1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NDEN BEKLENTİM VAR…2
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NDEN BEKLENTİM VAR…2

A+A-

Kaldığımız yerden devam edelim.

Gazete Sahipleri adına Basın İlan Kurumunda etkin görev yapan, bir dönem mi desem dört dönem mi desem, mübarek töbe töbe sanki fala bakıyoruz, inanın sayısını unuttum.

 Biz siyasilere deriz ya koltuğa mı yapıştın tadında bırak kardeşim, hoş bir seda bıraktığın anda sana verilen o mevkii sende bir başka kardeşimize bırak.

Hastalık herhalde, bilmem o koltukların tadını hiç almadığımdan dolayı belki bende otursam şahsımı da polis zoruyla kaldırırlar belki.

Sayın Mustafa Arslan Beyefendi ve Basın İlan Kurumu yetkili şahısları toplanıp bir karar almışlar. Müjde olarak, krizden kurtuluş diye sunuyorlar.

Neymiş 500 olan satış 400’e düşmüş, eeee. Bunun neresi müjde.. Satılmayan gazeteden müjde olur mu?

Gazetenin yüzölçümü düşürülmüş.. Yani gazete daha daha küçülecek… Yetmedi sayfa sayısı da düşürülecek.. İyi de kardeşim bu nasıl bir müjde? Bu olsa olsa küçüle bildiğin kadar küçül, maliyetleri aşağıya çekebildiğin kadar çek.

Yoksa batarsın demek değil de nedir?

Sen 30 yıl geriye gidiyorsun. Bu alınan kararlar, her biri yazılı medya okuyucusunun iyi bir gazeteye ulaşmasının önüne set çekiyor.

YAZILI Medyanın görsel kazanımlarını bir çırpıda yok ediyorsun.

Benim bildiğim müjde, kardeşim artık devlet bir takım vergileri sübvanse edecek, kağıttan KDV almayacak, gümrük vergilerini en asgari seviyeye indirecek, gerekirse Medyadan sorumlu Bakanlık nezdinde kurulan bir kurum Gazete kağıdı temininden sorumlu olacak, yurt içi sektör harekete geçirilecek ve …… tarihi itibariyle gazete kağıdı tonu bugünkü fiyatın 3’te biri daha aşağısına temin edilecek. Her Medya kuruluşuna 5 yıl faizsiz, 1 yıl geri ödemesiz en az şu kadar ayakta durma kredisi verilecek denirse müjdedir.

Açıklanan küçülmeyi müjde diye sunarken insanın yüzü kızarır. Bak ben olsam ki, gazete patronu değilim olamayacağıma göre tüyo veriyorum. Her Bölgeden 5 şer gazete sahibi ile sorumlu Bakan ile önce görüşmeyi dener, sonra da eğer umut vadetmiyorsa yetkili makamdan izin alır Başkanlığın önünde pankart açar, gösteri hakkımı kullanırdım. Hem heba olacak milli serveti kurtarır hem de Basın emekçilerinin işsiz kalma evine rızık götürememe derdinin önüne geçerdim.

Daha açıkçası sizlerin koyduğunuz sermayenizin eriyip bitmesine, sıfırlanmasına düzlüğe çıkmanıza bir vesile olmaya çalışıyorum.

Yerel Gazeteler biterse, yazık olur.

Uzun süreli medya çalışanıyız ya, devletin bizlere sunduğu muhteşem bir sarı basın kartı var. Süreli veya süresiz. Bir otobüslerde işe yarıyor, bir de protokol filan. Ben genelde Nüfus Cüzdanı yerine kullanırım. Bazı kurum ve kuruluşlar tanımıyor. Kimlik diye verdiğin zaman bu ne kardeşim bu geçmez. Üzerinde BAŞBAKANLIK yazıyor, ülkede böyle bir makam mı kaldı ki bunları kullanıyorsunuz diye birde ufaktan ufağa azar yiyoruz. Birçoğunun da resmi gazeteden haberi yok Hangi kartlar Kimlik Kartı yerine geçer bilmiyor

Be kardeşim kamu veya yarı kamu veyahut özel işletmelerin anlayabileceği dilden bir genelge yayınlasanız ya. Bu kart Postane de de Hastane de de resmi kimlik kartı yerine geçer olduğu bilinse. Boşuna didişmesek. Benim gibi takıntılı birinin Her sefer yetkili Amirlere ve memurlara bu kartın geçerliliğini ispatlamak zorunda kendimizi hissetmesek.

Ve Kardeşim 2019 bitiş süresini beklemeden şu kartları değiştirin.

Birde mesela devletin belirli bir derecesine gelmiş memurlarına ve ailelerine yeşil pasaport hakkı tanımayı ihmal etmiyorsunuz da Bir bakıma kamu görevi ifa eden Basın kuruluşu mensuplarına bu hakkı neden çok görüyorsunuz? İlla yurt dışına çıkarken sizlerin gelin dedikleri mi bu haklardan rahatça faydalanacak?

Bu hakkı Sayın yetkililer bizlere de verinde, inşallah bir zaman gelir olmadığını iddia ettiğiniz bu kriz biter bizlerde rahatça gitmeyi becerebilirsek bir Avrupa turunu vizesiz yapabiliriz. Çok bir şey mi istedik?

Allah’a Emanet olun.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.