişti. Ben Sayın Doktor ve Efor testini yapan Hemşire Hanıma teşekkür ediyorum.
Şimdi, bu ve buna benzer 10’larca Kamu kurumlarında Vatandaşa gelgit yapılıyor, işi çıkmaza sürükleniyor. Benim gibi oyunun rengi belli olmayan bir vatandaş sizce Sayın Cumhurbaşkanıma oy verir mi veya Adalet ve Kalkınma Partisine oy verir mi? Bir oy bir oysa böyleleri bir şekilde kamudan temizlenmeli, Kamunun Vatandaşın hizmetkarı olduğu bilincinin yerleştirilmesi gerekiyor.
Çözümü bir kez daha açıklıyorum, bırakın Muhtarlık makamını filan. Her ilden Kur’an üzerine el basıp haktan ve adaletten ayrılmayacağını beyan edip bu işi bil fiil Allah Rızası için yapacağını beyan eden 20 Vatandaşa maaş değil yasal yetki vereceksin, böylelerini 652’iyle filan uğraşmadan iş üzeri şahitler ve yetkili amirinin huzurunda fişleyeceksin. Birinci de idari ikincide de görevden alınma yapacaksın, bakın bakalım bir daha Vatandaşı inletip oynatabiliyor mu?

Bu yazı toplam 769 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum