1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NDEN BEKLENTİM VAR…1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NDEN BEKLENTİM VAR…1

A+A-

Birçok hatamın olduğu bilincindeyim. Noksanlarımın olduğunu biliyorum. Eksiklerimi gidermeye çalışıyorum.  Muhafazakârım. Bugüne kadar da ne kadar eksiğim olursa olsun, İnançlı insanlara hep saygı ve hürmetle bakmışımdır. Şimdiki dönemler gibi değil, 1980-1990’lı yıllar İmam hatip lisesini sınavla girip kazanan her kardeşimle gurur duymuşumdur. Onlara ikna odalarında yapılan minicik bir baskı bile içimi acıtmıştır. Meclis’te Merve Kavakçı’ya atın bu hanımı diyen siyaseti hep utanç içinde izlemişim o siyasetçilere acırken, Merve Hanım’ı Meclis çatısına sokan Rahmetli Erbakan Hocama hep hayranlık beslemişimdir.

Bugüne kadar görüşü ve zihniyeti ne olursa olsun, hakkıyla görevlerini ifa eden her Öğretmenimiz ile İmamlarımıza saygı duymuşumdur, asla terbiyesiz bir hareketim olmamış, gerekirse önlerinde ceketimin düğmesini iliklemişimdir. Her İmam Hatipli gencimize saygı duymuşum, aman okulunuzun kıymetini bilin, verilenleri iyi alın sizler bu ülkenin yarınlarısınız demişimdir.

Neden Anlattım? Bu yazı Adalet ve Kalkınma Partisinde siyaset yapan değerli yöneticilerimizi oldukça üzecek ve inşallah ders almalarına vesile olacaktır. Temennim odur.

İnançlı bir insan, Allah (C.C.)’dan korkan bir kul olarak diyorum ki, Sayın Recep Erdoğan’a ve kurduğu Partiye bugüne kadar,

Hem Genel hem de Mahalli seçimlerde kimi zaman gururla kimi zaman da sadece kerhen. AİLECEK hep oy verdik.

Son iki döneme kadar gururla son iki dönemde istemeye istemeye..

Çünkü Sayın Cumhurbaşkanım ile partisi bizleri yanılttı. Beklentilerimizin ötesi hep birtakım çevreler küplerini doldurup, daha daha zengin olurken, Her dönem hiçbir karşılık beklemeden sadece Allah’ın Rızasını kazanmak için, 15 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisini kayıtsız şartsız destekleyen bizler ve Anadolu esnafımız ise neredeyse birikimini, sermayesini, varını yoğunu kaybetmeye başladı.

Her biri Esnafımız namusu ve şerefiyle çalışıyor, yanlarında birçok çalışan var ve aile geçindiriyor.

Düzenli olarak sigortasını, vergisini ödüyor. Son yıllarda birçok esnaf kardeşimizin mali durumu bozuldu, işler iyi gitmiyor. Ödeyemediği vergiyi yapılandırdı ancak piyasa şartları o kadar ağırlaştı ki, o yapılandırmayı da ödeyemiyor.

Bu kriz daha da derinleşerek devam ederse elde var sıfır ile kepenk kapatacaklar.

Bakın Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, bulunduğunuz mevki ve makam sizlere, sadece partiyi temsil etmek için verilmedi ve sizler talip oldunuz, gönüllü olarak o koltuklara.

Vatandaşın içler acısı halini görmez misiniz? Birçok işyeri kepenk kapattı kapatacak. Birçok büyük ölçekli işletmeler konkordato çekiyor. Yarın iflasları istenecek.

İçleri kan ağlıyor, kan. Kalkın o koltuklardan da 35-40’larla faiz illetine bulaşmak yerine tefecilerin kapısını çalmak yerine sıfır faizli ve en az  1 yıl ertelemeli her esnafımıza destek kredisi verin. Ve görüş ve zihniyeti ne olursa olsun, bu Memleketin menfaati için alın elinize kâğıdı, kalemi. Bakmayın siz bu ülkede kriz yok, çarklar dönüyor diyenlere. Sürekli yanıltılan, önüne perde çekilen Sayın Başkanımızı bir daha bir daha yazarak uyarın.

Gemi su aldı bi kere, SOS veriyor.

MESELA BİZİM SEKTÖR

Sizlerin iktidarında 15 yıldır sadece Vatandaşı doğru haber ile bilgilendirme görevi yürüten, bir bakıma kamu hizmeti gören gururla isimlerinden söz edeceğiniz, tek kuruş menfaat elde etmemiş, hak ve hukukla görev icra eden Mahalli Basın sektörü battı batacak. İsterseniz Gazete Sahipleriyle bir görüş alışverişinde bulunun. Halimize çok şükür, işler tıkırında. Geçinip gidiyoruz diyecek bir Gazete sahibi bulabilir misiniz? Sizler bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız?

Birçoğu kurulduğunuz günden beri size toz kondurmadı, her krizi bu da geçer diyerek hep sineye çektiler.  Bu sektör batarsa yazık olur.

Gelelim bir de bizim içimizdeki kurum ve seçilmişler ne yapıyor?

Yarın yazının devamında görüşmek üzere Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.