1. HABERLER

  2. ADIYAMAN

  3. Adıyaman Üniversitesi İle Türk Patent Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı
Adıyaman Üniversitesi İle Türk Patent Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı

Adıyaman Üniversitesi İle Türk Patent Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı

Adıyaman Üniversitesi ile Türk Patent Enstitüsü arasında, Üniversitede Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimi açılmasını sağlamak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.İmzalanan protokol kapsamında üniversitede...

A+A-

Adıyaman Üniversitesi ile Türk Patent Enstitüsü arasında, Üniversitede Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimi açılmasını sağlamak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.
İmzalanan protokol kapsamında üniversitede faaliyet gösteren sanayici, araştırma, geliştirme çalışmaları yapan kişi, kurum ve kuruluşların sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşılmasınnı sağlanması, patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesi ve patent başvuru hizmeti verilmesi amaçlanıyor.
Adıyaman Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversite sanayi işbirliği adına önemli adımlar attıklarını ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını diledi. Teknoloji Transfer Ofisini açtıklarını, burada yapılacak çalışmalar için gerekli protokolleri imzaladıklarını belirten Prof. Dr. Gönüllü üniversite olarak yapılacak çalışmalara ve sanayicileri karşılamaya hazır olduklarını ifade etti. Teknoloji Transfer Ofisi’nin ve bu protokolün de hayırlı olması dileğinde bulunan Prof. Dr. Gönüllü sanayici ve bilim insanlarını bir arada çalışma çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.