1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. ADALETİN SANCAĞI YÜKSELMEYE BAŞLADI
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

ADALETİN SANCAĞI YÜKSELMEYE BAŞLADI

A+A-

6 Eylül 2018 tarihinde tarih sosyolojisini  kanunlarını hatırlatarak( http://www.hakimiyet.com/sende-gideceksin-tek-tek-gidenler-gibi-12494yy.htm) şöyle yazmışız:
“…Cihanın kanunu böyle, gelen gider,  giden gelmez. Bu ezeli, ebedi ve asla değişmez, milyonlarca kez ispatlanmış mutlak hakikat, hem fertler için geçerlidir hem de devletler ve kavimler  için. Kainat yaratılalıdan beri  bu kuralı bozan çıkmadı ve de çıkmayacak. Çünkü her şeyin sahibi, sonsuz kudret sahibi Allah böyle koymuş kanunu.  Hiç kimse ve hiç bir devlet değiştiremedi bu kuralı.  Yani “Kazık çakan” gelemdi cihana bu güne dek. Kendilerini ölümsüz dokunulmaz sanan  Karunlar, nemrutlar, firavunlar,  şeddatlar… Hepsi ama hepsi gittiler tek tek gidenler gibi. 
Şimdi sıra ABD’de ve diğer zalimlerde. İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Dedemiz, Bizans’ın gideceğini/yıkılacağını bilen bir papaza;” benim devletim de gider mi, benim mülkümde sona erer mi? diye sorunca o papaz, şu ezeli ve ebedi hükmü hatırlatır ona;” Padişahım devletleri ayakta tutan adalettir. Bir devlet ne kadar güçlü olursa olsun, askerleri istediği korkusuz ve savaşçı olsun, milleti ne kadar fedakâr çalışkan olursa olsun adalet olmadı mı, adaletini yitirdi mi o devlet yıkılmaya, o millet dağılmaya mahkûmdur. Sizin devletinizde bu kuraldan müstağni değildir. Adaleti kaybettiğiniz gün yıkılışınızın başladığını bilesiniz…!” der. 
Yüzyıla yakındır dünyanın bir numarası olan, diğer devletlere ve mazlum milletlere karşı zehirli okunu sıkça kullanan ABD, zaten köken ve düşünce olarak zulüm üzerine kurulmuş bir devletti….”
 “…ABD’NİN İPİNİ MÜSLÜMANLAR ÇEKECEK 
ABD daha önce birçok coğrafyaya birçok devlete zulüm orduları ile saldırarak garip ve mahzun diyarlara kan kusturdu. Son yıllarda onun zehirli okları İslam coğrafyasına yöneldi. Bu nedenle de son hak din olan İslam’a ve onun müntesipleri olan Müslümanlara yaptığı bu zulüm elbette karşılıksız kalmayacak ve Allah’ın yardımı ile Müslümanlar Türkiye’nin liderliğinde bu kovboyların, bu at hırsızlarının canını cehenneme gönderecek. Rabbim bu günleri bizlere gösterecek… ”
Evet, bundan 13 ay önce böyle yazmışız. Son gelişmeler gösterdi ki, Allah’ın yardımı,  milletimizin dua ve desteği, yöneticilerimizin  azim ve gayreti ve de MEHMETCİĞİN büyük gayreti ve Canfeda özverisi ile önce ABD, Salı gün de Rusya ile varılan antlaşmalar, Osmanlının torunları yine dünyaya ya  nizamat vermek üzere. Muhalefet ne derse desin. Bazı bozguncular ne kadar gerçeği gizlemeye çalışırsa çalışsın, artık başta ABD olmak üzere tüm zalim ve emperyalistlerin gerçek yüzü dünya tarafından görünmeye başlandı. Tarihe adalet ve mutluluk dağıtan, Mutlak hakikat bağlılarının sahne alma zamanı geldi. Millet olarak muştular ve zaferler çağının eşiğindeyiz inşallah. Bundan 4-5 yıl önce şöyle denilseydi kaç kişi inanırdı:” Türk askeri Suriye’ye girecek. ABD’nin yıllardır büyük silahlarla donattığı YPG,  kahraman ve korkusuz ordumuzun karşısında hiçbir şey yapamayacak. Bunun üzerine ABD,  Türk askerinin çok kısa bir sürede önemli yerleri ele geçirdiğini görünce pes etmek zorunda kalacak ve Türkiye’den 120 saatlik bir süre isteyecek. Ardından Rusya’da Türkiye’den 150 saatlik bir süre talep edecek…”
Rabba şükür bunlar oldu. Tüm dünya karşı çıkmasına rağmen Mehmetçiğimiz ve milletimiz büyük bir zafer elde etti. İnşallah bu durum hayır kapılarının açılmasına vesile olacak. Milletçe dua edelim ve daha güzel günler için gayret gösterelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.