1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. ADAM HER KONUDA FİKİR SAHİBİ OLMUŞ, AMA BOŞ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

ADAM HER KONUDA FİKİR SAHİBİ OLMUŞ, AMA BOŞ!

A+A-

Gelişmeleri iyi tahlil etmek gerekiyor. Bazı konularda mutaassıp ya da katı olmanın anlamı yok. Yaşananlara rağmen almamız gereken tavra dair satırlar karalayacağım. Çok hususta mutedil olmaya gayret gösteriyorum. Pireye kızıp yorganı yakmak gibi de bir düşüncem yok. Şu ya da bu şekilde ana gövdeyi muhafaza etmekle mükellefiz. 
Ülkemiz, uzun yıllardır çok şükür ki sıcak savaşa girmedi. Ama bunun pozitif yanlarıyla birlikte negatif yanlarını da değerlendirmek ve üzerinde durmak lazım. 
Bu ülkede üç beş kişilik çekirdek ailesini idare etmekten bizar insanlar, lafa geldiği zaman iktidarın dış politikasını ve tüm yaşananları kıyasıya eleştirebiliyor. Öte yandan da evinde ki hanımına, çoluğuna çocuğuna iki söz geçiremiyor. 
Bu konularda tavır belirleneceğinde öncelikle genel düşünmesini bilmeli ve düşünce yapımıza o çerçeveden bakmamız lazım. Her konuda düşüncesi olanın hiçbir konuda hakimiyeti yoktur.
Geçenlerde bir mecliste otururken kökeni SP’li bir eski dostla hasbihal etme durumu oldu. Değişen bir şey yok. At gözlükleri çıkmamış. Lafa boğarak haklı çıkmanın gayretkeşliğine soyunmuş. Ben uzun zamandır prensip edindim. Azılı bir komünistle her konuda tartışabilirim ama az önce zikrettiğim grupla tartışarak zaman kaybetmenin anlamsızlığını da bilirim. Nasıl olduysa laf açıldı ve her zaman olduğu gibi tartışma başladı. Tepelerinde olan adama ölümüne bağlanmış. Konuşurken detay konulara girmek istemedim. Çünkü yarar sağlamıyor aksine zaman kaybı yaşıyorsunuz. Ağızlarına bir trol lafı dolamışlar. Kendilerini farklı görmenin yarattığı kibirsel yapının dışa yansımasını bu cemaatte görebilirsiniz. 
Bazı konularda pişmelerini beklemek gerekir ama bunu da sanmıyorum. Çünkü sabit fikirlilik kafalarında donmuş olduğu için başka bir neticeye ulaşmayacak. 
Yapılan yatırımlarla alakalı, milletin son model cep telefon kullanmasına kadar türlü laf kalabalığıyla insanları saflarına çekmeye çalışan bu grubun bu ferdi bana diyor ki “Bu cep telefonları dünyanın her yerinde yaygınlaşmış, AK Parti’nin getirdiği bir yenilik değil k!” diyor.. Öylede bir iddiamız yok zaten. Hadi onu anladık. Peki hızlı trenleri, köprüleri, geliş gidişli karayollarını, modernleşen hastaneleri, gelişen THY’yi ve daha nice örnekleri  nereye koyacağız beyefendi? Dünya gelişiyor değil mi? Herkes yapıyor değil mi? Bak, bu aciz kardeşin tam 60 küsür ülkeye seyahat etti bugüne kadar. İslam ülkelerinin çoğunda adı geçen hizmetlerin esamesi yok, bunu biliyor musun? Dünya gelişince her yerde değişimler olmuyormuş demek ki, kafan alırsa, bunu anla!
Haa tabii! 
Patates, soğan, sarımsak, ekmek, pirinç, bulgur… pardon yaa!  
Bu konuyu geçtik.
Sadece sizlerden ricam bahsi geçen oluşumdan birileriyle karşılaştığınız zaman etkileri altına girmeyin. Laf cambazlığında oldukça mahir bu oluşumun süslü laf sanatlarıyla aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. Rahmetli Erbakan’dan sonra çizgisel sapma yaşayan bu oluşumun bundan sonrası da iyice bitiştir. Bırakın kedi hallerine bitip, tükenip gitsinler. 
Siz, şu an vatanımızın etrafında çörelenen alçak şebekelere karşı varlık mücadelesinde gayret sarf eden bir liderin varlığına hem şükredin hem de desteğinizi esirgemeyin.
Ben her zaman ekonomik anlamda, zam konularında, eğitim sisteminde sıkça eleştiriler yönelttiğim hükümeti eleştirmeye devam edeceğim. Bu düzelene kadar ya da düzelme yoluna girene dek Allah’ın izniyle sürecek. 
Ama asıl sorun şu; önce bölgemiz ülkelerinin tepesine çöken emperyalist kabusa karşı tek yürek olmadığımız takdirde giderek büyüyebilir ve Allah muhafaza Ortadoğunun talihsizlikler yaşayan ülkeler listesine bizde dahil olabiliriz.
Size körü körüne bağlanın demiyorum. Eleştirin, kızın, hatta bağırın. Ama birilerine fırsat vermeyin. 
Ekonomiyi eleştirin, damadı eleştirin…
Eğitim sistemini de sonuna kadar eleştirin…
Bunca yıllık devletiz, hala oturmuş bir eğitim sistemimiz olmamasına taaccüp ediyorum. Ama bu bugünün sorunu değil ki! Önceden de sistemsizlik vardı. Bunu çözemiyoruz. Onca profesörüyle, uzmanıyla, bilirkişisiyle bu mevzuyu halen çözemedik, çözemiyoruz. 
Fakat, sağlığa dil uzatmayın. Bu hastaneleri, bu sağlık imkanlarını bundan 20 sene önce rüyamızda bile göremezdik. İnanır mısınız? Birçok dünya devletinde ki hastaneler bizim 20 sene önce ki görüntümüzü halen yansıtıyor. 
Her şeyde geliştik, ama eleştirel yapımızda halen kör topalız. Mutaassıp kişiliklerin kol gezdiği bir ülkeyiz. 
Her konuda fikri olanlara takılmayın! Onlar sadece laf üretir. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışırlar. 
Bitmediler, bitmeyecekler… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.